Samsung 55F6800 i soundbar

m_glod

New member
Witam.

Próbuje podłączyć w jedną całość trochę sprzętu:
TV Samsung 55f6800
Soundbar Samsung h550
Dekoder Mediabox ncplus
Xbox One

dekoder ->TV podpięte HDMI1
Xbox -> TV podpięte HDMI 3
Soundbar z tv poprzez SoundConnect

I teraz tak gdy oglądam ncplus w ustawieniach tv w opcji dźwięk i właściwości wyjścia mam tylko opcje PCM. Podczas grania na Xboxie jest to samo. Gdy podłącze po optyku jest dodatkowa opcja DTS Neo 2.5.
Natomiast gdy włączę np Player i puszcze jakiś serial to pojawia się opcja Dolby Digital i dźwięk od razu jest inny z soundbara, Dlaczego nie mogę zmienić ustawień dźwięku oglądając np ncplus a oglądając playera mogę.

znalezione w necie podobno ma pomoc
spotkał się ktoś z czymś takim?

tak odpisali podobno z samsung uk


"I am sorry to learn of the problems you have been experiencing with your TV. My best advice would be to try the following troubleshooting methods.

In order to update the software on your TV, please follow these steps:

1. Press the Menu button.
2. Move the cursor down to Support and press Enter
3. Move the cursor down to Software Update and press Enter
4. Keep the cursor on Update Now and press Enter
5. Select Yes and press Enter

Your software should now be updated to the latest update.

1. Power off the TV using the remote control.
2. Press the following buttons in sequence: Info > Menu > Mute > Power
3. The TV will power on and a menu will appear towards the left of the screen.
4. Select Control.
5. Select EDID.
6. Turn EDID On by using the right hand arrow on the remote.
7. Unplug all HDMI cables from the TV.
8. Press Return on the remote and select EDID WRITE ALL.
9. Power off the TV using the remote.
10. Plug in all HDMI cables.
11. Power on the TV and check that all devices are functioning correctly

If you have any more queries, please get in touch either by phone or email and I will be happy to help. "
 
Ostatnia edycja:

m_glod

New member
to dlaczego po optyku puszcza dts neo2.5?


W opiniach na euro rtv agd ktos fajnie opisał

"Soundbar HW-H550 połączony z TV Samsung UE40F6400 działa rewelacyjnie, jednak tylko przez połączenie kablem optycznym (przez hdmi nie próbowałem i nie zamierzam). Przy połączenie przez funkcję Soundshare/Soundconnect występowały różne zakłócenia, pyrkanie i dużo słabszy dźwiek, niż ten przez kabel optyczny, dlatego zdecydowałem się na zakup T-T 1m VITALCO HIGHENDBOX i nie żałuję. Sprzęt użytkuję od dwóch tygodnie z poniższym podłączeniem: Dekoder CP -> HDMI -> TV -> Optyk -> Soundbar ( DTS NEO) PS3 -> HDMI -> TV -> Optyk -> Soundbar (DD/DTS/DTS NEO) Pendrive -> TV -> optyk -> Soundbar (DD/DTS/DTS NEO) Bardzo ważne jest ustawienie w TV dźwięku na Dolby Digatal/DTS/DTS NEO z PCM w zależności od źródła. Często trzeba przełączać ręcznie, co jest ciut denerwujące. Soundbar włącza się automatycznie, ale z wyłączeniem bywa różnie. Wszystko obsługuję jednym pilotem Smart Samsunga, lecz czasem jest też potrzebny pilot z Soundbara do konkretnych ustawień jak i wyłączenia. Co do dźwięku nie mam zastrzeżeń. Surround On, SW lvl +6, trebble +1, bass +3 dla dekodera CP. Z pendrive'a/ps3 trzeba czasem zmniejszać bassy, szczególnie przy dźwięku Dolby Digital. Podsumowując: Polecam, pomimo drobnych nieudogodnień"

Źródło: http://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/samsung-hw-h550.bhtml#ixzz3pkqks436


ma ktoś jakis pomysł jak to wszystko podłaczyc aby fajnie grało ?
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
to dlaczego po optyku puszcza dts neo2.5?
Z jakiego źródła, USB/odtwarzacz tv? Bo chyba nie z urządzeń podpiętych po HDMI do telewizora...
Rozwiązaniem problemu byłoby podłączenie xboxa i dekodera bezpośrednio do soundbara przez wejścia hdmi [pewnie nie posiada?] Ewentualnie zakup rozgałęźnika optycznego, tak aby połączyć te dwa urządzenia do jednego gniazda optycznego soundbara.
http://allegro.pl/rozdzielacz-rozgaleznik-optical-optyczny-promocja-i5399838111.html
 
Ostatnia edycja:

m_glod

New member
Dekoder po hdmi do tv i optykiem do soundbara dekoduje dts neo 2:5.

Gdyby działała regulacja głośności pilotem od tv to bym tak zostawił. Niestety nie działa co bardzo mnie denerwuje dlatego podłączyłem to w ten sposób co sam samsung mi tak poradził.

Dekoder po hdmi do soundbara i soundbar to tv tez po hdmi ale do gniazda ARC(ze względu ze jak coś z neta czy usb odtwarzam to aby był dźwięk zwrotny do soundbara. Konsola Xbox podłączona bezpośrednio optykiem do soundbara a hdmi to tv. W ten sposób wszystko działa a urządzenia sterują sobą poprzez anynet+. Szkoda ze po hdmi arc nie można uzyskać tego efektu dts neo 2:5 co po optyku bo gdyby tez można było to wybrałbym ta opcje ponieważ można by sterować głośnościa soundbara pilotem od tv.
 
Do góry