Samsung 55MU7002 vs Sony 55XE8505

Seba000

New member
Samsung 55MU7002 vs Sony 55XE8505 vs Panasonic 58ex700

Mój dylemat:
Samsung 55MU7002 vs Sony 55XE8505
W sumie jest jeszcze trzeci tzn Panasonic 58ex700 (tutaj obawiam sie matrycy 60Hz)
Na jeden z powyższych chcę przesiąć się z takiej plazmy:
lg-50pa6500



Zastosowanie PS4 Pro,Ogladanie sportu,Netflix

Byłem zdecydowany na samsunga ale sony puka z tyłu głowy ze względu na PS4 Pro ;-)

Dodatkowe pytanie ,gdzie na śląsku (Katowice?) można kupić tv już z kalibracja (nie wysyłkowo,chciałbym sprawdzić konkretny egzemplarz plus kalibracja)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibrację musisz zamówić . Kosztuje 499 zł z dojazdem.
Jeśli chcesz kalibrację gratis przy zakupie to napisz na PW.
Ja bym wybrał Sony.
 

Seba000

New member
Kalibrację musisz zamówić . Kosztuje 499 zł z dojazdem.
Jeśli chcesz kalibrację gratis przy zakupie to napisz na PW.
Ja bym wybrał Sony.

Dzięki za info napewno się odezwę bo na 100% chcę TV z kalibracją

Będąc wczoraj w saturnie znalazłem jeszcz etaki model:
Philips 55PUS7502

Bardzo podoba mi się ambilight, jakies opinie na ten temat? warto ?
 

katmai

New member
Dzięki za info napewno się odezwę bo na 100% chcę TV z kalibracją

Będąc wczoraj w saturnie znalazłem jeszcz etaki model:
Philips 55PUS7502

Bardzo podoba mi się ambilight, jakies opinie na ten temat? warto ?

Bierz Sonego. Miałem Philipsa 55PUS7502 i oddałem, wziąłem Sony 55XE8599. Dlaczego? Mó post z innego wątku:
"Jak obiecałem, tak opisuję: moje wrażenia o Philips 55PUS7502 po ponad tygodniowym obcowaniu z nim.
Plusy:
- ambilight: wrażenia niesamowite! naprawdę faktastyczny efekt, całkiem inne oglądanie TV! Naprawdę wielka rzecz!
- android tv: piękna sprawa, chodzi płynnie, żadnych przycięć czy zawieszeń, funkcjonalność ogromna
- jakość, wykonanie: na bardzo wysokim poziomie, telewizor bardzo ładny na duży plus aluminiowa ramka
- płynność obrazu: P5 robi swoją robotę, żadnych smużeń
- pilot: klawiatura qwerty na drugiej stronie to mistrzostwo!
Minusy:
- brak mikrofonu w pilocie, podczas gdy domyślne wyszukiwanie w androidzie to głosowe (chociaż można podłączyć mikrofon na usb i daje radę, sprawdzone przeze mnie)
- nie najlepszy dźwięk: nie jest jakiś tragiczny, ale momentami ciężko zrozumieć dialogi (np. Wataha)
- matryca IPS: to jest największy minus tego TV, czerni praktycznie brak, można jedynie mówić o głębi szarości, a nie o kolorze czarnym, kontrast tak marny, że na głowę go bije mój ponad 10 letni Sony 40W4700. O ile podczas oglądania w dzień nie jest to jakoś szczególnie zauważalne, o tyle wieczorem i w nocy już przeszkadza. Oglądanie scen nocnych (np. Wataha) w półciemnym pokoju dla mnie nie do przyjęcia i nie pomaga nawet ambilight. HDR (z Netflix) też nie wygląda dobrze.

Niestety ten ostatni minus sprawił, iż Plilips pojechał z powrotem do sprzedawcy, a właściwie dzisiaj odjeżdża (odstąpienie od umowy). Jego miejsce zajął SONY 55XE8599. Brak mi bardzo oczywiście ambilight, ale jest nareszcie kolor czarny!

Absolutnie nie oznacza to, że Philips 55PUS7502 jest telewizorem złym, oznacza to jedynie to, iż nie jest telewizorem właściwym dla mnie. I nic więcej. Z pewnością gdyby był wyposażony w matrycę VA pozostał by u mnie. Jednakże na serię 8000 na chwilę obecną mnie nie stać, a w przyszłości gdy będę kupować OLED, Philips będzie z pewnością na mojej liście do wyboru".
 
Do góry