Samsung 55h6400 vs Sony 50w809C

Cześć, rozglądam się za TV do salonu. Wybierałem 2 lata temu Samsunga 48h6400 dla rodziców i są zadowoleni dlatego myślę teraz o 55 calach dla siebie. Budżet do 4k. Może macie również inne propozycje? 4k mnie nie interesuje. Obecnie fajna promocja jest w serwisie na "A" Sony 50w809C + soundbar za 3400zł

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 24m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost ekranu
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej duże okna balkonowe, ale jest to parter i jest bardzo ciemno.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? wynajmuję mieszkanie i jest tu stara plazma Samsunga :)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, odtwarzanie z pendrive różne formaty - najczęściej .avi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka UPC
10.Jakie urządzenia ? dekoder UPC, Playstation, Nintendo Wii.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? powiedzmy 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dużo sportu głównie tenis i piłka, seriale, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % Tak na konsolach około 30% użytkowania TV
16.Preferencje co do marki ? Miałem kiedyś Samsunga i Toshibe TL838
17.Preferencje co do wielkości ? 50" - 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, zawieszanie się, zamulanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 70% wieczór, 30% dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 ale im mniej tym lepiej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć 3d
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja jestem zawsze za wielkością ekranu i wybrałbym 55".
Sony mimo ze w promocji to wielkość Ci się znudzi za dwa tygodnie.
Samsunga raczej nie kupisz tego bo nie jest produkowany kilka miesięcy.
No i musisz uważać na kurz w środku matrycy, trzeb później czyścić.

A w klasie cenowej dostaniesz bardzo dobre modele 4K i 100 Hz :
TCL 58 S7806
Philips 55PUS6561
TCL 55S7906

Są też Sony, Panasonica czy Samsung - ale są znacznie droższe niż Twoja klasa cenowa.

Z modeli Full Hd 100Hz:
- Sony 55W755 - Android, Kodi, MxPlayer
- Philips 55PFT6510 - Ambilight, Android, Kodi, MxPlayer
- LG55LF652

-
 
Cześć Kiki,

Przepraszam, że teraz odpisuję, ale miałem trochę zawalony weekend.
Piszesz o Philips 55PFT6510, a co myślisz o modelu Philips 55PFT6550 mogę go mieć teraz za 3500zł nówkę sztukę. Wiem, że jest tam problem z 3d ale nie interesuje mnie ta opcja. Poza tym naczytałem się sporo w temacie tego TV (chyba 350 stron jest) i ludzie mają problemy. Ja generalnie potrzebuję go do PS3/PS4, TV UPC i podpięcia USB/kompa (chyba, że skonfiguruje KODI). Nie wiem czy również mnie mogą się tyczyć te problemy. Myślisz że model Philips 55PFT6550 również mógłbym rozważyć?
 
Byłem wczoraj w RTV Euro, miałem kupić model 55PFT6550 niestety dwa modele miały bad pixele na samym środku (nowki sztuki wyjęte z pudełka). Poszedłem na salę do Auchan i znalazłem model za 2100zl 50PFH6510. Wziąłem że względu na cenę. Świecił około miesiąca w sklepie bo sprawdzilem w menu serwisowym. Chyba dobra cena :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena bardzo dobra.
Pamiętaj tylko o kalibracji, bo wówczas gara super.
Napisz na PW dostaniesz info.
 
Do góry