Samsung B530

szpigiel9

New member
Szukałem TV 32" do 2000zł. Telewizor musi być full HD i mieć wbudowany tuner DVB-T MPEG-4. Mój wybór padł na samsunga LE 32 B530. Brakuje mu praktycznie tylko 100 Hz ale w salonie mam tosie zf 355 a ten ma być w sypialni. Napiszcie panowie coś o tym TV a może jest coś lepszego żeby spełniał te wymogi, jak by miał te 100Hz to bym się nic nie zastanawiał. Dzięki, to już mój 3 lcd który będę kupował po konsultacji z wami mam jeszcze staruszka sharpa p50 i nigdy nie zawiodłem się na waszych poradach.
 

szpigiel9

New member
Sory zapomniałem dodać, że tv podłączony będzie do tunera n-ki. Wiem, że to jest nowość ale może ktoś już testował ten TV.
 

MAdam

New member
Weź B650 i będziesz miał wszystko co chcesz, a nawet lepiej, na pewno warto dopłacić do B650. Ja cały czas podpowiadam, że między A551 i A656 była duża różnica obrazu na korzyść A656 nawet przy wyłączonym 100Hz, a B650 to jego jakby następca, a B530 to pewnie następca A536, niezbyt popularnego i niższego modelu od A551.
 

spex

New member
Też w oko wpadł mi ten telewizor. I niestety nie stać mnie by dopłacić do czegoś jeszcze lepszego bo i tak dla tego jutro naciągnę budżet. W grę finansową wchodzi jeszcze A552, ale on niema DVB4
 

szpigiel9

New member
Jako, że jest to mój 3 tv będzie dość mało włączany. Ma to być takie awaryjne oglądajło, ale jako miłośnik elektroniki nie może być za kiepski. Cena na sztywno 2000 zł max ( na tyle zgodziła się żona) bo ona i tak ogląda w tosi zf. Musi mieć tuner DVB-t MPEG-4 bo chcę zobaczyć co tam słychać w naziemnej cyfrówce, full HD no a reszta parametrów jak najlepsze w tej cenie. Czy naprawdę nikt nic nie wie o B530 i nie może mi polecić coś innego w tej cenie bo ja nic więcej nie mogę znaleść. Słyszałem coś o jakimś sharpie D44 czy coś takiego. Proszę o pomoc.
 

szpigiel9

New member
Jeden ze sprzedawców na allegro z Krakowa napisał, że telewizor ten posiada WISELINK USB 2.0. Jako, że tylko ten sklep napisał o usb a pozostałych 5 nie chciałbym dopytać czy gość piszę prawdę czy zagalopował się w tym opisie. Wie ktoś o tym usb w samsung B530 bo coś mi się wydaje, że gościu mija się z prawdą a nigdzie nie mogę nic znaleść o tym tv a chciałem zamówić go przez net. Nikt nie widział tego tv, że tak mało osób o nim coś wie.
 

spanker

New member
wg danych ze strony nie ma funkcji movie plus, czy ktos kyto to kupil moze potwierdzic to info, jesli to prawda to wielki krok wstecz
 

tpulaaga

New member
re

używam le32b530 od tygodnia. lcd zagrabny, Full HD, ładnie odbiera na analogu. na wyposażeniu 3hdmi, 1 scart, cyfrowe audio output, CI, usb (jedynie do uprgadu softu), i inne wejści i wyjścia. brak PIP, jest PAT, brak stopklatki, DVB-T MPEG-4 i DVB-C, co do parametrów szybkości matrycy czy kontrastu to nic na ten tema nie można znaleźć, dzwoniłem do samsunga - nie podają żadnych informacji, mają zakaz. Kupiłem po 1798 zł. w necie.

więcej danych o modelach

http://www.hdtv-space-forum.de/lcdt...tromsparender-t2351.0.html;msg22885;topicseen


polecam lekturę jakieś 1/3 od dołu stronki - post admina z linkami do poszczególnych modeli (1 link fota, 2 opis), chociaż w przypadku b530 jest błąd ponieważ model ten nie ma PIP

do 2 tys. masz jeszcze sharpa 32dh65 z mpeg-4 http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/413326
 

Attachments

  • b530.jpg
    b530.jpg
    917,2 KB · Wyś: 132
Ostatnia edycja:

szpigiel9

New member
Napisz jak możesz czy nie ma smużenia bo tylko tego się boję wiedząc, że nie ma 100Hz. Chodzi czy oglądać sport da się na nim czy ciągnie smugę za nartami skoczka lub piłką .
 

tpulaaga

New member
re

wiesz co, nie mam jakoś strasznego doświadczenia w tym na co zwracać uwagę, generalnie oglądam mecz i wszystko wygląda normalnie: za nikim nic nie goni, przy skokach też nic nie zaobserwowałem, a wczoraj oglądałem całe zawody w planicy, ustawiałem sprzęt na wzór le32a656 i zgodnie z sugestiami powyłączałem wszystkie ulepszacze poza wyostrzaniem krawędzi. jestem pozytywnie zaskoczony jakością analogu. może to kwestia mocnego sygnału z kabla (mieszkam jakieś 700 m od budynku tel. kablowej)
 

spanker

New member
dodawanie klatek dla opynnienia ruchu i polepszenie ostrosci w ruchu takie pseudo 100hz, ale trzeba by to w menu sprawdzic b moze jednak jest ;)
 

PAPRYK

New member
samsung b530

witam przymierzam się do kupna samsunga b530 może ktoś mi odpowie czy jest to dobry wybór
 
Ostatnia edycja:

tpulaaga

New member
re

ja kupiłem i nie narzekam, powiem nawet że jestem mile zaskoczony jakościa odbioru na zwyłej kablówce, od wczoraj mam kabel cyfrowy i jest lepiej ale na prawdę na zwykłej kablówce było ok.
 

krishafi

New member
tv pod konsole

witam, przymierzam sie do kupna tego tv(samsung 32b530) mam do dyspozycji jakies 1800zł

tv głownie bedzie uzywany pod konsolki(x360/ps3), ogladanie filmów na bluray i bede korzystał z analogowej kablówki

zastanawiałem sie jeszcze nad lg32 lg5700

co bedzie lepsze ? lg czy ten samsung ? a moze jeszcze cos innego ?

pozdrawiam
 

tpulaaga

New member
DNIe w le32b530

proszę o info czy to całe DNIe+ to się gdzieś włącza i wyłącza, czy jest to po prostu system kilku możliwości zaawansowanych ustawień, w przypadku b530 - redukcji szumów, dynamicznego kontrastu, wyostrzania krawędzi, balansu bieli i poziomu czerni, bo w menu tv nic takiego jak DNIe - nie ma.
w sumie znalazłem takie info na stronie samsunga cyt.: DNIe jest rewolucyjnym systemem, który dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów i technologii w znaczącym stopniu poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Składa się on z 4 podstawowych podsystemów podnoszących jakość obrazu w obszarach uwydatnienia detali, wyostrzania krawędzi, eliminacji szumów i naturalnego przedstawienia barw.
ale jak czytam różne posty to ludziska wspominają że coś u siebie włączali i wyłączali to całe DNIe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry