Samsung a może Panasonic.....?

gkozoduj

New member
Dlaczego PLAZMA?

tgorka napisał:
Do niedawna pytalem wielu z was jaki tv kupić. Wreszsie zdecydowalem sie i juz u mnie na 42 Q7H.

Dlaczego wybrałeś PLAZMĘ a nie LCD?
Ja zastanawiam się nad kupnem, ale LCD 37' do 5000zł i myślałem, że technologia LCD już przewyższa PLAZMĘ, a tu widzę, iż nadal są chętni... :confused:
 

martinos

New member
tgorka więc jak to się ma z gwarancją?

A jak chodzi po HDCP czy jest kompatybilny np. z kanałami z "N'ki po 1080i w hdmi - czy ma jakieś problemy?
 

tgorka

New member
martinos napisał:
tgorka więc jak to się ma z gwarancją?

A jak chodzi po HDCP czy jest kompatybilny np. z kanałami z "N'ki po 1080i w hdmi - czy ma jakieś problemy?

Gwarancja 24 miesiące. Punktów w Polsce jest bardzo duzo. Wystarczy wejsc nastrone samsunga.o be

Z tego co czytalem na niemieckich forach HDCP chodzi bez problemu. Ja niestety nie mam jak tego sprawdzic.

A kupilem PLAZME dlatego ze wyszedlem z zalozenie ze chce telewizor na teraz nie na za 5 lat gdzie bedzie wiecej programów HD tylko teraz gdzie głównym źrodłem jest DVD i kablówka wkrótce cyfrowa.A z moich obserwacji przy tych źródłach plazma jest bezkonkurencyjna.
Co do kontrastu. to TV ogladam na predefiniowanym ustawieniu FILM natomiast DVD ustawiam sobie sam kontrast tak nawet koło 80 % i jest super. PC to bez problemu 100 zadnych zakłóceń. Moze jej używac nawet jakos monitora bo obraz jest po prostu super.

Uchwyt pod głośnik kupiłem tu
http://sklep.ans.net.pl/bt15-uchwyt....html?osCsid=1f95ac664bc6bbe3e963880e438edf97

Pozdrawiam
 

martinos

New member
tgorga dziekuję za bardzo cenne info.
Mam dylemat czy postawić kolosa na stoliku czy powiesić na ścianie. Myślę, że na razie u mnie będzie stał ale zastanawiam się, bo znalazłem bardzo fajny i tani uniwersalny wieszak pod plazme/lcd od 30' do 63' uchylny do 15 stopni co by mi bardzo pasowało za 164.99 zł tylko nie wiem czy będzie do tego tv pasował. Co o nim sądzisz tgorka?

http://www.allegro.pl/item134625565_uniwersalny_uchwyt_do_plazmy_lcd_30_63_cale.html
 

tgorka

New member
martinos napisał:
tgorga dziekuję za bardzo cenne info.
Mam dylemat czy postawić kolosa na stoliku czy powiesić na ścianie. Myślę, że na razie u mnie będzie stał ale zastanawiam się, bo znalazłem bardzo fajny i tani uniwersalny wieszak pod plazme/lcd od 30' do 63' uchylny do 15 stopni co by mi bardzo pasowało za 164.99 zł tylko nie wiem czy będzie do tego tv pasował. Co o nim sądzisz tgorka?

http://www.allegro.pl/item134625565_uniwersalny_uchwyt_do_plazmy_lcd_30_63_cale.html

Mysle ze wieszak bez problemu sie nadaje. Ja też myślalem zeby ją powiesieć ale ma taką piękną nogę ze az szkoda ja zdejmować :)
 

martinos

New member
To fakt podstawka w kolorze czarnym idealnie pasuje do tego tv.
Ciekaw jestem czy ma jakieś wentylatory odprowadzające ciepłe powietrze z wew. tv. Wolałbym nawet żeby ich nie było bo to tylko dodatkowy hałas robi.
 
Ostatnia edycja:

tgorka

New member
martinos napisał:
To fakt podstawka w kolorze czarnym idealnie pasuje do tego tv.
Ciekaw jestem czy ma jakieś wentylatory odprowadzające ciepłe powietrze z wew. tv. Wolałbym nawet żeby ich nie było bo to tylko dodatkowy hałas robi.

