Samsung 55H8000 - jaki zewnętrzny dysk twardy do filmów

lufa9999

New member
Witam.
Jaki, największy dysk mogę podłączyć do ww telewizora? Chodzi mi o dysk z filmami i muzyką. Teraz mam podłączony 2TB ale myślałem o czymś większym, np. 4TB. Jak ta sytuacja wygląda?
 

slonik666

New member
wcale nie przesadzam kazdy chyba dysk zewnetrzny powyzej 1Tb wymaga dodatkowego zasilania. 2 takie dyski czyli 2 zasilacze ktore leca z dysku ktory jest podlaczony do TVika. A tak podlaczysz sobie NAS na uboczu albo innym pomieszczeniu na kabel sieciowy albo jak masz dobry router to WIFI a do NAS podlaczasz swojego starego 2 TB HDDka i powiedzmy dodatkowo sobie kupujesz WD RED ktory jest specjalnie przystosowany pod NAS ma duza zywotnosa i niezawodnosc. A NAS mozesz kupic juz w granicach 350-500 zl dobra inwestycja na przyszlosc wygoda i mozliwosc rozbudowy wiekszej jest plus mozesz sobie sciagac filmy bezposrednio z torrentow na NAS odrazu.

A odnosnie twojego pytania jaki zewnetrzny dysk to tak naprawde nie ma roznicy jaki kupisz czy WD czy Segate czy Samsung wszystko i tak to samo. Czytalem ostatnio raport za rok 2014 ze Segaty sa najbardziej niezawodne, najmniej sie psuja o kilka dziesiatych procenta od innych marek tyle moge powiedziec .
 

lufa9999

New member
Pewnie masz rację, ale dla mnie to za dużo kombinowania, poza tym zabieram nieraz dysk poza dom. Ja potrzebuję jeden klocek, dysk z obudową, miejsce na niego mam koło telewizora, tak że nie ma problemu...
Na innym forum już się dowiedziałem że 4TB pójdzie z tym telewizorem...
 
Do góry