Samsung 55H8000 - gaśnie co jakiś czas ekran

lufa9999

New member
Witam.
Mam problem z telewizorem Samsung 55H8000. Ma on 1.5 roku. Korzystam z platformy NC+, dekoder jest podłączony z telewizorem przez kabel HDMI. Od wczoraj coś się złego dzieje z telewizorem. Co 15 - 20 minut ekran gaśnie na jakieś 3-4 sekundy, dźwięk też znika, potem obraz i dźwięk wracają. Czasami na dekoderze mam w takim momencie komunikat że HDMI zostało odłączone. Sprawdzałem dekoder - jest w porządku. Zmieniłem też gniazdo wejścia kabla HDMI na sąsiednie, zrobiłem factory reset telewizora. Problem jest w dalszym ciągu. Czasami jest też taki objaw, że bezpośrednio po zaniku obrazu pojawia się ekran wyboru dysku USB, który jest na stałe podłączony do telewizora, tak jakby na chwilę dysk się odłączał.
Może ktoś byłby w stanie jakoś mi pomóc... Z góry dzięki!
 

boundek

New member
Witam,

ja miałem podobny przypadek w UE46H7000 i awarii uległa płyta główna.
Dla pocieszenia u mnie w dniu dzisiejszym TV zaczął wyświetlać obraz w negatywie - już zgłosiłem do Samsunga. To będzie już czwarta naprawa tego TV....
 

vunpepic

New member
Tasma ktora laczy plyte glowna z zasilaczem ulega przegrzaniu, a dokladnie 1 lub dwa piny po stronie zasilacza. Odpowiadaja za 5V , mozna wymienic tasme lub polutowac na sztywno przewody do plyty.
 
Do góry