Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

sasza69

New member
Witam,

Jak w temacie. Telewizor głównie do filmów wieczorami i grania na konsoli. Czasem jakiś meczyk. Zależy mi na jak najlepszym obrazie i płynności ruchów.

Który wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź proszę do grania LG SJ850 - to mistrz bo ma input lag 15 ms.
Jest na nano cell i ma extra kolory.
Jest w super ofercie dla niebieskich.

Do grania też ambilight daje zupełni inny odbiór.
To jest zabawa !
 

strazakp

Banned
Ja mogę potwierdzić że Panasonic mimo 60hz z lynnoscia radzi sobie tak samo świetnie jak niejeden 120hz. Mam i wiem co piszę a dodam że tv służy mi m.in do oglądania sportu i grania na xo.
 

Maverick7909

New member
Nie kupuj tego Samsunga zresztą żadnego raczej Samsunga. Mam model 7052 z alumininowym pilotem ale to ten sam szrot co 7002 pewnie. Nic w tym tv nie dzała poprawnie teraz internet raz chodzi dobrze raz 1 mb nie może wyciągnąć. To najdroższy i najgorszy tv jaki kupiłem. Ale wiedziałem co kupuje jednak nie widzałem że podstawowe rzeczy nie chodzą normalnie. Jescze obraz jakoś chodzi. Mogłem to oddać 14 dni nie potrzebnie się szczypałem
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
daje radę ten Panas w sportcie "Płynny ruch to poza doskonałą jakością obrazu kolejny plus tego telewizora. Pomimo tego, że model pracuje na 50hz matrycy, to „ulepszacze” płynności na ekranie wykonują swoje zadanie znakomicie. Przypominamy także, że współczynnik w technologii tzw. odświeżania w Backlight Motion Rate 4K 1600 Hz IFC nie jest tak bardzo istotny. W Panasonicu nie występuje zjawisko smużenia, a przy dynamicznych scenach nie powinniśmy mieć zastrzeżeń. Pojawia się pytanie czy warto w tym przypadku kupować telewizor 100hz do sportu, skoro reprezentant serii 7 „daje radę”. na Samsunga trzeba uważać bo co raz więcej ich telewizorów ma usterki...
 

strazakp

Banned
daje radę ten Panas w sportcie "Płynny ruch to poza doskonałą jakością obrazu kolejny plus tego telewizora. Pomimo tego, że model pracuje na 50hz matrycy, to „ulepszacze” płynności na ekranie wykonują swoje zadanie znakomicie. Przypominamy także, że współczynnik w technologii tzw. odświeżania w Backlight Motion Rate 4K 1600 Hz IFC nie jest tak bardzo istotny. W Panasonicu nie występuje zjawisko smużenia, a przy dynamicznych scenach nie powinniśmy mieć zastrzeżeń. Pojawia się pytanie czy warto w tym przypadku kupować telewizor 100hz do sportu, skoro reprezentant serii 7 „daje radę”. na Samsunga trzeba uważać bo co raz więcej ich telewizorów ma usterki...
Potwierdzam: Panasonic w sporcie daje radę w 100%!!!!
Mam model z zeszłego roku dxm710 i sport a głównie pole nożną ogląda mi się znakomicie. Płynność jest OK i brak smużenia. Miałem chwilowo Sony xe85 i meczów piłki nożnej nie dało się ogldac. Nie wiem może to tylko mój egzemplarz Sony był taki ale nie raz tu czytałem że modele od Sony miewają problemy właśnie z płynnością i to te 100hz.
Teraz 58ex700 można kupić za ok 3500zl a to wg mnie jest bdb cena za ten tv.

