Samsung a może Panasonic.....?

xanders

New member
Witam
Chce kupić plazme jednak mam dylemat co wybrać. Jak narazie zastanawiam się nad modelem Samsunga PS42E7S w cenie 4200zł może ciut więcej. nie wiem tylko czy jest przystosowany do telewizji wysokiej rozdzielczości. Ale pewnie jest. Telewizor widziałem w MM jak na moje wymagania to wystarczy. Jednak doradził mi kuzyn zebym przejzał oferte Panasonica może doradzicie jakiś fajny i niedrogi model. Jak narzie mam Cyfre+ i dvd, wielkość jaka mnie interesuje to 42 cale. Tv chce powiesić na ścianie (nie wiem czy wszystkie modele mozna wieszać ). Napiszczcie też jak jest z awaryjnością plazmy Samsunga i Panasonica. W sklepie strasznie polecali LCD i uzasadniali to awaryjnością plazmy.
Kwota jaką bede mógł przeznaczyć to ok 4700zł ale to max fajnie jak by było taniej.
Oczywiście chce aby tv był przystosowany do HDTV
 

Smartek

New member
Po pierwsze - jesli chcesz telewizor tzw. "HD Ready" to odpada wymieniony przez Ciebie Samsung, ktory nie spelnia wymagan HD - czyt. ma rozdzielczosc 852 x 480.

Wymagania HD Ready (moge cos pokrecic, bo pisze z pamieci) to:

- przynajmniej 720 linii w poziomie
- jedno wyjscie DVI/HDMI i Component

Po drugie - jestem ciekaw jaka to ta "wysoka awaryjnosc plazm" wg. sprzedawcow z MM? Na forum nikt nic o tym nie pisal, ani z zadna podobna opinia sie nigdy nie spotkalem. Wyglada na to, ze sprzedawcy z MM sa jakos malo 'wyszkoleni' lub zle zapamietales ich slowa/cos przekreciles ;-).

Jednak doradził mi kuzyn zebym przejzał oferte Panasonica może doradzicie jakiś fajny i niedrogi model. Jak narzie mam Cyfre+ i dvd, wielkość jaka mnie interesuje to 42 cale.
Kuzyn ma racje, Panasonic bedzie w tej polce i klasie cenowej, ktora masz zamiar przeznaczyc (PA50/60, ktory niestety nie jest przystosowany do HD lub PV60 - HDReady) i moge Ci je z czystym sumieniem polecic.

Jesli sie wahasz miedzy LCD a Plazma (ale widze, ze chcesz 42 cale co przemawia za plazma) to pierwszym krokiem powinno byc wlasnie zdecydowanie sie na ktoras z tych technologii na podstawie przeanalizowania wad i zalet obu rozwiazan.
Mowa tu o naswietleniu pokoju, odleglosc itp.
 
Ostatnia edycja:

xanders

New member
Więc jestem zdecydowany na plazme!!! Ten Panasonic jest troszke drogi bo juz ponad 5 tyś kosztuje. Tak jak pisałem mam cyfre+. Czy obsługa hdtv jest naprawde tak bardzo potrzebna. Widze że ceny tv przystosowanych do hdtv sa dość spore i raczej poza moim zasiegiem.
Jeśli zdecyduje się na tv nieprzystosowany do hdtv to czy tego samsunga warto kupić o którym wspomniałem?
Z drugiej strony telewizora nie kupuje sie na rok czy dwa tylko na dłuzszy czas wiec moze lepiej kupić przystosowany do hdtv. O ile sie rientuje to HDTV ready to tak nie do końca przystosowany.
Podajcie jakiś model który jest przystosowany i godny polecenia. Chodzi mi głównie o Samsunga i Panasonica
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy że kupisz nową plazme LG 42 PC3RA - 1024 . Zmieścisz się w cenie i jakość na lata. Samsunga mozesz odpuscić - chyba że odległość od ekranu przekracza 4 metry. Z tej odległości oko zatraca szczegóły rozdzielczości.
pozdrawiam
 

xanders

New member
Jakoś nie mam przekonania do LG wole poczekac i dołożyc kasy na samunga lub Panasonica. Tylko nie mam pojecia co wybrać. Podajcie jakieś ciekawe modele z HDTV.
 

Smartek

New member
xanders napisał:
Jakoś nie mam przekonania do LG wole poczekac i dołożyc kasy na samunga lub Panasonica. Tylko nie mam pojecia co wybrać. Podajcie jakieś ciekawe modele z HDTV.
Wybredny jestes :).
LG to nie ta sama firma co sprzed kilku lat, teraz robia naprawde dobry sprzet..

Jak sie tak uparles juz na cos z HDTV i masz troche dolozyc to do okolo 6 tys. Panasonic PV60 bedzie bezkonkurecyjny.
Znacznie wyzej - Pioneer i Hitachi (wedlug opisow i opinii ludzi z forum).
 

xanders

New member
Czy ten też jest przystosowany do HDTV?
Panasonic TH 42 PV 45
Może polecicie dla porównania jakiegoś Samsunga który jest przystosowany do HDTV, moze cena niższa od Panasonica a jakoś też jest raczej ok.

