Samsung b550 czy Panasonic s20

kennybar

New member
Witam wszystkich.

Ze względu na przeprowadzkę zamierzam zakupić nowy TV i po dłuższych poszukiwaniach wybrałem wskazane w tytule modele. Prosiłbym o radę, który z wymienionych jest lepszym TV lub zasugerować inne rozwiązanie. Przejrzałem kilka innych postów i postaram się uprzedzić przynajmniej kilka pytań korzystając z posta kiki:

jak słońce świeci w pokoju ? -
tv będzie na ścianie północnej tyłem do okien
jaki masz obecnie telewizor? - Panasonic PV80PA (42 calowy)
jakie programy najczęściej oglądasz? -dużo sportu i programów informacyjnych + gry (XBOX 360)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? - 50/50
preferowana wielkość telewizora? -
jestem praktycznie zdecydowany na 50
preferowana marka ? - oby to nie była decydująca informacja :) Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach? - smużenia (stąd nie biorę pod uwagę LCD - jeśli jestem w błędzie proszę o wyprowadzenie z błędu)
jakimi złączami ? - oczywiście HDMI
jaki masz sygnał ? - kablówka z kanałami HD
ile programów HD ? - nie wiem:)
ma stać czy wisieć ? - wisieć
jaka klasa cenowa ? - do 4000

Dodam jeszcze że nie interesuje mnie za bardzo jakość dźwięku z TV, bo w miarę potrzeby audio pójdzie z KD Onkyo+Klipsch.
Odległość do telewizora - 4m.

Jeśli uważacie, że w tej cenie (lub ewentualnie niewiele większej) znacznie lepszym wyborem będzie inny Tv to będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.
 

kennybar

New member
Witam ponownie.
Chciałbym jeszcze wrócić do tematu ale z innej strony. Jestem zecydowany, że w razie kupna decyduję się na Panasonica 50s20. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia: czy mówiąc ogólnie jakość obrazu (wiem, że to bardzo subiektywna rzecz) będzie znacznie lepsza niż w moim PV80PA?
Pytam bo jeśli mam wydać trzy klocki tylko po to żeby mieć większą przekątną to bez sensu. Dodam, że z mojego obecnego panasa jestem baaardzo zadowolony.
 

kennybar

New member
Czyli uważasz, że zmiana może być nawet na gorsze?? O ile dobrze rozumiem wspomniane refleksy... Domyślam, że chodzi o lustro w panasach....
 

osip

New member
Chodzi wlasnie tylko o te refleksy, gdyz tanie plazmy w tym roku nie posiadaja filtra antyodblaskowego.
I moga ci one przeszkadac, gdzy twoja plazma ma filtr. Sprawdz w sklepie jak to wyglada, i czy ci pasuje. Albo zainwestuj w serie g20.
 

kennybar

New member
I dla samego usb ma kupić nowy tv?Gratulacje.;-)

Dokładnie - tego rodzaju dodatki nie mają dla mnie żadnego znaczenia. S20 widziałem w sklepie i obraz jak najbardziej mi pasował. Pokój, w którym ma wisieć tv jest dobrze nasłoneczniony, ale słońce nie będzie świeciło prosto na ekran - czy w tym wypadku brak filtra nie będzie tak bardzo istotny????

W kontekście zmiany tv pomyślałem o jeszcze jednej rzeczy. W plazmie rodziców, która była kupiona dwa lata temu (mój jest kilka miesięcy "młodszy") pojawiły się powidoki (konkretnie od TVN24) i boje się, że w najbliższym czasie u mnie będzie podobnie. Staruszkowie mają jakiegoś Samsunga, ale nie mogę sprawdzić modelu bo wisi już na ścianie.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Powidoki w obecnych panasach już nie są takim problemem,ale jak było pisane -katowanie w kółko jednego kanału lub konsoli jest niewskazane.W cenie do 4000zł proponuję g20 a najlepiej v20 za 4500zł.
 

kennybar

New member
Dzięki za rady. Ostateczna decyzja to ... pozostanie przy PV80PA:) Podłączyłem pod n-ke i ... nie wierzę, że s20 może mieć lepszą jakość. Wiem, wiem nie porównywałem. Ale poprostu nie wierzę. Pozdrawiam
 
Do góry