Samsung 55H7000 vs 65H6400

effe82

New member
Witam Wszystkich !!!
Stoję przed bardzo dużym dylematem. Z kilku modeli wybrałem obecnie 2 i teraz do czwartku muszę wybrać co kupić.
Zastanawiam się na 55H7000, o którym już trochę poczytałem i zazwyczaj opinie są mega pozytywne cena w RTV Euro AGD 5999zł po rabacie.
Zależy mi na jak największym ekranie i dlatego jeszcze zastanawia mnie 65'' Samsung H6400 w cenie 8500 z ole ole. Problem jedynie, że sporo negatywnych opinii na temat tego TV zauważyłem, między innymi na tym forum.
Przede wszystkim zależy mi na jak największym ekranie, ale również na jakości obrazu. Oglądam głównie sport piłkę nożną oraz filmy wieczorami.
Co myślicie? Warto kupić większy ale gorsy model, czy jednak wziąć ten 55 H7000? Czy różnica w obrazie jest bardzo zauważalna?

Pozdrawiam
 

Pastusiak

New member
ta "gorszość" jest bardziej teoretyczna jak dla mnie, sam miałem ten wybór i ciesze się, że zaoszczędziłem kupę forsy względem h7 bo jestem mega zadowolony. Pewnie jakby sie postawilo dwa obok siebie to byś zauważył różnicę na korzyść h7 ale bez tego zbędnego porównania będziesz zachwycony a przekątna to podstawa! ja sie przyzwyczaiłem do swoich 55 przez 2 dni i już nie wydaje sie taki duży ;)
 

qbek78

New member
Bez reklam
Kolego to banał ale dopóki sam tego nie sprawdzisz w sklepie to nie będziesz w 100 % przekonany. Weź swój dysk z materiałami, sprawdź clouding, banding/dse, płynność itd. Moim zdaniem różnica w cenie jest spora a 10'' więcej to dużo. Jak masz miejsce na taki duży rozmiar czemu nie. Jedyną rzeczą, która skłaniałaby mnie ku H7000 w tej cenie to nie matryca 200 Hz ale Ultra Clear Panel.
 

effe82

New member
Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Jak ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć to zapraszam. Chyba rzeczywiście nagram na pendrive kilka filmików i przetestuje w sklepie możliwości tych dwóch modeli.
 

gonziaczek

New member
65h6400 to padaka, przy słabym sygnale, będziesz musiał siedzieć 10m od tv żeby pikselozy nie widzieć. Na materiałach testowych wyglada jeszcze jakoś. Podejrzewam, ze na blurayu jest ok. Do tv odpada. Przynajmniej po tym co dzisiaj widziałem.
 
Ostatnia edycja:

gonziaczek

New member
Problem był tez w przeskalowywaniu słabego materiału wideo z usb. Niestety nie mam filmów tylko na bd. Inne tv z tym sobie radzą dużo lepiej. Moze trzeba jakieś ustawienia pozmieniać? Niestety nie miałem takiej możliwości. Mógłbyś dla mnie sprawdzić, czy jak u Ciebie wyglądają filmy z usb, np DVD ripy?
Przyznam, ze troche sie najaralem na ten tv z powodu ceny ale .... Cena to nie wszystko. :(
Na razie z powodu obrazu faworytem jest sharp. Czekam tez na nowego sony x8.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja na 32 calach jak tylko kupilem pierwszy fhd skonczylem z dvdripami a co dopiero zeby na 65 je odtwarzac ,tylko i wylacznie bluraye z 1080p z bitrate okolo 10 mb albo remuxy bluraya i wtedy widac co tv potrafi.

A programy sd np comedy central ktory lubie ogladac naprawde fajnie mi odbiera
 
Ostatnia edycja:

gonziaczek

New member
No nie przesadzaj z tymi 32 calami i dvdripami. Ja na 46 oglądam i mi nie przeszkadza. Oczywiście bd to bd i bez gadania, ale mam dużo starszych filmów, których na bd nie uswiadczysz. Nie mowię tu o ripach na 1cd.
 

