Samsung 55ks7000, 55ks6470 czy LG 55eg910v

tomekszm

New member
Cześć,
Jakiś czas temu, pytałem Was o wybór Philipsa 55". Okazało się, że to nieporozumienie... sypią się wszystkie na potęgę i nie bardzo jest co z tego wybrać. Skapitulowałem na jakiś czas.

Zacząłem jednak szukać dalej, poszerzyłem pole zainteresowania i wybrałem 3 telewizory które mi się podobają (w różnych aspektach) w określonej półce cenowej.

Samsung 55ks7000 - ze względu na 100Hz, HDR... powiedzmy taki przyszłościowy (choć nie wiem czy to kiedyś wykorzystam), zdroworozsądkowy wybór choć design mi się średnio podoba (odpustowo świecąca listwa dolna), no i dość drogi. System Tizen średnio mi się podoba, Android znacznie bardziej do mnie przemawia... no ale cóż. Ponoć Tizen daje rade więc może to kwestia przyzwyczajenia.

Samsung 55ks6470 - wydaje mi się, że zaspokoi moje oczekiwania w 100% a przy tym kosztuje najmniej. Obawiam się matrycy 50Hz, przymulającego Tizena i czy materiały o jakości poniżej 720p będą dobrze odtwarzane przy upskalowaniu (plazma radzi sobie z tym świetnie). Nie jestem pewien czy przejście z plazmy na LCD 50Hz nie będzie strzałem w kolano (ta plazma chyba ma 100Hz matryce). Na demówkach w sklepie nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z płynnością obrazu, może to kwestia indywidualnych preferencji/spostrzegawczości a może kwestia realnego używania, przy realnym sygnale i oświetleniu.

LG 55eg910v - najtańszy, mieszczący się w budżecie OLED, czyli jakość obrazu, czerń... itp. itd. WebOS 2.0 to chyba też zaleta tego TV. Nie jestem jednak pewien czy wykorzystam zalety czerni (o tym poniżej), czy Full HD to nie zbyt mało na zakup dzisiaj, czy model 2015r to nie zbyt leciwy sprzęt na kupno teraz no i czy materiały o jakości poniżej 720p będą dobrze odtwarzane (plazma radzi sobie z tym świetnie). Cena dość wysoka ale ujdzie. Zakrzywienie traktuję jako minus.

Obecnie posiadam Plazmę Panasonic 50" HD ready tx-p50c10y. Co mi w niej nie pasuje?
- Brak smarta (dodatkowy komp średnio mi odpowiada, mam teraz i wolałbym się go pozbyć)
- Jakość obrazu hmm chyba już trochę niedzisiejsza, czerń tu nie istnieje.
- Design pudła... jest słabo.
- no i może mniej istotne ale 350W zużycie prądu.

Potrzeby, w sensie do czego używam TV:
- programy informacyjne i inne (National Geographic, Discovery Channel) z kablówki (HD i SD)
- czasem, sporadycznie jakiś film w TV, divx (720p) lub YouTube
- nie oglądam w ogóle sportu, nie gram na konsoli bo jej nie mam :)
- siedzę na wprost TV w odległości ok 2,7m, TV wisi na ścianie
- TV oglądam raczej po południu i wieczorami, jednak praktycznie nigdy przy całkiem zgaszonym świetle (tu uwaga chyba do OLED i jego czerni...)
- póki co nie interesuje mnie Netflix i tego typu wynalazki (za mało oglądam filmów aby było to dla mnie interesujące)
- ze względu na oglądane rozdzielczości materiałów, chyba nie ma sensu iść w większe ekrany niż 55", nie mam w planach kupna blue-ray czy konsoli.
- Zdaję sobie sprawę, że są jeszcze inne modele TV, ale oglądałem już ich sporo i wybrałem właśnie te powyższe (design, cena, system operacyjny, opinie). Nie odrzucam wszystkich innych jednak wolałbym się skupić na tych trzech. Ew. top cena to ok 5500, jednak jeśli coś z tego zostanie np. na wakacje, będę tylko szczęśliwszy :) bo w końcu na telewizorach życie się nie kończy i są inne wydatki...
- telewizor miałby służyć przynajmniej z 5-8 lat, tak jak obecna plazma. Nie planuje za dwa lata zmiany sprzętu... no chyba że padnie po gwarancji :/
- mam alergię na "Artefakty MPEG", testowałem jakiś TV (nie pamiętam już firmy) i zakłócenia bardzo mi przeszkadzały. Wolę już nieco rozmazany obraz jak w plaźmie niż takie krzaki przy tekstach tłumaczenia lub innych elementach na ekranie. Philips bodajże 55PUS7170 radził sobie z tym całkiem fajnie, jednak jak już wcześniej wspominałem z innych względów musiałem podziękować tej firmie.
- czytałem dużo, konsultowałem ze sprzedawcami (to jednak ma umiarkowany sens bo każdy chwali to co chce sprzedać) i nadal nie wiem...
- 4k materiały to chyba dla mnie pieśń przyszłości, nie mam parcia na to.

Reasumując - HLEP. Interesuje mnie zwłaszcza info od osób które miały plazmę i zmieniły na LCD/OLED lub wiedzą z czym się to je, o co chodzi itp. itd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips miałeś 50HZ.
Model 55PUS7101 za 4199 zł działa bardzo dobrze.

Po płynności 100Hz plazmy powinieneś jednak brać LCD 100Hz.
KS7000 nie jest już produkowany, ale jest już 55MU7002 - za 5299 zł z kalibracją. Ma 4K, 100Hz, HDR, VP9.
W klasie cenowej masz jeszcze Sony 55XD8505 za 4799 zł .
 

Paw3los

New member
Philips miałeś 50HZ.
Model 55PUS7101 za 4199 zł działa bardzo dobrze.
Dlatego, że ma matryce 100 Hz. Ale cierpi na wycieki światła i clouding.

W klasie cenowej masz jeszcze Sony 55XD8505 za 4799 zł .
Nie polecam. To gwarantowany wyciek światła (np. nad logo SONY) i straszne srebrzenie matrycy - sporo na ten temat na forum.

Jeśli chcesz coś z dobrą czernią, to szukaj na matrycy VA, tym bardziej, że siedzisz na wprost. Przy tego typu matrycy nawet, jak jest clouding, czy wyciek światła, to nie zobaczysz (przynajmniej tak mam na samsung UE60J6240). A czernie są całkiem przyzwoite.
No i nie wierz w bajki, że 4K nie robi różnicy między 1080P z odległości powyżej 2m - ROBI. Od razu wyśmiej osobę, która tak twierdzi i poleć dobrego optyka. Sam się dałem na to nabrać po czyimś wywodzie - stąd 60 cali w 1080P w moim salonie...
 

tomekszm

New member
Ok, tylko co z przejściem z plazmy 100Hz na LCD/OLED i odświeżaniem 50/100Hz + ew. upłynniacze? Nie jestem purystą video, nie będę liczył pikseli i zachwycał się nad wyższością 4k nad 1080p (bo nawet takich materiałów nie mam i pewnie prędko nie będę miał). TV ma przyzwoicie grać i mnie nie denerwować artefaktami, wieszaniem czy zamulaniem. Sprawdzałem w sklepie, i z odległości takiej jak będę oglądał TV nie potrafię zobaczyć różnicy na demówkach pomiędzy 4k i 1080p.

ps. wzrok mam ok :)

ps2. zastanawiam się czy to nie przypadkiem bardzo osobista kwestia jeśli chodzi o odczucia ze smużeniem. Jeden powie, że nic nie widzi, innego po 5 min głowa rozboli od smużenia. Jest coś w tym? Tak to póki co odbieram po tym co poczytałem w sieci + rozmowach ze sprzedawcami. Jak to ktoś określił "poziom wrażliwości/percepcji" - każdy ma inny i jeden coś zauważy a inny nie.
 
Ostatnia edycja:

Paw3los

New member
ps2. zastanawiam się czy to nie przypadkiem bardzo osobista kwestia jeśli chodzi o odczucia ze smużeniem. Jeden powie, że nic nie widzi, innego po 5 min głowa rozboli od smużenia. Jest coś w tym? Tak to póki co odbieram po tym co poczytałem w sieci + rozmowach ze sprzedawcami. Jak to ktoś określił "poziom wrażliwości/percepcji" - każdy ma inny i jeden coś zauważy a inny nie.

