Samsung 55q9fn czy Sony 55xf9005

Przemoo18

New member
Hej. Chcę zmienić mojego leciwego Sony w905.***

Wybór padł na q9fn bądź xf9005 w 55 calach.***

Chce wybrać 1 z tych modeli bo chyba nic lepszego z LCD nie kupię na obecną chwilę w granicach 6000zl.

Sony mogę dostać za 4100zl a qleda za 5500zl.Pomijajac różnice w cenie która w tym wypadku dla mnie nie istotną to ktory tv będzie lepszy?***

Chodzi mi głównie o czerń, oglądanie sportu ale przede wszystkim granie na pc.***

Czy ten qled to jednak półka wyżej od tego Sony czy niekoniecznie?***

Dodam że nie chce oleda bo tv będzie dużo pracował w 1 grze.***

PS. Dla znawców tematu.***

Jak wypada czerń w tych tv w porównaniu z moim obecnym sony w905 który w chwili debiutu charakteryzował się bardzo dobrą czernią. Można to jakoś porównać?***

Proszę o opinie na temat tych 2 tv. Zgory dziękuję za pomoc.***
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupisz i to najnowszego 65" za 6499 zł Oleda Hitachi z pakietem.
Promocja do końca miesiąca.
Jeśli miałeś 55" - to zamieniałbym na 65 ".
A 55" masz tez oledy LG, Philipsa, Toshiby i Hitachi.
Każdy zagra lepiej od Twojego i od Qleda !

DO sportu - najlepsza oferta, do grania jak w jedną tylko grę to przecież bez znaczenia.

Z LCD masz Philipsa 65PUS8303 , Sony 65XF9005, Philips 65PUS7304
 

Audio_33

New member
Mam sony xf9005 65" obraz na filmach blu ray czy 4k żyleta. Gry na Xbox też dają radę. Netflix z Hdr działa. Jedynie obraz z dekodera evobox trochę jakby za mgłą na nawet na kanałach Hd co dziwne.
 

Przemoo18

New member
65 cali odpada bo mam 1.6m do ekranu. Obecnie miałem 46 cali i było ok no ale chce zmienić na 55.
Oleda nie chce bo obraz się utrwala tymbareziej przy ekstremalnych korzystaniach z gier. W rodzinie 2 się wypalily więc nie chcę.Gdyby miał służyć do normalnego użytkowania to ok ale do katowania na pc się słabo nada.

Tutaj jest pytanie czy ten qled będzie chodził zauważalnie lepiej ok Sony 9005. Kasa nie istotna.
Szukam porostu jednego z najlepszych ledow na rynku w 55 calach. Q90r nie chce bo cena póki co kosmos
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Hej. Chcę zmienić mojego leciwego Sony w905.***

Wybór padł na q9fn bądź xf9005 w 55 calach.***

Chce wybrać 1 z tych modeli bo chyba nic lepszego z LCD nie kupię na obecną chwilę w granicach 6000zl.

Sony mogę dostać za 4100zl a qleda za 5500zl.Pomijajac różnice w cenie która w tym wypadku dla mnie nie istotną to ktory tv będzie lepszy?***

Chodzi mi głównie o czerń, oglądanie sportu ale przede wszystkim granie na pc.***

Czy ten qled to jednak półka wyżej od tego Sony czy niekoniecznie?***

Dodam że nie chce oleda bo tv będzie dużo pracował w 1 grze.***

PS. Dla znawców tematu.***

Jak wypada czerń w tych tv w porównaniu z moim obecnym sony w905 który w chwili debiutu charakteryzował się bardzo dobrą czernią. Można to jakoś porównać?***

Proszę o opinie na temat tych 2 tv. Zgory dziękuję za pomoc.***


Jesli koniecznie musi być LCD to oczywiście Samsung z uwagi chociaż na ilość stref wygaszania, Sony jest TV o półkę niżej, czerń lepsza w Samsungu .
 

Przemoo18

New member
Masz na myśli Q90 czy Q9 ?

Q9fn.

Do Q90 nie widzę sensu dokładać 3000zl bo różnice są minimalne.

Spotkałem się nawet z opiniami że Q90 świeci gorzej od q9fn ale nie porównywalem tych dwóch modeli obok siebie więc ciężko mi to potwierdzić.
Swoją drogą ponad 8000 zł za 55 cali nie ma sensu.
 
Do góry