Pastusiak

New member
Podejrzewam, że wiem o co chodzi. Jakie masz ustawienia? wiem, że trzeba wybrać pewien kompromis w tej kwestii. Przykładowo filmom na bluray nie przeszkadza to, że ustawisz ostrość na 50 (tak jak jest domyślnie) a nawet doda to i tak juz ogromnej szczegółowości. Zostaw taką ostrość i przełącz na zwykły tvn i wszystko jest "okonturowane" i nosi dziwaczną poświatę. Tak samo sprawa ma się z kolorem,kontrastem itd. Na BR wygląda to "gwałcąco" a na wspomnianym tvn sd kolory sie rozlewają a zbyt wysoki kontrast dodatkowo to obnaża. Z mojej strony (choć wielu się pewnie nie spodobają moje ustawienia bo korzystam z trybu Standard) radze zrobić takie rzeczy na początek:
- rozmiar obrazu ustaw na 16:9 (te kanały sd są tak tandetnie okonturowane, że ząbkowanie aż faluje, zwłaszcza przy włączonym Motion Plus)
- Podświetlenie 10
- Kontrast zmniejsz do 90
- Jasność 46
- Ostrość 20 (takie zdrowe optimum zarówno dla BR jak i materiałów w SD, konturowanie mocno ograniczone, niemal niewidoczne)
- Kolor 48-50 (to już wedle uznania, ja mam 50 ale 48 jest naturalniej)
cała reszta podstawowych bez zmian
w zaawansowanych
- kontrast dynamiczny na niski
- przestrzeń kolorów na dobry początek AUTO (ja mam użytkownika ale za dużo pisania jak na telefon ;) )
- cała reszta na zero tzn tonacja czerni wyłączona, gamma 0, odcień skóry 0, oświetlenie dynamiczne wyłączone
w opcjach ogólnych
- tonacja koloru Ciepły 1
- redukcja szumów i redukcja MPEG WYŁĄCZONA (u mnie wygląda świetnie, jeśli masz na prawde tragiczny sygnał możesz spróbować ustawić na AUTO)
- poziom czerni pewnie zablokowany na Normalnym ale nawet jak masz możliwość dać na niski.. to zostaw normalny
- motion plus użytkownika redukcja rozmycia 10, redukcja skoków 5 (przy tym ustawieniu nie mam ani teatru ani artefaktów)

następnie daj sobie siana ;) przejdź się na spacer, zjedz coś.. i na spokojnie odpal najpierw telewizje potem jakieś dvd, pooglądaj i opisz wrażenia. Czasem na gorąco nie jesteśmy obiektywni ;) daj znać czy ustawienia pomogły, ja na takich oglądam (wprawdzie mam swój balans bieli i kolory) i jestem mega zadowolony zarówno w dzień jak i w nocy i z każdego źródła.
 

gonziaczek

New member
Pastusiak dzieki za info.
Wydaje mi sie, ze jednak 48/55" a 65" jest troche różnicy. Mi 55h6400 tez sie podobał.
Chetnie bym obejrzał ten 65" u kogoś kto ma wszystko ustawione jak trzeba.
Na razie rozczarowanie.
W moim przypadku 60" to minimum a na 65" nie chce wydać tyle co za samochód.

Effe gdzie kupiłeś swój tv?
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
poza tym jest jedna rzecz o której nikt nie wspomina a i w sumie nie wydaliśmy oficjalnego wyroku jeszcze w tej sprawie ;) prawdopodobnie są różne matryce w tych tv. Ja miałem sam 2 egzemplarze i jeden miał zupełnie inne kolory a przede wszystkim biel (fioletowa/różowa jak zwał tak zwał) drugi tak nie miał i odbierał zdecydowanie naturalniej. Różniły się numerem seryjnym. Z tamtym pierwszym miałem nerwów przyznam.. ale po wymianie jestem mega szczęśliwy ;)
 

inne65

New member
Witajcie,

Również i ja przymierzam się do modelu "65 cali. Lecz ciekawi mnie , jaka tam matryca jest ? Bo bardzo możliwe , że nie jest to matryca Samsunga.Ciekawe czy podobna jest sytuacja , że są dwa rodzaje wersji. Version 01 oraz 02.
Na oku mam jeszcze model LG 65LA970V :eek:k:
 

edii2

New member
Mam teraz 65f6400 po kalibracji przez p.Macka obraz jest bardzo dobry sygnal nc+ ogladam z3 metrow w sobote bede juz mial 75h6400 i dopiero teraz wielkosc bedzie taka jak byc powinna .Ja mam info od p.Macka ze obraz jest jeszcze lepszy od serii f .Podstawa to dobra kalibracja. m
 

karbeti

New member
Nie ma to jak choroba na cale. U mnie przez kilka lat na ścianie wisiał 37" i było dobrze. W tym roku przyszedł czas na zmianę. Najpierw kupiłem 46" z obawą ze większy będzie za duży. Po tygodniu wymieniłem go na 55. Posiadam go około miesiąca i żałuję że wtedy nie wymieniłem na 60 cali. Ludziska co się z nami dzieje :)
 

oscyp1980

New member
witam ja zakupiłem model75h6400 i mam pytanko odnośnie kalibracji obrazu. Możecie podać jak macie skalibrowane wasze TV? Albo namiar na osobę która zajmuje się kalibracją profesjonalnie.
 
Do góry