Samsung 65MU8002 - sterowanie amplitunerem?

Bodo79

New member
Witam
Jako świeży własciciel tego modelu mam pytanie. Bardzo latwo jest dodac ampli Onkyo do sterowania pilotem TV - polaczenie mam zrobione po kablu optycznym. Podczas uruchomiania tej funkcji odbyl sie TEST zalaczania i wylaczania ampli z pilota, co zadziałało. Nastepnie bez problemu sterowanie glosnoscia do ampli.
Stad, czy da sie ustawic jakos zeby przy wylaczaniu TV wylaczal sie ampli?
Ewentualnie uzycie pilota Samsunga do sterowania zal/wyl amplitunera? Jesli tak to czy da sie inne funkcje przypisac jak: np: przelaczenie w ampli ze stereo na direct ...itd.

Jeszcze z innej beczki - czy ktos wie czy Samsung planuje wlaczyc sterowanie glosem w jezyku polskim?
 

adawro

New member
Samsung chyba nie chce dać użytkownikom włączania/wyłączania amplitunera z pilota przy połączeniu przez kabel optyczny. Aby to praktycznie stosować musiało by być dodatkowe menu ekranowe, albo dodatkowy guzik w pilocie.
Pilot steruje telewizorem przez BT a amplitunerem przez IR z przodu pilota.
Nie mam amplitunera z HDMI więc nie wiem jak to będzie przy połączeniu HDMI.
Wiem, że przez HDMI potrafi częściowo sterować kursorem w konsoli PS3

Wiele gigantów informatycznych ma problem ze sterowaniem głosem w języku polskim i nie sądzę aby Samsung był tu wyjątkiem.
 

Bodo79

New member
Zmarnowany potencjał pilota. Ogromne możliwości hardware-u niepodparte softem. Właśnie mając BT i IR aż kusi się o prawdziwa uniwersalność. A tak sprowadza się to tylko do funkcji głośności. Gdyby jeszcze podczas uruchamiania tej uniwersalności nie było testu zał/wył ampli Onkyo to nie byłbym tak poirytowany. Pokazują, ze działa, ze mogą, ale nie damy ci takiej możliwości. Jednakże zawsze możesz przetestować IR i działa.
I tak uniwersalność staje się tylko hasłem marketingowym.
Brak przycisku do zmiany urządzenia można łatwo softem nadgonić wprowadzając możliwość programowania przycisków na TV np: przytrzymanie lub naciśniecie dwóch jednocześnie zmienia na IR ampli tunera, następnie przypisanie funkcji pozostałym przyciskom.
Wracając do ampli Onkyo to mam prawie 10letni model TX-SR805 lub 806, nie pamiętam. Tam właśnie został zaimplementowany pilot uniwersalny, czyli programowalny po IR. W ten sposób zawsze miałem jednego pilota do wszystkich urządzeń. Niestety przeżył zbyt wiele i po prostu prosi się o zamiennik.
Póki, co to bez problemu pilot Samsunga steruje KODI, które mam na OrangePI. Musze jeszcze sprawdzić stary zasłużony odtwarzacz pełniący tez funkcje NAS Popcorn Hour.
Może po HDMI uda się uruchomić wył/zał Onkyo. Jak znajdę w domu kabel to po weekendzie podłączę. Onkyo jest stare, ma opcje sterowania po HDMI, ale nie jestem pewien czy jest to zgodne z aktualnym standardem.
Szkoda tez tego sterowania głosem. Samsung idzie w ślady Apple, gdzie Siri tez nie wspiera języka polskiego.
Wczoraj zainstalowałem aplikacje Samsung smart view z myślą o tym, że będzie tam klawiatura do wyszukiwania YT lub stron www, ale nie znalazłem takiej opcji. Operowanie pilotem literka po literce w tv w dzisiejszych czasach to krok do tylu. Może macie jakieś propozycje?
 

Bodo79

New member
Wracając jeszcze do sterowania głosem wyczytałem, ze SONY wprowadziło jednoczesne rozpoznanie języka polskiego i angielskiego.
 

Mangus112

New member
Wracając jeszcze do sterowania głosem wyczytałem, ze SONY wprowadziło jednoczesne rozpoznanie języka polskiego i angielskiego.

widzę, że technologia idzie do przodu... Mam LG na webosie z 2014 roku i magic pilot bez problemu wyszukuje na YT i polskie i angielskie materiały.
Smart pilot samsunga faktycznie nie wykorzystany, w tym roku dodadzą tego asystenta Brixy, który dla polskiego użytkownika jest bez znaczenia.
Ogólnie sterownia głosem w samsungu jest spoko, po angielsku wszystkie komendy działają dobrze np. przełączanie tv/hdmi, ściszanie itd, ale to praktycznie smaczki.
Obecnie w LG/Android TV fajniej działa wyszukiwanie głosowe. Co prawda LG to tylko yt, ale większość i tak do tego korzysta z TV, z kolei android sporo większych możliwości.
 
Do góry