Dodam że gram również na konsoli Xbox one s i też nie widzę problemów.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Wierzę Ci , 58 cali robi swoje ja nowego EX700e znalazłem za 4 tysiące ale na pewno cena jeszcze zejdzie (promocje czy wyprzedaże) , do 4 tysięcy to na prawdę trudno o coś w tym rozmiarze do tego każdy zachwala kolory więc to kolejna zaleta Panasa...z reguły czytam wiele testów i opinii i Panasowi najmniej się dostaje to też pokazuje że to solidne telewizory
 

strazakp

Banned
Wierzę Ci , 58 cali robi swoje ja nowego EX700e znalazłem za 4 tysiące ale na pewno cena jeszcze zejdzie (promocje czy wyprzedaże) , do 4 tysięcy to na prawdę trudno o coś w tym rozmiarze do tego każdy zachwala kolory więc to kolejna zaleta Panasa...z reguły czytam wiele testów i opinii i Panasowi najmniej się dostaje to też pokazuje że to solidne telewizory
Jeszcze wczoraj w Saturn był po 3599zl https://saturn.pl/telewizory-taniej?clickId=26238 ale dziś jest już niedostępny (pewnie ludzie kupują dobre tv). Myślę że w takiej cenie spokojnie jeszcze dostaniesz jak nie w Saturnie to w innym sklepie tylko musisz śledzić strony sklepów.
 

sp00n

New member
akurat tak szukam telewizora jakiegoś i coś kurcze poszły ceny do góry w zasadzie na wszystkie odbiorniki, tego TX-58ex700e nie bardzo idzie poniżej 4k kupić.... a skoro te 50Hz tu wystarcza, to czemu nie kupić 58"? choć ja przyzwyczajony do plazmy, to mogę mieć problem.... czy nie? co myślicie?
jeszcze pytanie do posiadaczy - jak tam się sprawdzają funkcję multimedialne? Chodzi mi głównie o:
- odtwarzanie H.264 i H.265 z USB, 1080p/2160p
- netflix do 2160p?
- modyfikowalność interfejsu i dodawanie aplikacji, typu TeamViewer itp.
- wyszukiwanie w YT/google, komendy głosowe/pilot?
- współpraca z serwerem DLNA
- współpraca po złaczu TOSLINK - czy bezproblemowa?
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
akurat tak szukam telewizora jakiegoś i coś kurcze poszły ceny do góry w zasadzie na wszystkie odbiorniki, tego TX-58ex700e nie bardzo idzie poniżej 4k kupić.... a skoro te 50Hz tu wystarcza, to czemu nie kupić 58"? choć ja przyzwyczajony do plazmy, to mogę mieć problem.... czy nie? co myślicie?
jeszcze pytanie do posiadaczy - jak tam się sprawdzają funkcję multimedialne? Chodzi mi głównie o:
- odtwarzanie H.264 i H.265 z USB, 1080p/2160p
- netflix do 2160p?
- modyfikowalność interfejsu i dodawanie aplikacji, typu TeamViewer itp.
- wyszukiwanie w YT/google, komendy głosowe/pilot?
- współpraca z serwerem DLNA
- współpraca po złaczu TOSLINK - czy bezproblemowa?
Ja nie pomogę ci w tej kwestii i odpowiedzi na pytania. Nie korzystam z tego wszystkiego a jedynie z YouTube i tu jest OK. Wybierania głosowego nie mam ale korzystam z zewnętrznej klawiatury Logitech.
Dla mnie tv jest przede wszystkim do oglądania programów z nc+ oraz grania na konsoli i w tych tematach działa bardzo poprawnie.
 

sp00n

New member
mimo wszystko dzięki :) dla mnie też najistotniejszy jest obraz, ale włączanie filmu przez netflix/z USB jest bardzo komfortowe a dodatkowo mój laptop ma tylko mDP i nie przesyła do TV dzwięku. Będę miał i tak NUC Skull Canyon pod szafką niedługo jako centrum multimedialne, więc te opcje nie są tak super istotne, ale dobrz wiedzieć, jak działają. Może ktoś jeszcze, kto będzie skłonny też pochylić się nad pytaniami innego forumowicza, też tu zaglądnie.

wracająć do panelu: nie ma efektu opery mydlanej podczas oglądania filmów w wysokiej jakości? nie ma clouding'u jak jest mecz piłki nożnej? sam mecz - oglądanie super, bez ścinek, rozjeżdzania się piłki? to są podstawowe wady jakie widziałem w wielu TV i dlaczego do tej pory miałem zawsze plazme (bo nie oglądam w dzień prawie w ogóle).
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Co do obrazu to jest czołówka jak nie najlepszy obraz ze wszystkich producentów bo siedzą w tych panasach z reguły panele od Innoluxa które są bardzo chwalone a co do reszty Twoich pytań , nie wiem bo sam się nim interesuję
 
Do góry