Witam
Przemyslałem 10razy wszystko, ogladałem telewizory w sklepach i to co moge stwierdzić to:
Panasonic Pv60 jest fajny ale niestety jego wyglad zewnetrzny nie odpowieda mojej przyszłej żonie, zresztą mi też.
Jak narazie wybór padł na Samsunga PS-42C7H cena ok 5700zł. Napiszcie jesli macie jakies doświadczenia z tym modelem. Czy to dobry wybór??
 
Ostatnia edycja:

xanders

New member
No i miałem okazje zobaczyć w sklepie Samsunga PS-42C7H jest naprawde zadowalający i jego wygląd zewnętrzny jest o wiele lepszy niż Panasonica. W skepie jednak cena była bardzo wysoka bo 6700zł a na allegro mozna kupić go za 5700zł. Jak powiedziałęm facetowi ze taka cena na allegro to powiedział ze to może być sprzet poreklamacyjny naprawiony przez servis. Troszke mnie przestraszył ale z drugiej strony co miał mówić kazdy chce zachecić do kupna i stosuje wszelkie mozliwe sposoby. Co myslicie o zakupie na allegro?
 

martinos

New member
xanders ja też mam chęć kupić tego Samsunga PS-42C7H tylko opowiedz jak wrażenia jakości obrazu, po jakim kablu leciał obraz i moze ktoś doradzi jakiś konkretny zaufany sklep internetowy bo ja już mam mętlik z tyloma sklepami do wyboru, bo boję się kupować od jakiegoś krętackiego sklepu.
Bardzo Was proszę pomóżcie.
pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Pawcio

New member
Mam prawie ten sam dylemat tylko ja zastanawaim sie miedzy Samsungiem C7H a LG PC1R. Niestety Panasonic jest za brzydki (popsuje cała radość ogladania)
Moze ktoś powiedzieć jak świeci ten TV w domu na zwykłej kablówce?
Bo w każdym sklepie przy ustawieniach standartowych wyglada lepiej od Panasonica a podobnie do LG.

Paweł
 

tgorka

New member
Witajcie.

Do niedawna pytalem wielu z was jaki tv kupić. Wreszsie zdecydowalem sie i juz u mnie na 42 Q7H. Głównie ze wzgledu na ten piękny wygląd.
Kupilem go w sklepie internetowym TIPTOP. Na prawde z czystym sumieniem mogę polecić. Bylem informowany o wszystkim . Bardzo miły czlowiek odpowiadał spokojnie na moje nawet najgłupsze pytania. Zamówiłem w poniedziałek w czwartek juz był kurier.
Tv wygląda tak :

1.jpg


2.jpg

3.jpg



Teraz krótko co do jakości. Wieć tak bede oceniał w skali 1-6
DVD - ORYGINAŁY bez kompresji - 5
DIVX - Manta - 4
HDTV 720p, 1080i 1080p - laptop po VGA - 6
kablówka zależnie od kanału - 2-4 (analogowa UPC)

Jedyne co mi w tym tv przeszkadza to lekkie buczenie. Mam w mieszkaniu bardoz cicho i czasem jak cicho gra tv slychac takie brzeczenie jakby cicha jarzeniówka. Pozatym bardzo ladnie widac gdy pada na nieglo slone filterbright zdało tu egzamin. Bardzo małe szumy na wszystkich źródłach ja oglądam to z 3 metrów i z tego co ogladałem z takiej odległości nie pobije go żadna inna plazma. Moim zdaniem najwieksza ilość szumów miał LG - mówie tutaj o źródlach - kablówka i DVD bo reszta wiadomo. Co do wyglądu to nie bede pisał bo to kwestia gustu dla mnie jest piękny ale potwornie przyciąga kurz- w zestawie byla nawet szmatka :) Aha i jest potwornie ciezki myslalem ze to bedzie liciutkie o tu ponad 40 kg brr. Od tygodnia TV gra prawie 10 godzin dziennie, głownie na kablówce i dvd i nie ma zadnych powidoków duszków i innego rodzaju paskudztw. Nie żałuje swojej decyzji i jeszcze raz jakbym mial wybierać to kupiłbym ponownie samsunga
Pozdrawiam Tomasz
 
Ostatnia edycja:

martinos

New member
tgorka bardzo dziękuję Ci za opis i wrzutkę fotek na temat wersji Q7H no i oczywiście sklepu, któremu można zaufać. Fotki są fantastyczne. Wybiorę podobną matową wersję pewnie C7H tzw. bezkurzową ;) Jak tylko go kupię to napewno opiszę go na tym forum. Szczególne podziękowania dla Ciebie za ocenę jakości obrazu.
pozdrawiam.
 

tgorka

New member
Nie ma problemu. Jeżeli ktoś z was miałby jakieś pytania nt tych plazm i to piszcie jezeli tylko bede w stanie odpowiedzieć to zrobie to jak najszybciej.

