Samsung 55" TU 8502 UXXH

ArniR26

New member
Witajcie, sam szukałem informacji i tyle znalazłem;
Z tego co czytałem, to seria TU85xx jest bardziej następcą RU74xx niż RU80xx, stąd matryca 60hz i zbliżone ceny ; sam zastanawiałem sie nad 43 RU74xx i widzę, że miały podobne ceny rok temu przy debiucie jak teraz TU 85xx. Tu8000 i 7000 to jakby nastepca najniższego modelu za ok 1,5k. Numeracja jest bardzo myląca, pewnie dla tego, by ktoś szukający NU, RU8000 w 120HZ naciął się na faktycznie niższy model.

Doczytałem że w interesującym mnie rozmiarze jasność jest poniżej 300nitów (Ru74xx miał 270nitów), a oględziny w sklepie na szybko obnażyły sprytne ramki; ma sie wrażenie że ekran jest do samej krawędzi, ale tak nie jest, bo całosć wraz z "marginesem" jest przykryta taflą szkła. Myślałem że tv bez ramki będzie "mniejszy" o te 2 cm a nie jest, tylko złudzenie. COśtam pitolą o crystal itp ale bez konkretów, oraz to że można sobie po wyłączeniu ustawić obrazek na ekranie ;) ech chyba pozostane przy starym modelu, gdzieniegdzie jeszcze są niedobitki, a w moim rozmiarze nie ma wyboru, tylko niska półka.

Koniec końców zamówiłem 43TU8502 bo trafił się kupon promocyjny nocny + raty śmieszne, które przydadzą się jeśli będzie inflacja a łątwiej mi spłacać niż odkładać ;)
Wcześniej kupiłem Ru74xx, ale sprzedawca naciągnął prawdę, nie było oryginalnego opakowania, oraz skaza na obrazie; pomijając to sprawiał dobre wrażenie (spoko czerń i kolory, obsługa, pilot, system itp ale to już znacie). Ciekawe jak nowszy model, mam nadzieję że upłynniacz do gier cos da... Wyniesie mnie 1850zł vs 1700 za RU (które są już tylko stacjonarnie, spore szanse na powystawowe, pozwrotowe albo w wyższej cenie i bez rat).

Jakbym szukał 55+ cali to bym ostro upierał się przy RU8000 ze względu na matrycę 100Hz, to co oni zrobili w tym rozmiarze to chciwość i próba przepchnięcia klientów do QLEDów. W rozmiarze 43 wiadomo, od lat bryndza, mało matryc VA.
 

VooDooArt

New member
Wydaje mi sie że ten tv (ja mam 55 cali tu 8502) ma "okrojone" funkcje. Np w ambient mode nie mam opcji informacji (wyswietlanie godziny pogody i wiadomosci w trybie ambient mode) w apkach nawet nie moge znalezc apki update. Ponadto net smiga, netfixy dzialaja nawet w 4k, a w apkach wyszukac cos albo zainstalowac to koszmar, albo konserwacja serwera albo nic sie nie instaluje i wyskakuja bledy a to blad 28 ato 52.
Ogolnie tv spoko. Natomiast te wyzej opisane problemu bardzo mnie zawiodly. Naprawde nie rozumiem czemu mowi sie ze tizen jest spoko, mnie jakos jednak blizej do android tv. Moze sie przyzwyczaje ale na razie zawod.

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka
 

ArniR26

New member
Mam 43cale i też jestem zawiedziony: podobnie jak w RU74xx którego kupiłem na allegro od mniejszego sprzedawcy, tu też nie działa aplikacja Eleven i też jest screen bleeding szczególnie u góry: białe plamy gdy scena jest ciemna ale pojawia się w niej jasny element np plansza tytułowa. RU oddałem bo miał nieoryginalne opakowanie i myślał że sztuka wybrakowana się trafila a w TU8502 mam prawie to samo: w ustawieniu obrazu normalnym jest mało widoczne ale w Game mode już gorzej... Aplikacja eleven nie działa, nie mogę odpalić przesyłania obrazu ze smartfona, choć może to wina smartfona. W przeciwieństwie do nu/ru74 pilot jest plastikowy a nie metalowy, mniej poręczny.

Gdyby nie te wady to byłoby OK, poważnie zastanawiam się nad zwrotem 14dniowym, ale boje się że następny egzemplarz będzie taki sam, a nie mam innego pomysłu na zakup w tym rozmiarze do grania w ciemnym pomieszczeniu. Mam chęć zmienić markę na złość Samsungowi, tylko na co?
 

ArniR26

New member
Wydaje mi sie że ten tv (ja mam 55 cali tu 8502) ma "okrojone" funkcje. Np w ambient mode nie mam opcji informacji (wyswietlanie godziny pogody i wiadomosci w trybie ambient mode) w apkach nawet nie moge znalezc apki update. Ponadto net smiga, netfixy dzialaja nawet w 4k, a w apkach wyszukac cos albo zainstalowac to koszmar, albo konserwacja serwera albo nic sie nie instaluje i wyskakuja bledy a to blad 28 ato 52.
Ogolnie tv spoko. Natomiast te wyzej opisane problemu bardzo mnie zawiodly. Naprawde nie rozumiem czemu mowi sie ze tizen jest spoko, mnie jakos jednak blizej do android tv. Moze sie przyzwyczaje ale na razie zawod.

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka

A Jak u ciebie z podświetleniem i obrazem w nocy, nie masz jasnych plam, wycieków światła np w górnych rogach gdy oglądasz film z czarnymi paskami u góry i u dołu? Albo gdy na czarnym tle pojawia się np plansza tytułowa, jaśniejszy fragment, pasek YouTube na tle ciemnego filmu? Ja chyba swojego odsyłam i próbuje szczęścia z innym egzemplarzem. Najgorszy lewy górny róg, prawy górny słabo, u dołu akceptowalne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma wszystko co potrzebujesz.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich członków forum i to z pakietem.
 

SphunaR

New member
Czy może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sytuacja z Google Asisstant na UE65TU8502?
W ustawieniach -> ogólne -> głos mam tylko opcje włącz/wyłącz i ustawienia Bixby :(
Zainstalowałem apke asystenta i po włączeniu pokazuje, że asystent nie jest aktywowany.
 

SDman

Banned
Przy obecnej cenie w promocjach to jeden z najlepszych TV na rynku stosunek jakość/ cena.
Obraz 1080i /50Hz skaluje lepiej niż nie jeden 2-3 razy droższy LG z procesorem Alpha 7.
Pamiętać jedynie trzeba, że nie ma nagrywania na USB.
 

12jojko

Banned
Są jakieś dobre Samsungi w 43 calach? Co gdzie czytam opinie o tych nowych z serii TU, to narzekanie jest na wycieki światła. Ktoś coś poleci?
 

adalo85

New member
Zdecydowałem się na philipsa. Ogłądałem 58pus7855 ale jakosc obrazu jest niczym kostka brukowa.... Później LG 50un70003. Jakość trochę lepsza ale dalej niezadowolenie. Na końcu Samsung UE50TU8502U. Chyba najlepszy obraz z nich wszystkich ale śledząc forum wychodzi na to że seria 7 jest lepsza parametrami niż seria 8. Tak więc jaki model wybrać do 2200zł ?? Czy model UE55TU7192U będzię najlepszym wyborem względem jakości matrycy ? Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę model samsunga QE55Q64TAU - dosyć ładna matryca, fajne podświetlenie i cena na dziś 2469zł więc chyba nie ma tragedii...
 
Do góry