Samsung 55D6500 vs Sharp 52le830

gregory26

New member
Witam
Wacham się między tymi dwoma modelami. Czy moglibyście doradzić w co lepiej zainwestować. Odległość do TV jakieś 4m, pokój mam na południe więc w ciągu dnia słońca jest dużo ale TV będzie wisiał na ścianie zachodniej więc słońce tylko do południa. Priorytety to dobra jakość obrazu w dynamicznych scenach, dobre odwzorowanie kolorów, odtwarzanie plików mkv z urządzeń zewnętrznych, Wi-Fi itp. Sygnał będzie z N-ki.
 

nowy84

New member
Rada: Jesli chodzi o samsunga, kontrola matrycy, a raczej jego producenta obowiazkowa (najlepsze, samsungowska i "P")
 

ridee

New member
podbijam temat, sam zastanawiam się nad tymi dwoma modelami i bardzo inetersują mnie opinie ewentualnych właścicieli.

To dla mnei dość istotne ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opinii masz moc w wątkach. Ale podaj proszę jakie masz warunki to może łatwiej określimy wybór?
 

ridee

New member
Cięta riposta poparta delikatną szczyptą ironii :)
Zapewne po weekendzie na spokojnie wszystko opiszę, ale na razie walcze z podłączeniem kina domowego i Cyfry, bo mam mały problem z podłączeniem kina Pioneer bcs 717 do tv sharp 52le830
Chodzi mi o uzyskanie dźwięku 5.1 na kinie z kanałów cyfry plus , które nadają w DD 5.1. Gość z cyfry powiedział, że powinna być cyfra połączona optykiem, bo dźwięk zwrotny z TV (arc) nie obsługuje DD


Czyli jak rozumiem powinienem zastosować następującą konfigurację:
Kino->TV : HDMI (tylko , czy HDMI1 arc, czy pod HDMI2)
Cyfra->TV: HDMI (analogicznie jak wyżej pytanie, pod które HDMI?)
Cyfra-> kino: optyczne (by uzyskać z kanałów cyfry, które nadają w DD 5.1 właściwy dźwięk)
xbox/lapek->kino: HDMI (wtedy dźwięk będzie szedł przez kino, a wizja na TV?)

Ostatnie moje pytanie, a w zasadzie irytujący problem - gdy wczoraj podłączyłem kino i cyfrę do TV w konfiguracji:
Kino->tv: HDMI1 ARC
Cyfra->TV: HDMI 2
i na kinie domowym włączyłem opcję ARC, to kino domowe zaczęło działać, ale... głośniki w TV się nie wyłączyły i dźwięk szedł też przez nie (musiałem wyciszać, co jest strasznie denerwujące).

Jak uniknąć tego problemu ?
 

ridee

New member
Przyznam się, że wahałem się dość długo, ale wykonanie samego TV bije na głowę plastikowe samsungi ze świecącymi podstawkami. Kolory doskonale odwzorowane (weekend poświęcam na grzebanie w ustawieniach :D) i biały to biały, a nie niebieski :)

Teraz jeszcze tylko muszę ogarną temat podłączenia odpowiedni kabli (kino i cyfra), bo trochę to na razie słabo idzie, ale liczę na waszą pomoc. Nigdy wcześniej nie miałem kina domowego, dlatego niestety występuję na forum za blondynkę :)
 

ridee

New member
Kiki ochłonąłem i mogę napisać na szybko na razie - obraz znakomity, kolory fantastyczne (kalibrację po ustawieniach AXELA czy FAceta zostawiam sobie na jutro), ale... jak na razie irytuje mnie niestety "efekt teatru", szczególnie przy filmach z kanałów HD cyfry albo odpalanych na Blue Ray.

Miałem podobnie na poprzednim samsungu, ale tam wystarczyło zmienić dwie rzeczy w ustawieniach i problem znikał - tutaj niestety nei wiem, jak to zrobić i czekam na info na forum, jakie ustawienia trzeba wprowadzić, by ten drażniący element zniknął.
 

arczixus

New member
a co do tego menu serwisowego to powiedzmy da sie to pilotem bez problemu zrobic czy trzeba magiczne sztuczki jakies?:D a i dodatkowe pytanie ten samsung ma 100hz czy tylko udaje ze je ma i ma 50hz tak jak model 5500?
 

docuś1

New member
100hz ma,wejście w menu z pilota;tv w stanie czuwania,i po kolei;info-menu-mute-power i jesteśmy w menu serwisowym,tylko magia jak tv. w pudle.Mam samsungaue46d6500 i po ogólnej kalibracji jest ok.,ale ma matrycę sama.
 

docuś1

New member
Symbole matryc to A1UF7E ,A-oznacza panel sama,dobra też P1UF6E,P-Chiny ,ale dobre kąty boczne,złe to L1UF6E,L-AUO Tiwan,D-kiepskie kąty i blade kolory,najczęściej występują w mniejszych niż 46cali tv.serii D6500.
 
Do góry