Samsung 55'' za ok 5-6 tyś. zł

proktolog

New member
Witam,

Poszukuję TV w granicach ok 5-6 tyś. Rozmiar 55 cali.
Chciałem w ciemno kupić QLED QE55Q90T, ale przeczytałem opinie i są nieciekawe (krytykowane jest podświetlenie które podobno w starszych modelach działa lepiej)
Zauważyłem, że dobrze oceniane są starsze modele z literą R, natomiast nawet modele na 2020r
z końcówką w nazwie RA, T i TA są gorzej oceniane.
Czy model QLED QE55Q90RAT to jest najlepszy z tej półki cenowej?

z góry dzięki za podpowiedzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz bezkompromisową jakość to celuj w Oled TV :
- LG 55CX
- Philips 55Oled 8564
- LG 55BX
- Toshiba 55X98
Jak będziesz niebieski je w programie gdzie sam wybierasz ceny. I masz dodatkowo pakiet.

Jeśli zostajesz z LCD to :
- Sony 55XH9505
- LG 55Nan0 913
Jeśli musi być Samsung to 55Q90 T ( starego chyba już nie dostaniesz)
Ale opinie już znasz.
 

czaro49

New member
Witam,

Poszukuję TV w granicach ok 5-6 tyś. Rozmiar 55 cali.
Chciałem w ciemno kupić QLED QE55Q90T, ale przeczytałem opinie i są nieciekawe (krytykowane jest podświetlenie które podobno w starszych modelach działa lepiej)
Zauważyłem, że dobrze oceniane są starsze modele z literą R, natomiast nawet modele na 2020r
z końcówką w nazwie RA, T i TA są gorzej oceniane.
Czy model QLED QE55Q90RAT to jest najlepszy z tej półki cenowej?
z góry dzięki za podpowiedzi
A w kwietniu i maju 2021r. wszyscy będą szukać samsungów z serii T ... bo okaże się nagle że to dobre telewizory , i jak co roku stara seria okaże się lepsza od nowej ... Co roku to samo ... :hihi::hihi::hihi::hihi: Chcesz mieć muła z androidem co nie potrafi przewinąć płynnie filmu z pendriva ?? to kup sony 9096...
 
Ostatnia edycja:

Tocki

Member
Jeśli chcesz bezkompromisową jakość to celuj w Oled TV :
- LG 55CX
- Philips 55Oled 8564
- LG 55BX
- Toshiba 55X98
Jak będziesz niebieski je w programie gdzie sam wybierasz ceny. I masz dodatkowo pakiet.

Jeśli zostajesz z LCD to :
- Sony 55XH9505
- LG 55Nan0 913
Jeśli musi być Samsung to 55Q90 T ( starego chyba już nie dostaniesz)
Ale opinie już znasz.


Nano913 czy coś od Sony np 9096, 9005?
 

proktolog

New member
chciałbym pozostać przy Samsungu LCD dlatego jeszcze zapytam
czym różnią się modele QLED QE55Q90T a QLED QE55Q9FNALXXN 55" 4KUHD? (ten drugi znalazłem na najpopularniejszym portalu aukcyjnym)
Cena obu zbliżona, a czytając marketingowe opisy nie jestem w stanie znaleźć różnicy.

i czy ktos mogłby mi rozszyfrowac w kilku słowach te oznaczenia Q64, Q75, Q80, i dalsze R, TA, TAT...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Witam,

Poszukuję TV w granicach ok 5-6 tyś. Rozmiar 55 cali.
Chciałem w ciemno kupić QLED QE55Q90T, ale przeczytałem opinie i są nieciekawe (krytykowane jest podświetlenie które podobno w starszych modelach działa lepiej)
Zauważyłem, że dobrze oceniane są starsze modele z literą R, natomiast nawet modele na 2020r
z końcówką w nazwie RA, T i TA są gorzej oceniane.
Czy model QLED QE55Q90RAT to jest najlepszy z tej półki cenowej?

z góry dzięki za podpowiedzi

Ja kupiłem ten TV QLED QE55Q90T ale 65" , i nie żałuję. W Euro AGD za 6.250 plus bon na zakupy 500 z
ł. Za taką cenę nawet się nie zastanawiałem. S Tv jest bardzo ok,także w zagranicznych recenzjach.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zamiast LCD wolałbym zdecydowanie Oleda 55GX i masz dodatkowo gratisy o wartości 4000 zł ! Telewizor wymiata pod każdym względem !
 

nommad87

New member
mam q90t i wedlug mnie wygaszanie jest ok, ale zaznaczam, ze nie mam porownania do q90r, jedyne co to razi przejscie tonalne w amazon prime to pewnie efekt matrycy 8bit frc, w filmach nie zauwazylem takich zjawisk, tv da sie ogladac w sloneczny dzien, materialy 4k hdr potrafia zachwycic, na bardzo szybkim filmiku na YT czasem widac smuzenie jednak da sie wlaczyc funkcje ktora to znaczaco poprawia jednak meczy wzrok, poziom czerni jak dla mnie jest bdb, jeszcze z wad jaka zauazylem to jakby migotanie fragmentu ekranu czasem w specyficznych scenach jednak sam juz nie wiem na ile jest to efekt materialu odtwarzanego a na ile tv ma w tym udzial na pewno wylaczenie polepszaczy obrazu nieco poprawia sytuacje, na telefonie tez mi sie zdarza widywac takie migotania..ogolnie gdyby nie ta niepewnosc z tym migotaniem to telewizor uznalbym za swietny, przejscia tonalne mnie nie raza bo w filmach ich nie widac:) zdj dla podgladu
 

Attachments

  • 1603477747072.jpg
    1603477747072.jpg
    449,6 KB · Wyś: 23

ernet

Active member
Bez reklam
Czy może ktoś sprawdzić czy jest apka Accuweather ( albo jakaś inna prognoza pogody -nie liczę Ambient ) , bo nie mogę znaleźć. Poza obrazem można wyłączyć obraz podczas słuchania Youtube (np. muzyka ) lub innego źródłą= Fajne !
 

ernet

Active member
Bez reklam
Aha. Zaskakująco jest dość ciemny obraz przy materiale HDR mimo właczania się podświetlenia matrycy i kontrastu ( automatycznie ) na maxa
 

pawel_krakow

New member
Możecie potwierdzic czy w modelu Q90T występuje efekt brudnego ekranu - DSE? Jest trochę opinii na zagranicznych forach a ja akurat oglądam sporo meczów i obawiam się tego...
 

SDman

Banned
Owszem w odpowiednich dla OLED`a warunkach wygra. Dla kogoś kto ogląda w jasnym, nasłonecznionym pomieszczeniu już nie wygra.
Pewne jest również, że OLED wygra w kategoriach "stres" i używanie TV jak "producent każe", a nie jak chcemy.
 
Do góry