Samsung 65Ju7000L

ryhley

New member
Witajcie,

wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem tego cuda wczoraj (UE65JU7000).


pierwsze wrazenia:
obraz genialny - dobre kolory, gleboka czern, poprawna szybkosc reakcji (dynamika)
wyglad - swietny, pewnie jeden z ostatnich sensownych nie-zakrzywionych, troche sie kiwa na stopce.
wyposazenie - dwa piloty, zwykly jest bardziej funkcjonalny. mini-Hub wygodne rozwiazanie - mniej kabli na zewnatrz

przesiadlem sie z LG-55LM760S.

i dalej:
nc+ przez HDMI - programy HD bardzo dobra jakosc, normalne (i.e. TVP Info, TVP Rozrywka - koszmar, no moze nie jest zle jak sie siadzie 5m od telewizora)
DVD - male problemy ze zlapaniem rozdzielczosci jak dvd jest wlaczone i uruchomiony jest film
aplikacje - swietny wybor. gier jeszcze nie sprawdzalem.


natomiast:
klient Plex - o wiele lepszy niz w LG, lepszy rozklad filmow, okladki w tle, w miare intuicyjne menu - chociaz brakuje kilku opcji, ktore byly w LG - np. latwy dostep po roku produkcji, aktorze (albo jeszcze nie znalazlem). PROBLEM - telewizor nie wyrabia sie przy filmach Blue Ray - (wielkosc pliku na dysku ~32gb). zacina sie co 20 sekund, nie da sie ogladac. TV podpiety przez Ethernet do gigabit switcha, ktory jest podpiety do Synology... dzialalo to bez problemu na LG

klient DS Video - lepsze opcje wyboru niz w Plex, ale slabsze graficznie (okladki, opisy filmow, etc). rowniez sie tnie na blue ray (co minute, tez sie nie da ogladac)

DLNA - jedyny player ktory jest w stanie odtwarzac Blue Ray content bez zacinania. ale interfejs badzo podstawowy. brak okladek, tylko foldery.


bede sprawdzal streaming 4k, jak zrobie upgrade lacza.


jak macie pytania, co do tego TV to dajcie znac. napisze cos wiecej w miare testowania/uzywania.


---------------------------------------------------------------------------------------------------
Samsung 65JU7000, Cambridge Audio 540Rv3, nc+ z HDD, LG BD 660, Tannoy Arena 5.1, Synology 412+ (16TB)
 
Ostatnia edycja:

krzysbiker

New member
czy przy tym modelu jest na wyposażeniu hub? czyli ta skrzynka z wejsciami hdmi oraz 2 piloty?
oraz czy da sie sprawdzic czy telewizor był wczesniej właczony i nie pochodzi z ekspozycji
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy ktoś może widział na żywo nowy model Samsunga KS7000???
Ja go jeszcze nie widziałem, więc info o nim mam zerowe jeśli chodzi o opinie użytkowników.

Jeśli ktoś widział KS7000 i zeszłoroczny nieco wyższy model JS8500, to może się wypowiedzieć, który daje lepszy obraz.

Obecne ceny tych TV to:

55JS8500 za 5990 zł

55KS7000 za 6199 zł

Czy ktoś wie, który z nich daje lepszy, płynniejszy obraz???
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
przed było nie ok bo tryb film w tym modelu bardzo wchodzi w niebieski przed kalibracja w trybie producenta obraz był mentny po kalibracji jest krystaliczny kolory bardzo naturalne ogólnie to sceny filmowe były zle wyswietlane teraz wszystkie detale (odcienie szarosci i czerni) sa znakomicie pokazane kontrast z 2500 przed kalibracja wzrósł do 3800 .
jak na moje to tryby producenta sa teraz nie akceptowalne bo widze co ten tv potrafi naprawde.
opisałem to tak jak widze bez fachowego jezyka bo nim nie jestem
 

krzysbiker

New member
jestem bardzo zadowolony z zakupu powiem tylko tak jak na obraz nie zkalibrowany to jest ogien dacie sie troche nim nacieszyc napewno bede kalibrowac
kiki pisałem ci juz kilka razy na pw nie było odp wiec piosze tu ile u ciebie kalibracja i jak to bedzie wygladac

foto nizej

0fe588780f2d4d2f
 

krzysbiker

New member
koledzy jak to wyglada z klibracja jezeli zdecyduje sie na to a np bedzie potrzebny twardy reset w tv lub np przywrócenie do ustawien fabrycznych to wtedy co tv nie bedzie kuj skalibrowany czy jak ?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Kalibrację zawsze masz na wydruku, więc możesz wrócić do ustawień.
Czyli cała ta profesjonalna kalibracja i tak polega na dostosowywaniu suwaków w TV z tym wyjątkiem że do TV podpinamy lapsa z zainstalowanym programem do tego celu i najlepsze osiągnięte wyniki ustawienia otrzymujemy na wykresie?
 
Do góry