Wentylatorów nie ma ale coś brzęczy lekko jakby transformator. Nie jest to głosne i jak tv gra to zupelnie nie przeszkadza ale jak sie przyciszy to slychac. Nie wiem co to moze byc. Postaram sie dowiedziec czy ten typ tak ma
 

BaDD

Member
czeall,

mój (PS50C7H) tez to ma. Buczy na 'mute'. Cichutko, no i po miesiącu zdążyłem się przyzwyczaić. W końcu najczęściej do obrazu idzie dźwięk :p,
czasem nawet dość głośny ;)
Nie będę go rozbierać ale to faktycznie wygląda na transformator.
Do tego mam dodatkowy grzejnik za friko ;).

W całej ciekawej dyskusji nareszcie ktoś poruszył element estetyki,
dla mnie wygląd jest powalający a podstawka super.
Przyznam się, że dokupiłem wieszak z plazmą ale ciągle jest w pudełku w piwnicy a TV na podstawce. Cacko.
Póki co, problemów nie ma.
pozdrówka
 

tgorka

New member
BaDD napisał:
czeall,

mój (PS50C7H) tez to ma. Buczy na 'mute'. Cichutko, no i po miesiącu zdążyłem się przyzwyczaić. W końcu najczęściej do obrazu idzie dźwięk :p,
czasem nawet dość głośny ;)
Nie będę go rozbierać ale to faktycznie wygląda na transformator.
Do tego mam dodatkowy grzejnik za friko ;).

Co do brzecznia. Wczoraj sie temu przysłuchiwalem. Zależne jest to od 2 rzecz. 1 . kolor - na czarnym jakby brzeczało troszke głośniej. Jak sie wybierze na tv tryb 4:3 z siwymi pasami po bokach to prawie nie slychac.
Mysle ze po prostu ten typ tak ma :)
 

martinos

New member
A czy jest możliwość wejścia do menu serwisowego tego tv tak jak mają inne plazmy np. Panasonic PV60 czy po prostu go nie ma bo Samsung robi przeważnie tyle opcji, że takie menu jest już nie potrzebne.
 

tgorka

New member
BaDD napisał:
czeall,

mój (PS50C7H) tez to ma. Buczy na 'mute'. Cichutko, no i po miesiącu zdążyłem się przyzwyczaić. W końcu najczęściej do obrazu idzie dźwięk :p,

no i cos znalazłem. BaDD mogłbys cos sprawdzic włączyć mute. I wyłączyć system SMD czy brzeczenie u ciebie tez zmieni ton ?

Pozdrowionka
 

Piotr_the

New member
Samsung PS-42Q7H uważam że to super TV ale jest małe ale trzeba sprawdzić pewną , rzecz tz. czy wyświetla poprawnie biały kolor tz. czy jest jednolity bo zauważyłem na jednym, że nie miał takowego miejscami był biały a miejscami wpadał w ocień czerwony i niebieski podobnie jak mój philips crt? wygląda to paskudnie jak się ogląda sporty zimowe;)
 

xanders

New member
No i mam ten sam problem z brzęczeniem moja plazma to E71H i tak samo brzeczy, jak zmiania sie barwa na ekranie to brzęczenie zmienia ton. Troche mnie to denerwuje przy cichym ogladaniu tym bradziej ze zwracam na to uwaego teraz bo sie przejołem ze jest coś nie tak. Mam nadzieje ze to normalne?
 

bildex

New member
spróbuj podłączyć pod listwe przeciwnapięciową, jak to nie pomoże to masz zwalony głośnik, lub procesor fonii MPS? , Ja bym powidomił serwis.
A|może to szum wiatraków w plaźmie?
 

Kto_To_Jest

New member
bildex napisał:
spróbuj podłączyć pod listwe przeciwnapięciową, jak to nie pomoże to masz zwalony głośnik, lub procesor fonii MPS? , Ja bym powidomił serwis.
A|może to szum wiatraków w plaźmie?

ta plazma nie ma wiatrakow ...widze ze znawca tematu sie znalazl:p

na inny post odpowiedziales tak samo choc dotyczyl innej"dolegliwosci"

pozdrawiam
 
Do góry