Samsung 55nu8002 czy TCL U55X9006

Evillus

Member
Witam. Po długiej nieobecności, postanowiłem zmienić TV. Jako że poprzednie informacje z tego forum bardzo mi pomogły, to proszę o rade co wybrać .Poprzednie dwa TV kupione u Kikiego działają bez zarzutu. Do wybory tak jak w tytule, chyba że za podobne pieniądze macie ciekawszą propozycję :niewiem:
 

eckonom

New member
a jakie masz oczekiwania co do TV? oglądasz dużo sportu, grasz na konsoli?
podstawaowa róznica to fakt że NU8002 ma matrycę 120Hz a X9006 60Hz. Samsung na pewno będzie lepszy pod konsolę i do sportu
masz jakieś preferencję co do systemu operacyjnego? samusng ma swojego Tizena a TCL jest na androidzie.
używasz jakiegoś zewnętrznego systemu audio? samsung nie obsługuje DTSu
Samsung ma lepszy kontrast i świeci jaśniej, TCL ma kropki kwantowe więc kolory mogą być nieco żywsze ale to musiałbyś sam ocenic na żywo
oba mają podświetlenie krawędziowe
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c06999788

ja osobiście zamówiłem 65NU8042 w zeszłym tygodniu, czekam na dostawę
 

Evillus

Member
Dzięki za info. Do tv podłączone jest stare kino Panasa ,NC+ i konsola PS3.Większość obsługi internetu i tak idzie przez konsolę, a muzyki i tak słucham na innym sprzęcie. Tv ma mieć ładny obraz, Stary Sharp od Kikiego do dzisiaj wszystkich zachwyca, tylko niestety 32" to już trochę mało.
 

eckonom

New member
ok, czyli soundbar z TCLa i tak Ci nie potrzebny, a jak uzywasz konsoli i kina to brak DTSu w samsungu to nie problem bo konsola lub kino odczyta dźwięk.

ja widziałem oba TV i mi osobiście bardziej pasuje obraz Samsunga ale to sprawa indywidualna, najlepiej jakbyś sam sprawdził jeżeli masz taką możliwość
 

miroski

Member
"Wpadł mi w oko Sony Bravia KD-55XF9005 , ale na ten to muszę trochę dozbierać, tylko czy warto?"

Jak widać, niejednemu wpadł. Czy warto sam rozważ. Mówisz o dozbieraniu 40% ceny 55Nu8002. Jak dozbierasz 50% to masz oleda LGB8 itd. itd.
 

Unbeliver21

New member
Panowie kupilem 55xf9005 mam go od black Friaday i jestem happy chorowałem na niego i nie załuje że kupiłem Polecam !!!
 

Evillus

Member
Temat wrócił. Do Świąt trzeba coś kupić. Mam okazję oglądać u rodziny Samsunga 55NU8042. Dla mnie rewelacja. Podejrzewam że po kalibracji,o ile to możliwe, będzie jeszcze lepiej.No i pilot bardzo zgrabny i obsługuje dekoder NC+.Raczej decyzja podjęta. TV będzie wisiał w sypialni, podpięta NC+ i słuchawki. najważniejsze że w TV ładnie działa Player, to ukłon w stronę małżonki ;) Też czasami lubi jakiś serial obejrzeć. KIKI może jakąś fajną cenę zaproponujesz. Może będzie to 3 TV tutaj kupiony :)
 
Do góry