samsung 656 obudowa - pasek

rafkam

New member
Witam
Użytkuje ten tv juz pol roku. Do czyszczenia co 2-3 tygodnie użytkuje dedykowanej "sciery". Wczoraj przy kolejnych "odkurzeniu obudowy" zauważyłem na dolnej cześci ramki przy samym ekranie jakby wyblakly/przezroczysty (bialy) pasek 6cm na okolo 3-5mm. Obudowa od wewnętrznej strony jest czarna także pasek widac (stojąc) z kilku metrow.
Czym może być to spowodowane? Czy pod wpływem temperatury tak się dzieje (tv wlączony jest czasami przez dobrych parę godzin dziennie). Alew w koncu urzadzenie służy do ogladania na NIM a nie przyglądania sie MU.
Czy zgłaszać to do serwisu - czy wogóle uznają taki defekt?

 

ivf

New member
czy przypadkiem TV nie stoi przed oknem tyłem do niego? czy ewentualnie z tyłu umieszczone jest jakieś inne źródło światła? ze zdjęcia nie widać dokładnie czy ta plama jest na plastiku czy na matrycy (na zdjęciu wygląda jakby na obu). kiedyś pisałem o podobnym problemie - prześwitujacej matrycy.. jeśli to jednak zdecydowanie plastik to nie wiem w czym rzecz..
 

rafkam

New member
Nic z tych rzeczy. Ta krecha wygląda jakby ktoś zadrapał ( na całej szerokości) od wewnatrz obudowy prz styku z ekranem. Najbardziej to widać pod kątem. Jeśli natomiast stanie i spojrzy się na tv z góry widać cieniutka prawie niewidoczna kreske.

Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i przyjeli zgłoszenie. Podobno nastąpiło rozszczelnienie obudowy. Jeśli tak rzeczywiście jest - obudowe wymienią mi na miejscu w chałupie ;)
 

sajmer

Member
Rafkam : Daj znać co załatwiłeś , ja mam to samo ale nie wiedziałem , że można to zgłosić na serwis , wygląda to tak jakby obudowa od dołu się odkleiła. Nie mogę wysłać wiadomość PW twierdzi , że nie jestem zalogowany,
 

rafkam

New member
Dla wszystkich zainteresowanych - obudowa(ramka) w ciagu 3 tygodni została wymieniona - na miejscu.
Operacja sie udala - chcociaz panowie mowili ze 1-raz wymieniaja w plazmie - czesciej zdarza sie to w lcd, w ktorym taki element łatwiej sie wymienia.
 
Do góry