Potwierdzam, że to co znajdziesz w TV, zależy od tego, jak bardzo wiesz, czego szukać i własnej percepcji. Osobiście spotkałem się ze smużeniem (zależnie od jakości materiałów) dopiero w samsungu J6240.
Jeśli nie doszukujesz się problemów z jakością czerni i cloudingiem, to polecam Tobie Philipsy, ale serii 7101 i wyżej. Mają super upłynniacze bez artefaktów (ja nie spotkałem, a w SONY widziałem, oj widziałem...), wyraźny obraz, ambilighta i super kolory.
Najlepszym testem dla ruchu jest przerywnik TVN Turbo z latającymi liniamii. Wyłaźi każda niedoskonałość upłynniacza.
 

tomekszm

New member
Szukam i zastanawiam się jeszcze nad dwoma tj.

Samsung UE55KU6470 i LG 55UH7507

Zastanawiam się dlaczego ten LG jest taki drogi (ok 4000zł) jak na sprzęt o takich parametrach (60hz, matryca RBGW, IPS). Podoba mi natomiast się magic remote, wygląd TV, obraz w sklepie też był ok. Inne LG LCD albo wizualnie mi się nie podobają albo już drogie są lub nie mają pilota remote magic.

Samsung - też 60Hz, matryca VA (w założeniu - po tym co czytałem - taką wolę choć przyznam, że jakiejś różnicy nie widzę specjalnej patrząc w sklepie pomiędzy IPS/VA). Tizen mniej mi siada ale ujdzie. Cena jest ok bo od 3500zł można dostać, wygląd TV też ok.

Wiem, że zawsze można powiedzieć - dopłać i bierz KS7000, MU7072 lub 55EG910V jednak w sklepie różnicy w obrazie i ogólnie poza designem nie wiedziałem a 1000-1500zł na chodniku nie leży (to nie 100-150zł).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to sprawdź sobie TCLa 55C70- ma 4K, Va, Android 6,0 MxPlayer,Kodi 17
Masz też w promocji i kalibrację i pilota do obsługi bezprzewodowej gratis.
 

tomekszm

New member
A ile ten TCL kosztuje? Nie ma tego w sieci np. w ceneo. Jakoś nie jestem przekonany do tej firmy no ale kto wie...

Dzięki za odpowiedź ale lubię jak się odpowiada na zadane pytania a nie pisze to co chce napisać... Pytam o produkt A i B (z jakiegoś powodu je wybrałem) a tu ... C i ani słowa o A/B.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL kosztuje 3299 zł, a jak będziesz zalogowany w Klubie HDTV, to masz jeszcze kalibrację gratis i pilot do obsługi głosowej - razem ponad 600 zł w gratisie.
TCL 55C70- ma 4K, Va, Android 6,0 MxPlayer,Kodi 17

Samsung UE55KU6470 ma 50Hz i Tizena
LG 55UH7507 ma WebOs i też 50Hz.

Android daje w tej chwili 600.000 aplikacji.
Tysiące , tysiące gier, filmów , koncertów czy dostęp do streamowanych telewizji całego świata.
 

rvoice

New member
Ja jestem posiadaczem plazmy i oled lg 55eg910v, którego świadomie wybrałem. Nadal uważam, że jeżeli ktoś nie ma możliwości technicznych i finansowych (legalne materiały 4K to przez najbliższe kilka lat extra koszty) to ten tv jest właściwym wyborem, zwłaszcza dla osoby przyzwyczajonej do obrazu z plazmy. Co do smart tv opartym na android to nie dla wszystkich posiadaczy tv z tym systemem jest to zaleta.Również najnowsze informacje dotyczące popularnych wtyczek do Kodi nie są optymistyczne - nie chcę spamować linkami - wyszukiwarka zawsze pomoże.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
Jakiś czas temu, pytałem Was o wybór Philipsa 55". Okazało się, że to nieporozumienie... sypią się wszystkie na potęgę i nie bardzo jest co z tego wybrać. Skapitulowałem na jakiś czas.

Zacząłem jednak szukać dalej, poszerzyłem pole zainteresowania i wybrałem 3 telewizory które mi się podobają (w różnych aspektach) w określonej półce cenowej.

