Samsung B530

tpulaaga

New member
re

taki mądry to też potrafię być, wskaż mi może strone w instrukcji do 530 na której cos znajdę, bo może coś pominąłem czytając ją jak kupiłem tv
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
W moim manualu pisze tak:
"DNIeTM (Digital Natural Image engine) Ta funkcja umożliwia poprawę jakości obrazu poprzez trójwymiarową redukcję szumów, uwydatnienie szczegółów, zwiększenie kontrastu oraz podwyższenie poziomu bieli. Nowy algorytm kompensacji obrazu umożliwia uzyskanie jaśniejszego, bardziej klarownego obrazu o większym poziomie szczegółów. Technologia DNIeTM zapewnia poprawę jakości obrazu niezależnie od poziomu sygnału."
Teraz ją włącz i zobacz obraz. Dla mnie jest ona do niczego nie przydatna - ot taki gadżet elektroniczny - było miejsce w pamięci i moc w procesorze to ją wymyślili. TV wali po oczach w dziwnych kolorach i ostry, że aż mi T-shirta tnie.
 

erbuko

New member
Ustaw obraz na Dynamiczny i w tedy będzie aktywna opcja DNIe. Oczywiście tylko dla dobrego źródła sygnału i najlepiej w pełnej rozdzielczości warto powyższe stosować. Typowo jeśli salon jest zaciemniony to raczej będzie drażnić ta opcja, ale w słoneczne dni gdy jest jasno w pokoju to zauważysz poprawę komfortu oglądania. Pamiętaj zwracać uwagę na ustawienie oszczędzania energi bo jeśli załączysz auto to faktycznie telewizor zmieni się w latarkę halogenową.
Pozdrawiam.
 

tpulaaga

New member
re

erbuko napisał:
Ustaw obraz na Dynamiczny i w tedy będzie aktywna opcja DNIe. Oczywiście tylko dla dobrego źródła sygnału i najlepiej w pełnej rozdzielczości warto powyższe stosować. Typowo jeśli salon jest zaciemniony to raczej będzie drażnić ta opcja, ale w słoneczne dni gdy jest jasno w pokoju to zauważysz poprawę komfortu oglądania. Pamiętaj zwracać uwagę na ustawienie oszczędzania energi bo jeśli załączysz auto to faktycznie telewizor zmieni się w latarkę halogenową.
Pozdrawiam.


nie wiem czy macie 530 ale w mojej nic nowego w menu nie pojawia mi się po wybraniu obrazu dynamicznego, wręcz przeciwnie nie mam w tym ustawieniu dostępu do ustawień zaawansowanych, w których mam głębie czerni, balans bieli, wyostrzanie krawędzi, gamma itp. dostęp ten wystepuje tylko wopcji standardowy i film (z którego najczesciej korzystam)
 

erbuko

New member
ja posiadam LCD z serii 6 (656) i opcja DNIe jest w menu opcje obrazu. Jest tam zawsze widoczna, ale tylko przy ustawieniu trybu Dynamicznego można ją włączyć.
 

Leszek5551

New member
pytanie o tryb PC w B530

Mam pilne pytanie, bo złożyłem zamówienie na tego Samsunga i nie wiem, czy się nie wycofać:

w instrukcji do B530 wyczytałem, że w trybie PC nie można regulować nasycenia kolorów i również wielu innych ustawień,

Czy gdy do telewizora jest podłączony komputer kablem DVI-HDMI to jest to tryb PC?

Mam dwuletniego Sharpa i można w nim bez problemu regulować nasycenie kolorów, gdy jest podłączony komp kablem DVI-HDMI.

Są jakieś problemy ze współpracą tego Samsunga z komputerem?

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź,

Pozdrawiam,
Leszek
 

tpulaaga

New member
re

dzwoniłem do samsunga, 530 ma DNIe+, które w odróżnieniu od DNIe PRo jest na stałe włączone po wybraniu opcji obrazu dynamicznego.
 

galazyng

New member
memento78 napisał:
Chodzi mi o 40 cali
Próbowałem ustawić naziemną telewizję cyfrową i nici. Czy wiecie czy oni nadają testowo non stop w Warszawie ? Próbowałem kanał 55 746Mhz oraz kanał 48 690 Mhz i nici na swykłej siatkówce mi nie łapie, analogowe złapał. Generalnie pierwsze wrażenie ten tv robi dobre. Narazie próbowałem na zwykłej antence ;-) bo ups nie może sie z kabelkami przebić ;-)
 

Dariusz_wawa

New member
Warszawa Wesoła sygnał z pałacu 88% na zwykłej siatkowej . Działaja non stop tvp1,2, polsat ,Tvn ,Tvn 7 ,wot, puls ,Tv4 . Tvp sport. Tvp Hd po godzinie 16.Musisz dobrze ustawić antenę z początku miałem 80% i trochę przycinało teraz jest żyletka.Podczas szukania musisz ustawić opcje szukania kanałów cyfrowych i analogowych jednocześnie.Łapie za pierwszy razem.
Pozdrawiam Darek
 

Leszek5551

New member
Samsung LC46B530 - buczenie

Cześć,

Właśnie odebrałem Samsunga LC46B530.

Kiedy puszczam dźwięk z komputera po analogowym kablu jack-jack słychać na głośnikach telewizora bardzo wyraźne buczenie.

W poprzednim telewizorze Sharp to buczenie było tylko wtedy, gdy do telewizora był podłączony kabel antenowy (kablówka). W nowym Samsungu buczenie jest wyraźne zarówno przy odłączonym kablu antenowym, jak i przy podłączonym.

Proszę pomóżcie,

Pozdrawiam,
Leszek
 

erbuko

New member
Wygląda jak by było coś z masą. Zobacz może jak podłączysz kanały L i P bez masy czy burczenie ustąpi. Czy czasem nie masz w domu instalacji elektrycznej dwu przewodowej. Jeśli tak to czasem pomaga odwrócenie wtyczki sieciowej - czasem bez sensu lale nie raz już pomogło w starym budownictwie.
Pozdrawiam,
 

MAdam

New member
32B530 "bez vat" ;)

Jeśli chcesz mieć ten tv jak najniższym kosztem tzn Samsunga 32 B530 FullHD w cenie Samsunga HD Ready zerknij do działu Giełda. Jest to niski model Samsunga FullHD, ale w roli dużego monitora 1920x1080 radzi sobie bardzo dobrze, wrazie co podpowiem i poradze. Pozdrawiam :)
 
Do góry