Samsung A786 strasznie ciemny obraz :(

Krakowiaczka

New member
Witam,
Po przeczytanie wielu opinii na forum i rozważeniu wielu opcji wybralam wreszcie tv. Wybor padl na samsunga A786. Kiedy przywiozlam go do domu kablowka wyglądała na nim rewelacyjnie, sama bylam zaskoczona, innego sygnalu jeszcze nie sprawdzalam, bo cyfrę kupie dopier za miesiąc. Jest jednak jeden problem. Nie wiem z czego on wynika, być moze jest to "urok" tego tv, a mianowicie obraz jest bardzo ciemny. Nawet kiedy na maksa ustawiam jasność, nadal jest za ciemno. W niekorych filmach wcale nie widac ciemnego tła zlewa się wszystko w czerń. To irytujące zwłaszcz że sprawdzalam na moim starym tv i tam jest jaśniej można dostrzec szczegóły nawet gdy są ciemne sceny. Zastanawiam sie tylko czy to wada tego egzemplarza, czy też tak będzie w każdym? Bardzo mnie to zastanawiam bo tv kupiłam w MM i mam jeszcze czas na wymianę na inny model. Czy ktoś mial podobne oczucia?:???:
 

wtykacz

New member
a moze jest to wina ustawienia obrazu na DYNAMICZNY?, wybierz obraz KINOWY,
Zresztą te wszystkie "polepszacze" obrazu potrafia czasami rozwalic naturalny obraz
 

zett

New member
Odgrzewam temat, bo widzę, że nie napisano rozwiązania...
Spotkałęm się parę razy z takim przypadkiem, za każdym razem winne okazało się to, że nabywca telewizora LCD nie znał znaczenia regulacji "podświetlenie", nie występującej w kineskopowych TV. Czasem podświetlenie matrycy ustawione jest na bardzo niskim poziomie po przyjściu sprzętu ze sklepu..
Poza tym ten model ma jeszcze korekcję gamma, tam też można podciągnąć.
 
Do góry