Samsung 55ks7000 - ze względu na 100Hz, HDR... powiedzmy taki przyszłościowy (choć nie wiem czy to kiedyś wykorzystam), zdroworozsądkowy wybór choć design mi się średnio podoba (odpustowo świecąca listwa dolna), no i dość drogi. System Tizen średnio mi się podoba, Android znacznie bardziej do mnie przemawia... no ale cóż. Ponoć Tizen daje rade więc może to kwestia przyzwyczajenia.

Samsung 55ks6470 - wydaje mi się, że zaspokoi moje oczekiwania w 100% a przy tym kosztuje najmniej. Obawiam się matrycy 50Hz, przymulającego Tizena i czy materiały o jakości poniżej 720p będą dobrze odtwarzane przy upskalowaniu (plazma radzi sobie z tym świetnie). Nie jestem pewien czy przejście z plazmy na LCD 50Hz nie będzie strzałem w kolano (ta plazma chyba ma 100Hz matryce). Na demówkach w sklepie nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z płynnością obrazu, może to kwestia indywidualnych preferencji/spostrzegawczości a może kwestia realnego używania, przy realnym sygnale i oświetleniu.

LG 55eg910v - najtańszy, mieszczący się w budżecie OLED, czyli jakość obrazu, czerń... itp. itd. WebOS 2.0 to chyba też zaleta tego TV. Nie jestem jednak pewien czy wykorzystam zalety czerni (o tym poniżej), czy Full HD to nie zbyt mało na zakup dzisiaj, czy model 2015r to nie zbyt leciwy sprzęt na kupno teraz no i czy materiały o jakości poniżej 720p będą dobrze odtwarzane (plazma radzi sobie z tym świetnie). Cena dość wysoka ale ujdzie. Zakrzywienie traktuję jako minus.

Obecnie posiadam Plazmę Panasonic 50" HD ready tx-p50c10y. Co mi w niej nie pasuje?
- Brak smarta (dodatkowy komp średnio mi odpowiada, mam teraz i wolałbym się go pozbyć)
- Jakość obrazu hmm chyba już trochę niedzisiejsza, czerń tu nie istnieje.
- Design pudła... jest słabo.
- no i może mniej istotne ale 350W zużycie prądu.

Potrzeby, w sensie do czego używam TV:
- programy informacyjne i inne (National Geographic, Discovery Channel) z kablówki (HD i SD)
- czasem, sporadycznie jakiś film w TV, divx (720p) lub YouTube
- nie oglądam w ogóle sportu, nie gram na konsoli bo jej nie mam :)
- siedzę na wprost TV w odległości ok 2,7m, TV wisi na ścianie
- TV oglądam raczej po południu i wieczorami, jednak praktycznie nigdy przy całkiem zgaszonym świetle (tu uwaga chyba do OLED i jego czerni...)
- póki co nie interesuje mnie Netflix i tego typu wynalazki (za mało oglądam filmów aby było to dla mnie interesujące)
- ze względu na oglądane rozdzielczości materiałów, chyba nie ma sensu iść w większe ekrany niż 55", nie mam w planach kupna blue-ray czy konsoli.
- Zdaję sobie sprawę, że są jeszcze inne modele TV, ale oglądałem już ich sporo i wybrałem właśnie te powyższe (design, cena, system operacyjny, opinie). Nie odrzucam wszystkich innych jednak wolałbym się skupić na tych trzech. Ew. top cena to ok 5500, jednak jeśli coś z tego zostanie np. na wakacje, będę tylko szczęśliwszy :) bo w końcu na telewizorach życie się nie kończy i są inne wydatki...
- telewizor miałby służyć przynajmniej z 5-8 lat, tak jak obecna plazma. Nie planuje za dwa lata zmiany sprzętu... no chyba że padnie po gwarancji :/
- mam alergię na "Artefakty MPEG", testowałem jakiś TV (nie pamiętam już firmy) i zakłócenia bardzo mi przeszkadzały. Wolę już nieco rozmazany obraz jak w plaźmie niż takie krzaki przy tekstach tłumaczenia lub innych elementach na ekranie. Philips bodajże 55PUS7170 radził sobie z tym całkiem fajnie, jednak jak już wcześniej wspominałem z innych względów musiałem podziękować tej firmie.
- czytałem dużo, konsultowałem ze sprzedawcami (to jednak ma umiarkowany sens bo każdy chwali to co chce sprzedać) i nadal nie wiem...
- 4k materiały to chyba dla mnie pieśń przyszłości, nie mam parcia na to.

