Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

Marlo

Active member
Sprawa się wyjaśniła , QM8 to odświeżony C935 na rynek amerykański ,dodano kilka nowych funkcji np. 240hz przy 1080P ,
ale ogólnie to jest to samo co C935 , dodali większe rozmiary które w Europie nie były dostępne 85”i 98”.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam ten wpis z Rtings, podobnie jest na Reddicie.
Ludzie piszą o jakiś problemach, względem QM8 na których ich nie ma.
Nie chce mi się już tego cytować i grzebać.
 

luck76

Well-known member
Nie wiem, pytam, mamy 2023r.
Pomarzyć można...
Pytanie czy to nie jest za trudne dla technologii obróbki syganału. Czysto teoretycznie jeśli bedziesz miał film z wybranymi scenami w formacie IMAX, i będzie to delikatnie rozgwieżdżone niebo, sprawa będzie trudna. TCL próbował to robić, ale nie do końca to wyszło. Pomysł jest dobry ale z realizacją trudniej. Inna sprawa to zadanie sobie pytania - po co robić coś takiego. Adaptacja polega na tym, że po kilku chwilach i tak nasz mózg przestaje zwracać na to uwagę. Weźmy na przykład daszek od czapeczki. Po kilku chwilach przestajesz go widzieć. Podobnie jak założony t-shirt, czy gacie. Najpierw to czujesz, ale po chwili już nie, No chyba że są za ciasne :) (w TV byłaby to analogia do szarości).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja piszę o jakości strefowego wygaszania - w kontekście czarnych pasów i to też dosyć ironicznie, bo to, że efekt "halo", czy jak kto woli, bloomingu jakiś będzie, to oczywiste.
Chwali się tego TCL'a, a jest to obecnie najnowszym model w przedziale cena/jakość i jakoś nikt nie potrafi napisać jak to wygląda w praktyce porównując chociażby do topowych modeli konkurencji. Po za tym co sam wkleiłem.

Natomiast to, że można się oszukiwać na 101 sposobów, czy tym bardziej przyzwyczajać, to osobny temat.
Ja piszę o konkretnych, wymagających scenach i stanie faktycznym w praktyce.
 

luck76

Well-known member
Ja piszę o jakości strefowego wygaszania - w kontekście czarnych pasów i to też dosyć ironicznie, bo to, że efekt "halo", czy jak kto woli, bloomingu jakiś będzie, to oczywiste.
Chwali się tego TCL'a, a jest to obecnie najnowszym model w przedziale cena/jakość i jakoś nikt nie potrafi napisać jak to wygląda w praktyce porównując chociażby do topowych modeli konkurencji. Po za tym co sam wkleiłem.

Natomiast to, że można się oszukiwać na 101 sposobów, czy tym bardziej przyzwyczajać, to osobny temat.
Ja piszę o konkretnych, wymagających scenach i stanie faktycznym w praktyce.
Doskonale rozumiem o czym piszesz i podzielam Twoje zdanie. TCL strasznie kompresuje ciemne sceny wyzbywając je z detali. Dlatego preferuję produkty dostawców z doświadczeniem w procesowaniu obrazu. Nawet kosztem mniej smolistej czerni. Tym którzy się tym pasjonują polecam terapię w kinie. Marketing nadmuchał trend ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wymagające osoby powinny kupować Laserowy projektor JVC za 30.000$
Inne osoby muszą szukać kompromisów.
Duży telewizor 85" znalazł swoich zwolenników i nie chodzi o nadmuchanie ale na potrzeby własne.
 

luck76

Well-known member
Wymagające osoby powinny kupować Laserowy projektor JVC za 30.000$
Inne osoby muszą szukać kompromisów.
Duży telewizor 85" znalazł swoich zwolenników i nie chodzi o nadmuchanie ale na potrzeby własne.
Nie mówię tutaj o wpływie marketingu na wybór rozmiaru tylko pompowaniu czerni jako wyznacznika jakości obrazu, co nie służy wierności prezentacji na odbiorniku w zestawieniu z ekranem kinowym.
Polecam to porównanie:
HDTVtest x95L vs qn95C vs C845 vs U8K
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie ; )
Nie zauważyłem bo i nie wyświetliło mi miniatury YT, a sam link.
Myślałem, ze to sam tekst (nieklikalny)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mam rozkmine co robić. Znalazłem klienta na swój TV. Tylko fo z tego jak 85QN85B już wyprzedany, a był realnie poniżej 11k do wyrwania. Teraz myślę co robić.
1. Zostawić 82nu8002
2. Brać topowy 75QN90B za 6800 zł i czekać rok na zniżki 85" Mini LED
3. Brać 85QN80 za 11k zł...
 
Do góry