Samsung 55JS8500

Seizo

Active member
Bez reklam
Z uwagi ze żona zaczyna już buczeć o nowy telewizor, a ja od miesiąca nie potrafię się zdecydować, proszę o opinie użytkowników tego modelu lub osoby które miały z nim styczność. Chodzi mi o stosunek ceny do jakości. Czy warto zainwestować w ten model 6999 zł. Ewentualnie JU7500. Czy są większe zauważalne różnice pomiędzy tymi modelami i warto dokładać kilka stówek do 8500?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Sygnał to na razie naziemna cyfrówka. Tak wiem że lipa, ale niewykluczone po nowym roku zamówienie NC+. Do TV będzie też podpięta konsola PS4. Odległość od TV około 3.5m więc nie wiem czy akurat taki rozmiar będzie odpowiedni. Może ktoś ma podobne warunki i może się podzielić uwagami.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Też wybierałem między tymi modelami. Kupiłem js8500 bo bardziej mi się podobał a ponadto ma pełną obsługę 4K na przyszłość czyli HDR + szeroki gamut.
Sport i filmy extra. Bajki i przyroda w 4k :)
 

muzykcb

New member
Też wybierałem między tymi modelami. Kupiłem js8500 bo bardziej mi się podobał a ponadto ma pełną obsługę 4K na przyszłość czyli HDR + szeroki gamut.
Sport i filmy extra. Bajki i przyroda w 4k :)


A powiedz mi czy w słychać wentylator (oczywiście jak w domu jest cicho a TV jest ściszony lub wyłączony) jak to ma miejsce w modelu JS9000 ?
 

racuh

Banned
JS8500 nie ma wentylatora

Tak oglądam te zdjęcia i widzę że nawet JS9000 nie ma wentylatora, wnioskuje tak bo raczej by go nie zamknęli w szczelnej obudowie.

uk_ue55js9000txxu_002_back_silver.jpeg
 

teudas

New member
Zastanawiam się nad kupnem Samsung 55JS8500. Proszę o wytyczne jak nie dać się oszukać w sklepie:
- jak sprawdzić czy telewizor był wcześniej włączany
- czy są martwe piksele
- inne tylko nie wiem co / podpowiedzcie.
Chętnie poproszę kogoś o pomoc w wyborze-w sklepie-na pewno się dogadamy (cząstochowa, radomsko, katowice-silesia).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Martwe piksele sprawdzasz na planszach.
Musisz sprawdzić bardziej równość podświetlenia matrycy, clouding, banding - bo te będą Cię denerwować najbardziej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-117.html
Musisz tez pamiętać o większym problemie z czasem.
To lepszą czerń i multimedia ma teraz najnowszy model Philipsa 55PUS8601.
Jest w specjalnej ofercie dla niebieskich z kalibracją profesjonalną gratis.
 

teudas

New member
"Musisz tez pamiętać o większym problemie z czasem." O co chodzi?? W jaki sposób na tym telewizorze sprawdzić czas działania? W moim "dużym" mieście jest aż jedna sztuka tego cacka. Włączyłem na nim czarną planszę-dookoła był prawie jednolity kolor czarny a z lewej strony matrycy po środku była czerń rozjaśniona do 10cm wysoko i 2 cm głęboko (tak jakby ktoś z tyłu podświetlał latarką).
 

teudas

New member
Znalazłem telewizor w sklepie Samsunga. Sprzedawca mówi, że oryginalnie zapakowany, nie wystawka :) 7300 w promocji lata gwarancji i może nagłośnienie. W firmowym sklepie chyba nie kłamią?? "Musisz tez pamiętać o większym problemie z czasem." O co chodzi??
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Znalazłem telewizor w sklepie Samsunga. Sprzedawca mówi, że oryginalnie zapakowany, nie wystawka :) 7300 w promocji lata gwarancji i może nagłośnienie. W firmowym sklepie chyba nie kłamią?? "Musisz tez pamiętać o większym problemie z czasem." O co chodzi??
W promocji poświątecznej jaka była w MM w dniach 26-27.12.2015 55JS8500 był do nabycia za 6499 zł więc nie wiem czy to taka dobra cena. Ja bym się wstrzymał i wypatrywał kolejnego promo właśnie w MM albo Saturnie. Z tego co zauważyłem tam są najlepsze ceny.
 

teudas

New member
Szkoda tylko, że promocja się skończyła a ja się zagapiłem. Kupiłem js8500 z dodatkowym terminem gwarancji - 4 lata - tylko nie przyszedł mi żaden mail o przedłużeniu gwarancji i nie wiem jak to sprawdzić. Mam telewizję z vectry na dekoderze hd. Zastanawiam się czy nie pozbyć się tego dekodera a zastą pić go modułem CI+. Ma ktoś moduł z vectry czy są jakieś problemy? Jak mam podłączona vectre pod jeden z portów hdmi to nie mogę nagrywać programów.
 
Do góry