Reasumując - HLEP. Interesuje mnie zwłaszcza info od osób które miały plazmę i zmieniły na LCD/OLED lub wiedzą z czym się to je, o co chodzi itp. itd.

no co tu duzo pisac. KS7000 jest tak samo awaryjny jak KS8000 i KS9000. Ja bym sie mocno zastanowil. wiekszosc TV z 50Hz mi nie odpowiada. Oled LG jest dobrym wyborem ale jesli wolisz LCD to tak jak kiki doradza. Ja bym dolozyl jeszcze Panasonica EX780. Matryca VA 100Hz, dobre kolory i obrobka obrazu. Seria Samsung MU jest slabsza niz seria KS i mysle, ze o plazmie nic cie nie bedzie satysfakcjonowac. mialem ten sam problem. Przerzucilem kilka telewizorow z gornej półki i dopiero zatrzymalem siena Samsungu QLED. Nie wiem na jak dlugo ale na razie jest lepiej niz dobrze
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
TCL kosztuje 3299 zł, a jak będziesz zalogowany w Klubie HDTV, to masz jeszcze kalibrację gratis i pilot do obsługi głosowej - razem ponad 600 zł w gratisie.
TCL 55C70- ma 4K, Va, Android 6,0 MxPlayer,Kodi 17

Samsung UE55KU6470 ma 50Hz i Tizena
LG 55UH7507 ma WebOs i też 50Hz.

Android daje w tej chwili 600.000 aplikacji.
Tysiące , tysiące gier, filmów , koncertów czy dostęp do streamowanych telewizji całego świata.

kiki litosci dla naszego kolegi. On ma plazme. wiem, ze budzet ograniczony ale z 50Hz ne bedzie zadowolony.Po dobrej plazmie trudno zadowolic sie jako takim LCD. Chyba, ze to swiadomy wybor (i tu klania sie TCL, ktory oferuje duzo za niewiele). Philips i Sony na IPS 100Hz jak najbardziej tak ale LG 50Hz i RGBW to poza moja tolerancja
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ile ten TCL kosztuje? Nie ma tego w sieci np. w ceneo. Jakoś nie jestem przekonany do tej firmy no ale kto wie...

Dzięki za odpowiedź ale lubię jak się odpowiada na zadane pytania a nie pisze to co chce napisać... Pytam o produkt A i B (z jakiegoś powodu je wybrałem) a tu ... C i ani słowa o A/B.

W tej cenie nic lepszego. TCL to producent znany na swiecie, glownie z produkcji paneli LCD, ktore dostarcza do wielu firm np Thomson a nawet Samsung (wilekoformatowe) i wielu wielu innych
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsung 55ks7000 - tak zadowoli cie pod warunkiem, ze sie nie zepsuje, rozklei albo tasma podswietlenia sie nie wypali. poza tym ok.

Samsung 55ks6470 - nie znam tego modelu. znam KU6470. generalnie slabo. Duzy kontrast i nic poza tym

LG 55eg910v - zdecydowanie tak. bedzie sie podobal bo to naturalny wybor po plazmie.
poza tym Philips PUS71xx- tez dobry w tej klasie cenowej
 

tomekszm

New member
TCL - wg. mnie oprócz parametrów technicznych i dobrej ceny, TV powinien mieć też w sobie to coś dzięki czemu chce się aby wisiał on w mieszkaniu. TCL jak dla mnie nie ma tego czegoś.

rvoice i ARKOT - dzięki! Patrzę więc ponownie przychylniej na LG OLED.

Póki co od jutra ulrop 2 tyg. ale jak wróce to może pojawi się ten nowy LG OLED Full HD płaski, konkurencyjny do obecnego 55EG910V (żonka troche kręci nosem na krzywy ekran OLEDa). Jak nie to pewnie padnie na wspominanego wcześniej OLEDa.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
TCL - wg. mnie oprócz parametrów technicznych i dobrej ceny, TV powinien mieć też w sobie to coś dzięki czemu chce się aby wisiał on w mieszkaniu. TCL jak dla mnie nie ma tego czegoś.

rvoice i ARKOT - dzięki! Patrzę więc ponownie przychylniej na LG OLED.

