Samsung 50' a551 vs. Panasonic 46 Py8p

Merin

New member
Witam,
jak w temacie - który z nich lepiej wybrać? Cena podobna, parametry juz nie.
Z takich szczegółów rzuciło mi się w oczy, że ten Samsung ma HDMI 1.3, Panas już nie (x.v. colour itp., wyższy model Panasa posiada..). Oba mają 100Hz (double scan). Panas ma za to jeszcze intelligent frame creation (przynajmniej tak mi się wydaje ;P), co odpowiada bodajże Samsungowemu real 100hz, ktorego model a551 nie posiada.. Z tego co czytałem, to podobno reall 100hz nie jest potrzebne w plazmie i traktuje sie to jako chwyt marketingowy, ale czy na pewno? Gry, blue ray? Obraz podobnej jakosci bez tej opcji? 24p posiadają niby oba modele, chociaż w tym Samsungu sprawa jest sprzeczna, niby obsługuje, ale nie robie tego jak trzeba ;P Panas ma 24p, ale tutaj też mam problem, bo z tego co przeeczytałem na stronie Panasonica, to mają tam modele ze zwykłym 24p i z 24p real cinema, dlatego zastanawiam sie czy ta pierwsza opcja nie działa na tej zasadzie co w Samsungu A551:p Pozostaje jeszcze sprawa Green Ghostingu ;) Wiem, że ciężko to zauważyć, ale znając siebie, to specjalnie będę chciał zobaczyć na czym dokładnie ten problem polega. Na kilku filmach w youtube było to bardzo widać ;P Trochę mogłoby mnie to denerwować, gdyby były znaczne ;) Dlatego może ktos umie odpowiedzieć, na którym TV to zjawisko jest najmniej widoczne po odpowiednim skaliborwaniu?? Ktoś pisal, że na Samsungu bardzo rzadko to występuje, bądź w ogole, ale troche trudno mi w to uwierzyć ;)..?

W sumie na tym chciałbym się skupić, chyba że ktoś ma jeszcze inną propozycje odnośnie plazmy do 4000 zł ;) Musi być conajmniej 46 cali, bo pokój trochę dużawy ;)
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
ja na moim samsungu widzę ghosting zielonego i czerwonego.
potencjalnie likwiduje go wyłączenie poprawiacza płynności obrazu. więc mam nadzieję że może to nie jest taki typowy ghosting ale skopany soft poprawiacza płynności.
w MM jak porównywałem tv to nic z ghostingu nie widziałem a w domu niestety było widoczne.

poza tym samsung to jest naprawdę świetnie wyposażony tv - i gra całkiem fajnie - ale wg mnie ghosting w nim występuje.
 
Do góry