Samsung 65nu74xx vs 65nu80xx ???

strazakp

Banned
Witam.
Myślę o zamianie mojego Panasa 58" na coś większego 65". Tutaj moją uwagę wzbudził Samsung i dwa modele z serii NU. Tańszy nu74xx oraz droższy nu80xx. Różnica w cenie ok 1000 zł więc całkiem sporo, ale czy jest duża różnica dla oka???

Wiem że obydwa mają matryce VA więc to plus bo mój obecny Panasonic też taka ma. Wiem też że drodzy ma 120hz a tańszy 60hz. Tutaj akurat wiem że różnie z tym bywa bo mój Panasonic ma 60hz a płynność ma super.
System operacyjny nie kamdla mnie żadnego znaczenia i może go nawet nie być.


Tv głównie do NC+ oraz pod konsole XOS.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Im większy tv tym większe służenie więc raczej skup uwagę na 120hz , model seri 8 ma też tryb gry który jest najlepszy na rynku. Jeśli nu8 to model z końcówką 42/72 bo to seria specjalna z metalowym pilotem
 

strazakp

Banned
Im większy tv tym większe służenie więc raczej skup uwagę na 120hz , model seri 8 ma też tryb gry który jest najlepszy na rynku. Jeśli nu8 to model z końcówką 42/72 bo to seria specjalna z metalowym pilotem
Dokładać kasę ok 300 zł do metalowego pilota to dla mnie bez sensu jak i tak u mnie piloty odntv głównie leżą gdzieś na półce a obsługa głównie jest pilotem od dekodera.
 

mrkosa

New member
Tez jestem ciekawe czy warto dokladac gdzyz przymierzam sie do zakupu tv samsung 75 cali model nu7002 lub 8002. Ruznica w cenie tez jest spora.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zdecydowanie NU8. Pilot plastikowy jest lepszy dla mnie. Porównywałem oba. Metalowy jest nieprzyjemny w dotyku i brak wyprofilowania.
 

strazakp

Banned
Byłem wczoraj u znajomych gdzie ich świeżym nabytkiem był właśnie Samsung 65nu7xxx (dokładnego modelu nie znam). Muszę stwierdzić że:
1. Obraz jaką rewelacja nie był. Oglądaliśmy oczywiście koncerty sylwestrowe w tv i było to z jakiejś kablówki.
Ponieważ tv kupili sobie 2dni wcześniej to pewnie jeszcze dobrze sobie nie poustawiali obrazu ale ten co był bym słaby.
2. 65cali do moich 58" jest owszem większy ale gdybym myślę powiesił u siebie te 7" więcej to chyba nie było by aż takiego wow jak przechodziłem z 49" na 58".
3. Faktycznie że ten Samsung miał całkiem fajny dźwięk jak na tv.

Nie wiem na ile lepszy byłby model wyższy nu80xx ale jakos zwątpiłem w zmianę z mojego bądź co bądź naprawdę dobrego Panasa na coś takiego by było tylko większe i to jeszcze dopłacając nie mało.

Chyba jednak następnym będzie coś więcej niż 65" i to dopiero za rok lub dwa :)
 
Do góry