Pozdrawiam
 

martinos

New member
tgorka to miło z Twojej strony, że tak chętnie jesteś pomocny.
Mam pytanko dotyczące sklepu TipTop czy można tam kupić za pobraniem?
Oraz pyt. dotyczące tv czy podczas oglądania np. TVN24 lub meczu czy jest dość płynny obraz bez szarpnięć i czy obraz nie jest ucinany tzn. np. na dole przewijane napisy z TVN24 lub innych kanałów?
 

tgorka

New member
martinos napisał:
tgorka to miło z Twojej strony, że tak chętnie jesteś pomocny.
Mam pytanko dotyczące sklepu TipTop czy można tam kupić za pobraniem?
Oraz pyt. dotyczące tv czy podczas oglądania np. TVN24 lub meczu czy jest dość płynny obraz bez szarpnięć i czy obraz nie jest ucinany tzn. np. na dole przewijane napisy z TVN24 lub innych kanałów?

1.Oczywiscie . Ja tak placilem u kuriera koszt dostawy DHL`EM chyba 58 zł
2. Jest plynny - im gorszy sygnal tym na samungu jest bardziej zamazany ale nie objawi sie sie to pogorszeniem plynnosci. Ten model ma smooth motion driver - czyli cos co ma niby zapobiegac smuzeniu i cieciu. Jak dla mnie dziala ok nawet z wylaczonym.
co do ucinania - masz 4 tryby - auto , 16/9 , 4/3, powiekszone 4:3 tak ze strzalakami ustawiasz sobie góra dól jak ma wyswietlac obraz. Wiekoszosc stacji nadaje tryb pseudo 16/9 czyli puszczaja czarne pasy góra i dół wtedy sobie ustawiasz obraz powiekoszone 4:3 strzalkami ustawiasz na srodku i jest super. Lepiej tego chyba sie nie da zrobic. Ale nawet na trybie 16/9 zwykle 4/3 da sie ogladać
 

martinos

New member
No to świetnie :)
Kurcze ja już nie mogę się go doczekać tzn. będę brał tę wersję ciut tańszą matową C7H. Muszę Ci przyznać, że naprawdę pięknie się prezentuje na tej podstawce. Ja mam taki stolik pod tv 42 cm szer. x 64 cm długości i mam nadzieję że mi się tam zmieści :)

Mam głośniki 5.1 Koda i w tym centralny wielkości takiej jak twój i będę musiał kupić gdzieś taki fajny wieszak jak Twój. Bardzo ładnie się prezentuje.

Mam pyt. dotyczące kontrastu i jasności jak masz ustawione, żebym czasem nie przesadził, oczywiście to kwestia gustu ile podkręcić ale mam nadzieję, że to nie zaszkodzi plaźmie?

A jak z gwarancją czy obejmuje ona wiele punktów w całej Polsce i na ile miesięcy dostałeś i czy to jest pisemna? bo na stronie bezpośrednio z tv C7H nic nie piszą ile miesięcy i wogóle nie ma nic na temat gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

Creaks

New member
tgorka napisał:
Teraz krótko co do jakości. Wieć tak bede oceniał w skali 1-6
DVD - ORYGINAŁY bez kompresji - 5
DIVX - Manta - 4
HDTV 720p, 1080i 1080p - laptop po VGA - 6
kablówka zależnie od kanału - 2-4 (analogowa UPC)

Ja rowniez zastanawiam sie nad tym TV. Mam jeszcze w zapasie:

LG 42PC1R lub
PHILIPS 42 PF5331, ktory ma rozdzielczosc 1024x1080

czy warto isc w wieksza rozdzielczosc w philipsie czy lepiej zostac przy nizszej w tym samsungu a moze jednak LG?

I kolejne pytanie czy tego samsunga mozna powsiesic na scianie?

dzieki za info i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
tgorka napisał:
Witajcie.

Do niedawna pytalem wielu z was jaki tv kupić. Wreszsie zdecydowalem sie i juz u mnie na 42 Q7H. Głównie ze wzgledu na ten piękny wygląd...
A możesz napisać kto jest producentem tych szafek pod tv ?
 

tgorka

New member
ThYX napisał:
A możesz napisać kto jest producentem tych szafek pod tv ?

To jest kolekja RED APPLE importerem są salony Agaty.
www.redapple.pl

Oczywiscie mozna go powiesić. JA TEZ MIAŁEM TAKI DYLEMAT. LG PANASONIC SAMSUNG.Ale obraz w tamtych tv odpowiadał mi mniej. To tak jak ze sprzetem audio. Wybierasz to co lepiej dla Ciebie brzmi a nie ladniej sie nazywa.
 
Do góry