Samsung 4K UE55KU6000 vs LG UHD 4K 55UH6257

ReY17

New member
[PILNE] Który Telewizor wybrać Samsung 4K UE55KU6000 vs Telewizor LG UHD 4K 55UH6257 ?

Witam, poszukuje telewizor z technologią 4K najlepiej w wielkości 49'' - 55" a budżecie do 3200zł (wiem, że to nie jest możliwe ale znalazłem dwa modele które nie które wymagania spełniają, zlaeży mi również na w miare niskim inputlagu (gram na konsoli PS4 1h dziennie), oraz na tym aby telewizor miał smart tv który się nie przycina)

Ogólnie preferuje telewizory Samsunga (ale tylko te z rozbudowanym smart tv ) i mam wypatrzony jeden model

1. Samsung 4K UE55KU6000 ok 3100 - 3300 zł
2. LG UHD 4K 55UH6257 ok 3100 - 3300 zł (mam okazję kupić nowego za 2699zł na promocji)


I z tych dwóch wybrałbym samsunga ale znalazłem w jednym punkcie popularnego elektromarketu ten telewizor LG przeceniony z 3300 na 2699 zł i takiej ceny nie ma nigdzie w internecie - promocja jest ograniczona do 9 stycznia i została im ostatnia sztuka (telewizor jest bodajże starszej serii)

I teraz pytanie do was który według was jest lepszy proszę patrzeć na tego LG pod względem przeceny z 3300 na 2700zł .

Ewentualnie prosze o jakieś propozycje ( najlepiej aby to nie był telewizorem z systemem Android)

Prosze równiez o informację czy ten model telewizora LG UHD 4K 55UH6257 to nie jest przypadkiem telewizor z matryca RGBW tzw" niby 4K" ? Jeśli tak to czy nie lepiej kupić FullHD ?

Na pewno wadą tych obu modeli jest to, że mają matryce samsung 60hz a LG bodajże 50hz ale czy faktycznie jest to aż tak bardzo widoczne np podczas oglądania meczu?

1. Odległość od ekranu? - 2 - 4.5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? -prawie wcale (zasłonięte okno drzewami)
3. Jak duży jest pokój? - 18 m2
4. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2
5. Preferowana technologia? - LCD
6. Jaki masz obecnie telewizor? - Samsung FHD 32"
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? - Filmy z komputera, Zwykła telewizja NC+, Czasem mecze piłki nożnej, KOSNOLA PS4, IPLA, TVN PLAYER
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - wieczorem
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - nie ma znaczenia
10. Matryca błyszcząca czy matowa? - nie ma znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora? - 55'' (na ścianie)
12. Preferowana marka? - Samsung, ale jestem otwarty na inne propozycje LG
13. Czego nie lubisz w telewizorach? - aplikacji, które wolno działają, nierównego podświetlenia
14. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - NC+ (multiroom) Netflix z internetu, Telewizja naziemna
15. Jakie urządzenia będą podłączone? - PS4
16. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? - 50% filmy programy(filmy z internetu), 50% PS4
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? - na wprost
18. Czy ważne jest wifi? - tak
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? - nie wiem
20. Czy chcesz korzystać z VOD? - tak, z Netflix, IPLA, TVN player
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? - tak
22. Ma mieć 3D? - nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? - nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S? - nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? - 2 x HDMI, usb, LAN . PC, dekoder, dysk sieciowy, router
26. Ma stać czy wisieć? - wisieć
27. Rozdzielczość: 4K
28. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu , płynne działanie i łatwa obsługa aplikacji (Netflix, YouTube), do gier w miare niski Inputlag (PS4)
29. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1 - 4 h
30. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: 3200 zł

Bardzo proszę o pomoc i doradztwo - ew. propozycje.
 
Ostatnia edycja:

ReY17

New member
Zapomniałem odpisać - kupiłem jednak tego LG na promocji i jestem zadowolony, dla mnie jest wystarczający. ;-)
 
Do góry