Samsung 50c550, czy LG PK350 ???

woofer6

New member
Witam,

Tak jak w tytule, nie wiem który wybrać w sklepie czerń wydaje być się lepsza w LG ale te jarzeniówki robią swoje...
a po drugie w "sklepie dla idiotów" nie chcieli mi nawet podłączyć do obu tych telewizorów sygnału HD (Blueray'a nie mieli) nie mówiąc już o tym żeby obok siebie stały... (bo trzeba przenieść... a nawet jak przeniosą to niema kabla HDMI a poza tym odtwarzacz jest zabudowany w wyspie... itd... ewidentnie się nie chciało... więc zbulwersowany opuściłem sklep w trybie natychmiastowym...).

Z tego co wyczytałem to dodatkowo LG ma obsługuje MKV z DTS'em.
Pracownik MM usilnie starał się mnie przekonać z LG jest lepsze gadam z gościem ze sklepu internetowego i mówi że widział te 2 telewizory i mówi ze SAMSUNG ma ładniejszy obraz..
i ZGŁUPIAŁEM...

może jeszcze ktoś widział te dwa telewizory obok siebie...
 

pinok

New member
Z tego co wyczytałem to dodatkowo LG ma obsługuje MKV z DTS'em.
Chyba źle wyczytałeś.
Jest dokładnie odwrotnie, LG nie obsługuje dźwięku DTS (co jest jasno napisane w instrukcji), natomiast Samsung w modelach 2010 obsługuje DTS(co też jest wyraźnie napisane w instrukcji).

Też się zastanawiam nad tymi modelami, widziałem w MM obok siebie ale tylko jakieś promo leciało.
Co do czerni to nie zauważyłem wielkiej różnicy ze względu na materiał jaki leciał, ale filtr anty odblaskowy w samsungu jakby lepszy.
Świetlówki w LG były wyraźnie widoczne jak w lustrze natomiast w Samie odbicie było mocno ograniczone.
 
Ostatnia edycja:

yamah

New member
Miałem taki sam dylemat,ale kiedy zobaczyłem lustro LG zaryzykowałem buczenie Samsunga C530 (model jak 550) jednak o dziwo żadnego buczenia czy nocnych załączeń a odbicia światła sufitowego to szukałem na ekranie (znalazłem ale na obudowie).Co do smużenia to zauważyłem sporadycznie na niektórych filmach.
 

woofer6

New member
Chyba źle wyczytałeś.
Jest dokładnie odwrotnie, LG nie obsługuje dźwięku DTS (co jest jasno napisane w instrukcji), natomiast Samsung w modelach 2010 obsługuje DTS(co też jest wyraźnie napisane w instrukcji).
.
Oczywiście, że tak.
tylko napisałem na odwrót.. co nie zmienia faktu że jeśli chodzi o czerń to lepsza jest plazma LG ze reszta porównaj sobie jak telewizory są wyłączone i spójrz na kolor matryc... już widać szarość zresztą jest to potwierdzone miernikiem...

Miałem taki sam dylemat,ale kiedy zobaczyłem lustro LG zaryzykowałem buczenie Samsunga C530 (model jak 550) jednak o dziwo żadnego buczenia czy nocnych załączeń a odbicia światła sufitowego to szukałem na ekranie (znalazłem ale na obudowie).Co do smużenia to zauważyłem sporadycznie na niektórych filmach.
Mnie natomiast wcale nie przeszkadzają jakieś odbicia wręcz przeciwnie wg mnie lepsza ostrość... w sklepie wyglądało to fatalnie przy jarzeniówkach ale gdy miałem pk250 to naprawdę super tyle że nie było obsługi filmów z USB (service only).
nie wiem jak z szarością SAMSUNGA może też ginie w pomieszczeniu z normalnym (naturalnym) oświetleniem.

btw. jak by LG miał obsługę DTS to bym się nie zastanawiał ;)

Pozdrawiam...
 
Ostatnia edycja:

armbi

New member
Witam. Podpinam się do tematu z jednym pytaniem: czy w 50pk350 rzeczywiście jest tak stosunkowo niski pobór mocy jak na plazmę? Zrozumiałbym jeszcze HDReady, ale przy FHD i 50 calakach bierze tylko 190W?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Witam. Podpinam się do tematu z jednym pytaniem: czy w 50pk350 rzeczywiście jest tak stosunkowo niski pobór mocy jak na plazmę? Zrozumiałbym jeszcze HDReady, ale przy FHD i 50 calakach bierze tylko 190W?
Średnio 190W ;) Ale i tak jak na 50'' plazmę, wynik przyzwoity.W testach PK950(włączone ''ECO'') zszedł do 140W,więc w Pk350 powinno(?) być lepiej.
 

bob219

New member
Witam, też zastanawiam się nad którymś z tych modeli i też już zgłupiałem:evil: do tych dwóch modeli można jeszcze dorzucić Panasonica 46/50 S20. Czy jest ktoś w stanie jednoznacznie wskazać który z tych modeli jest najlepszy?
1. Lg50pk550
2.Samsung Psc550
3.Panasonic 46/50s20
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nikt nie jest tego w stanie wskazać, wszystko zależy od twoich preferencji i od tego do jakich wad jestes w stanie przywyknąć. Buczenie vs lustro vs archaiczny wygląd vs brak wyposażenia
 

less_pl

New member
wypowiem się krótko co do pk350 (odsyłam do tematu w którym sam miałem podobny dylemat, ten sam dział - pare postów wczesniej)
a) zużycie prądu - licz pomiędzy 200-250W w zależności od scen + preferencji wyglądu, zejście poniżej 180 to oglądanie raczej wyblakłego ekranu nie plazmy
b)lustro pk350 - wrzuciłem parę fotek we wspomniany już temat - może pomogą rozwiać wątpliwości

nie mam porównania z samsungiem, porównywałem z panasonicami

w 99 przypadkach sprzedawca pcha to na czym ma największą marżę - więc polecam poszukać sklepów gdzie stoją oba obok siebie i gdzie można się pobawić chwilę pilotem by ustawić je podobnie...

@bob: nie da się - tutaj raczej decydują indywidualne podejscia - jakie ma wejścia, na ile multimedialny ma być sam tv, czy ma mieć filtr, na ile czułe ucho ma właściciel, itd .. ;)
 
Do góry