Samsung a656 46" powracanie ustawień (i obraz z laptopa przez hdmi)

gozda

New member
Hej,

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem tv 46" Samsunga a656.
Jest w nim parę mankamentów, najbardziej denerwujący to powracanie ustawień do domyślnych.. Ktoś się z czymś takim spotkał? Co robić?
Dodam, że tv był wzięty z ekspozycji w sklepie, możliwe, że to jakieś sklepowe ustawienia powodują to powracanie..

Najgorzej, że ustawia mi z mojego 'bez overscanu' na '16:10' przez co tracę część obrazu. Przełącza się to tak na oko co jakieś 30 minut. Nie zależnie czy obraz leci przez hdmi czy np vga z laptopa.

Dodatkowo - obraz przez vga mam dużo ładniejszy niż przez hdmi (wygląda na postrzępiony, mało naturalne kolory itd), ale korzystam z niego, bo przez vga przy np filmach w 720p/1080p leci co jakiś czas taki poziomy pasek od góry do dołu (jakby nie nadążało z transmisją) no i nie ma części ustawień (100hz..). To normalne? Miałem podobnie przy poprzednim lcd (32" lg), obraz przez vga z laptopa ładny,przez hdmi postrzępiony i z nędznymi kolorami..
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
1. Wyłącz tryb sklepowy - w instrukcji jest opisane jak to zrobić.
2. Wejście HDMI do którego masz podpiętego kompa nazwij PC.
 

gozda

New member
1. Dzięki. Dla potomnych: trzeba nacisnąć + od podgłaśniania, a później 5 sekund przytrzymać na "menu". Ważne, że nie na pilocie, tylko na tym panelu dotykowym.
2. Mam tak ustawione, ale dalej nic to nie zmienia.. Jakieś inne pomysły? Ustawienia w komputerze? Kwestia przewodu hdmi? Ustawienia w tv?
 
Do góry