Samsung 55" F9080 - różnice?

Patricko

New member
Witam.

Jestem na etapie kupna TV i wybór padł na Samsunga F9080, rozmiar 55".
Zastanawia mnie tylko, czym różni się wersja F9080 od F9000?
TV będzie kupowany w Austrii i z tego co czytałem to niby to "80" to wersja na rynek niemiecki/austriacki, ale zastanawia mnie czy są jeszcze jakieś różnice?
Oczywiście TV będzie użytkowany u nas, więc boje się że może się okazać, że coś tam z DVB-T może być nieprzystosowane pod nas, ale to chyba mało prawdopodobne?

Jak ktoś wie gdzie są różnice, to będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
80 to u Nas 00 więc to to samo.
Natomiast region jest inny ale DVB-T da się ustawić dla PL

Natomiast w smart hub trzeba zmienić na pl.

Info w stopce
 

Patricko

New member
Dziękuje za szybką odpowiedź :)
FAQ już czytałem wcześniej, ale to tak na szybko i nic znalazłem nic odnośnie serii F9xxx, więc od razu napisałem temat.
Jak przeoczyłem to przepraszam :)

Czyli można śmiało kupować :D
 

Patricko

New member
Witam.

Właśnie podłączyłem TV i mam jednak ten problem z tym DVB-T.
Podczas konfiguracji tego całego Smart, itd. gdy mam wybór regionów, to są tylko Austria, Niemcy oraz Szwajcaria.

Poczytałem w necie, żeby wejść w menu serwisowe i zmienić "Local Set".
U mnie ten "Local Set" jest na szaro, ale obok mam napisane "EU_GER", więc pewnie to jest problemem.
Tylko właśnie...nie mogę go w żaden sposób tam zmienić, bo jest cały czas na szaro.

Jak sobie z tym poradzić, żeby móc odbierać DVB-T w naszym kraju na tej wersji?

PS.
Twoja metoda niestety nie skutkuje, bo nie ma tam nawet czegoś takiego jak akceptacja warunków. Po prostu mam menu, gdzie wybieram język, itd., a potem właśnie menu z regionami, jeszcze sieciowe i tyle.
 

tdx

New member
Bez reklam
działa działa (dotyczy smart huba) robisz to za wolno...

Jak chcesz zmienić local set spokojnie możesz użyć modułu IR i PC/laptopa
wystarczy odtworzyć wav z sekwencją pilota serwisowego i możesz sobie odblokować local set
Choć ktoś pisał że DVB-T miał na którymś z tych krajów które masz dostępne
 

Patricko

New member
działa działa (dotyczy smart huba) robisz to za wolno...

No, ale jak za wolno? Przecież zasuwam już dość szybko i jedyne co się dzieje to wychodzi do ekranu głównego.

Jak chcesz zmienić local set spokojnie możesz użyć modułu IR i PC/laptopa
wystarczy odtworzyć wav z sekwencją pilota serwisowego i możesz sobie odblokować local set

Możesz troszkę szerzej? Bo nie mam za bardzo pojęcia co i jak trzeba zmienić, jakiego programu na TV użyć, itd.

EDIT:
Chodzi o tą metodę?
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Change_region_(Local_Set)_on_F_series
 
Ostatnia edycja:

Patricko

New member
Oki, jak dorwę się do TV to będę próbować, bo mi nie daje spokoju to DVB-T.
Mam nadzieję, że będzie tam opcja samego EU, albo EU_Poland, żeby niemiaszki cwaniaczki nie usunęły tych opcji, chociaż nie sądzę.

PS.
Rozumiem, że jak podłącze IR Blastera pod kompa i zapuszczę ten dźwięk to ekran powinien mrugnąć czy coś i następnie go wyłączyć na pilocie już i znowu normalnie włączyć w trybie serwisowym?
 

tdx

New member
Bez reklam
tak najlepiej przetestuj najpierw na jakimś neutralnym wavie np power. Bo czasami trzeba nad na głośność nie 100% tylko np 90 itp....

mi zajęło to 3min z PC
 

Patricko

New member
Albo jestem debilem, albo coś jest mega poblokowane w tym TV bo nie działa...
Wkładam ten IR Blaster do portu od słuchawek, przykładam kosteczkę blisko prawego dolnego rogu TV, puszczam WAV w Windows Media Playerze i nic się nie dzieje...

Tam coś ma migać na tym blasterze? Jestem w stanie rozpoznać czy działa poprawnie czy nie?

Oczywiście robię to będąc już w menu serwisowym na TV.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Pisałem Ci żebyś na razie testował np power czy PR_UP_from_REMOTE do zmiany kanałów.

Nie nic nie ma migać...

Bawiłeś się regulacją głośności?
Spróbuj np z telefonu lub tableta jeśli nie działa...
 

Patricko

New member
Co robię krok po kroku:

1. Podłączam Blaster pod kompa/telefon/itd.
2. Komp/telefon rozpoznaje bez problemu.
3. Uruchamiam TV w trybie serwisowym, nic tam nie zmieniam, nie wchodzę do żadnego pod-menu.
4. Przystawiam kostkę do prawego dolnego rogu, gdzieś tak na odległość 10cm, ale próbowałem naprawdę każdą odległość. Chyba, że to trzeba dosłownie przyłożyć?
5. Uruchamiam plik WAV w Windows Media Playerze lub Winampie i nic.
Próbowałem WAV z Power, Power Up, itd. Nic nie skutkuje.

Może być tak, że port podczerwienie w TV jest w innym miejscu?
Chociaż próbowałem przy całym dolnym panelu, ale nic nie działało.

Wiem, że to irytujące i powinno działać od strzału, no ale tak jak mówię, nic się nie dzieje i naprawdę mnie również zaczyna ogarniać frustracja.
Po kiego uja w ogóle to zablokowali...

PS.
Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale z tego co sprawdziłem to mój FW to wersja 2006.
 

Patricko

New member
Próbowałem właśnie też tego serwisowego pilota, ale te aplikacje u mnie nie chciały działać. Zaraz się wyłączały same. Próbowałem na Galaxy S2. Co prawda tablet to nie jest, ale Android to Android i powinno zaskoczyć.
 

Patricko

New member
Udało się...zainstalowałem te apki na Galaxy S4 od ojca i podłączyłem IR Blaster do niego i poszło bez problemu. Local Set się odblokował, zmieniłem na EU_Poland i potem bez problemu już ruszyło.

Smart Hub automatycznie rozpoznał Polskę i już miałem Iple, TVN'y i inne szajsy poinstalowane.

W końcu można się bezstresowo bawić :) Jeszcze znaleźć idealne ustawienia obrazu i git.
 
Do góry