Samsung 55Nu80xx -warto?

mateusz502

New member
cześć

pytanie do posiadaczy i użytkujących Samsungi 55 Nu80xx - kupilibyście je ponownie?
czy coś się psuje, inne mankamenty niż brak kodeka dts? (rozumiem ze filmy z dzwiekiem dolby digital odtwarza?)
troche się obawiam, ze wsparcie dla aplikacji na tizenie skonczy sie w ciągu kilku lat.. boje się ze swiat pojdzie w android tv na maxa i nie bedzie appek typu hbo czy netflix.
Co myslicie?
 

kaziu106

Member
Ja miałem prawie dwa lata 65nu8xxx i nie miałem zastrzeżeń. W relacji cena jakość wypadał świetnie. Dobry kontrast natywny, niezła jasność i matryca 120 Hz. W moim egzemplarzu brak było dse i bloomingu ale to już jest zależne jak trafisz. Podsumowując tv bardzo dobry ale koniecznie sprawdź dany egzemplarz.
 

kaziu106

Member
Dse lub inaczej vertical banding czyli tzw. efekt brudnego ekranu. Jest to zależne od egzemplarza. Można to sprawdzić oglądając na mecz piłki nożnej lub hokeja na lodzie ew. Widok Nieba. Wygląda to tak że jak kamera przesuwa obraz od lewej do prawej lub na odwrót na dużej jednolitej powierzchni takiej jak widok Nieba tafli lodu tudzież boiska jest widoczne jakby zabrudzenie ekranu przeważnie pionowe tak jakbyś miał kurz za ekranem. Blooming to poświata wokół mniejszych jasnych obrazów wyświetlanych na ciemnym tle np. napisy w filmie w ciemnej scenie i wokół tych np. napisów widać jasną poświatę. Wszystko to będzie zależeć od danego egzemplarza. Jeden nu 8xxx może mieć to prawie niewidoczne a drugi nu 8xxx będzie miał masakrę... zresztą tą zasada dotyczy wszystkich lcd nie zależnie od marki:)
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Modele NU czy MU , mimo że "stare" są i tak o niebo lepsze od RU lub co gorsze TU.
Mam w domu 3 Samsungi z różnych lat i wiem co piszę.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
cześć

pytanie do posiadaczy i użytkujących Samsungi 55 Nu80xx - kupilibyście je ponownie?
czy coś się psuje, inne mankamenty niż brak kodeka dts? (rozumiem ze filmy z dzwiekiem dolby digital odtwarza?)
troche się obawiam, ze wsparcie dla aplikacji na tizenie skonczy sie w ciągu kilku lat.. boje się ze swiat pojdzie w android tv na maxa i nie bedzie appek typu hbo czy netflix.
Co myslicie?

dolby digital odtwarza
 

Petru23

Banned
Jak to Szaj sung. Podświetlanie może paść a Samsung nie grzeszy w tej materii. No i ogólnie, Samsung to nie jest sprzęt premium i nie słynie z jakości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz inne extra marki !
Pytanie o potrzeby, wyposażenie i możliwości Twoich potrzeb w klasie cenowej. Tego starego tak już nie kupisz.
 
Do góry