Samsung 75QN85C vs. 75QN92C vs. TCL ... vs. Hisense

Madbull

New member
Cześć,

mam kilka pytań odnośnie tych dwóch modeli (i nie tylko).
Jakie są między nimi różnice? Wnioskuje ze znalezionych informacji, że Ilość stref wygaszania i upłynniacz?
Jakie matryce mają ww. TV? IPS czy VA? To ta sama matryca?

Nie chce już mieszać i zakładać osobnych tematów - jak do tych ww. Samsungów mają się TCL 75C809 oraz TCL 75C845, ewentualnie 85C845 oraz Hisense 75U8KQ?
TCL zapewne korzysta z matryc Samsunga, tzn. że w 809 i 845 siedzi ta matryca co w QN92? Hisense również? Hisense ma 1050 stref, reszta nie znalazłem?

Generalnie zależy mi, żeby czerń była czarna. OLED niestety odpada.
Obecnie mam starego Samsunga na VA. Nie wiem co myśleć o TCL i Hisense. O ile TCL wiem, że produkuje już jakiś czas TV, o tyle Hisense to zupełna nowość. Trochę nie ufam Hisensowi, bo niestety chińskie produkty trochę kuleją z długością dostarczenia aktualizacji oraz supportem, do tego jeszcze Vidaa (raczkująca).

Wszelki informacje będą przydatne.
Z góry serdeczne podziękowania.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsung 85C wg RTings w Europie jest na VA i ma 900 stref wygaszania w 75 calach. 92C w mniejszej przekatnej mial tyle samo co 85C wiec pewnie tez ma 900 stref. 92C wyzszy model, lepsze algorytmy pewnikiem.
Hisense jest na ADS Pro i kozacka jest ta matryca. Widzialem ja w Modelu UX65 cali. Najlepsze kąty beda w Hisense. Hisense ma na forach zagranicznych entuzjastyczne opinie. Vidaa jest szybsza od tizena. Ale mniej ma aplikacji. Za to jest dolby vision w Hisense. Skalowanie w u8kq jest swietne i lepsze od samsunga na pewno. Widzialem na wlasne oczy.
 

Marlo

Active member
Nie ma co porównywać 75U8KQ do 65UXKQ , to są dwie inne platformy ,
dopiero nowe modele U8KL mają bazować na platformie UX (czerpać tą samą technologię).
 
Do góry