Póki co od jutra ulrop 2 tyg. ale jak wróce to może pojawi się ten nowy LG OLED Full HD płaski, konkurencyjny do obecnego 55EG910V (żonka troche kręci nosem na krzywy ekran OLEDa). Jak nie to pewnie padnie na wspominanego wcześniej OLEDa.

Ja już o nim pisałem na innym forum. W promocyjnej cenie w Belgii około 1450 Euro. Panel nowej generacji. Miałem okazje porównać do ubiegłorocznego. Film ten sam. Na nowym lepsza czerwień, lepsze przejścia między szarymi a czarnymi. Stary można kupić za 1100 Euro w promocji. Jeśli bardzonchcesz to pojadę do sklepu i zrobię jakieś fotki. Myśle, ze byłby to najlepszy wybór dla ciebie. Jeśli chodzi o LCD to tylko kilka modeli zbliża sie do obrazu plazmy (ja cały czas mam VT Panasonica i do niego wszystko porównuje). Chyba lepiej poczekać i kupić to co cie będzie satysfakcjonować.
 

tomekszm

New member
Ja już o nim pisałem na innym forum. W promocyjnej cenie w Belgii około 1450 Euro. Panel nowej generacji. Miałem okazje porównać do ubiegłorocznego. Film ten sam. Na nowym lepsza czerwień, lepsze przejścia między szarymi a czarnymi. Stary można kupić za 1100 Euro w promocji. Jeśli bardzonchcesz to pojadę do sklepu i zrobię jakieś fotki. Myśle, ze byłby to najlepszy wybór dla ciebie. Jeśli chodzi o LCD to tylko kilka modeli zbliża sie do obrazu plazmy (ja cały czas mam VT Panasonica i do niego wszystko porównuje). Chyba lepiej poczekać i kupić to co cie będzie satysfakcjonować.
Czyli, że ten TV (płaski LG OLED full hd 2017) już istnieje i jest gdzieś w sprzedaży? Jakaś nazwa/oznaczenie/testy/opinie? Czy bardzo chcę fotki? Tak :) bardzo chcę. Jeśli możesz, cyknij coś i zapodaj foto.
 

christoff.w

Banned
Szukam i zastanawiam się jeszcze nad dwoma tj.

Samsung UE55KU6470 i LG 55UH7507

Zastanawiam się dlaczego ten LG jest taki drogi (ok 4000zł) jak na sprzęt o takich parametrach (60hz, matryca RBGW, IPS). Podoba mi natomiast się magic remote, wygląd TV, obraz w sklepie też był ok. Inne LG LCD albo wizualnie mi się nie podobają albo już drogie są lub nie mają pilota remote magic.

Samsung - też 60Hz, matryca VA (w założeniu - po tym co czytałem - taką wolę choć przyznam, że jakiejś różnicy nie widzę specjalnej patrząc w sklepie pomiędzy IPS/VA). Tizen mniej mi siada ale ujdzie. Cena jest ok bo od 3500zł można dostać, wygląd TV też ok.

Wiem, że zawsze można powiedzieć - dopłać i bierz KS7000, MU7072 lub 55EG910V jednak w sklepie różnicy w obrazie i ogólnie poza designem nie wiedziałem a 1000-1500zł na chodniku nie leży (to nie 100-150zł).
Magic pilota se dokupisz.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

tomekszm

New member
czyli kupująć TV LG gdzie jest zwykły pilot (nie magic), można dokupić pilota magic i będzie on bez problemu działał? To pewne info niezależnie od modelu? Masz jakieś linki potwierdzające takie działanie?
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nazywa sie EG9A7V. Literka A mówi ze to Full HD. Jutro pójdę ale nie poświęcę mu dużo czasu bo muszę skończyć kontrakt. Został mi tylko tydzień na zakończenie roboty i powrót do kochanej Polski. Telewizor istniej istnieje. Jest w sklepie Selecion w Brukseli, Antwerpii i chyba w Mons.
 
Do góry