Samsung 48H6400 czy Sony 50W829??

Zastanawiam się nad wyborem telewizora. Mam 2 typy jak w tytule. Zależy mi przede wszystkim na jakości wyświetlanego obrazu z dekodera hd ok 80%, ok 10% granie na PS4 i 10% odtwarzanie dvix.
Moje pytanie brzmi: Czy warto dopłacać 1000zł do Sony??
 

BLACK_KNIGHT

New member
Kolego ja to podsumuję oba tv bardzo dobre na matrycach typu va z wysokim kontrastem i nawet się nie zastanawiaj nad alternatywą na matrycy ips bo będziesz żałował.Różnice są nastepujące
Dzwięk sony na plus bo design wedge i przez to ma miejsce na głośniki a u samsunga wielu się na to właśnie skarży
Oba 3d aktywne i lepsze w samsungu bo u sony jest słabej jakości
Input lagi oba mają dobre aczkolwiek u sony może trochę niższy i ma tryb impulse który się przydaje w niektórych bardzo szybkich grach
Matryce u sonego 200hz a u samsunga 100hz tak wiec powinno być trochę płynniej na sony
Jakbyś chciał ten tv profesjonalnie kalibrować to plus dla samsunga bo u sony ciągle brak systemu zarządzania kolorem i można sobie tylko balans bieli ustawić
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Black następnym razem upewnij się że wiesz o czym piszesz :) Bo w tak krótkiej wypowiedzi tyle błędów...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Cię ... ciekawe skąd Sony ma matrycę 200Hz , nie możesz wprowadzać ludzi w błąd.
Ja bym też wybrał Sony z tych dwóch modeli.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Karpaj jeśli chodzi ci o błędy merytoryczne no to przyznaję że jest toshiba l7 na ips z podświetleniem tylnym i to może być ciekawa alternatywa.Niestety w segmencie popularnym cała reszta ips + edge =słaby kontrast.Co do różnic h6400 vs 50w829 to chyba je opisałem poprawnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No raczej nie ....
"Matryce u Sonego 200hz a u Samsunga 100hz tak więc powinno być trochę płynniej na Sony"

I pisz proszę po Polsku . Nazwy własne z dużej litery.!
 

Pastusiak

New member
h6400 świeci zdecydowanie jaśniej, ma bardziej rozbudowany smart i znacznie lepiej radzi sobie z materiałem z zewnętrznego HDD (pod tym względem ośmielę się użyć słowa PRZEPAŚĆ, sony nawet divixów niektórych nie odpala) obydwa TV są fajniutkie tym nie mniej. Nie będę powielał opisanych tu już zalet sonego. Mogę jedynie stwierdzić, że nawet jeśli Sony według kogoś odbiera lepiej (jeśli brać pod uwage tylko ten czynnik) to nie jest to kompletnie warte dopłaty 1000zł. Gdyby był 500 zł droższy to ja osobiście też bym nie dopłacał. Właściwie obydwa mają swoje plusy i minusy i są bardzo dobrymi telewizorkami. Biorąc jedno lub drugie rezygnujesz z jednych zalet na rzecz innych. W takim wypadku sprawiedliwie byłoby gdyby obydwa kosztowały tyle samo. Jakakolwiek dopłata do sonego jest mocno przesadzona ;) gdyby samsung był droższy o te pare stówek stwierdziłbym to samo w drugą stronę. Obydwa stoją na jednakowym poziomie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Karpaj jeśli chodzi ci o błędy merytoryczne no to przyznaję że jest toshiba l7 na ips z podświetleniem tylnym i to może być ciekawa alternatywa.Niestety w segmencie popularnym cała reszta ips + edge =słaby kontrast.Co do różnic h6400 vs 50w829 to chyba je opisałem poprawnie.

Sony jest na matrycy 100hz, a nie 200.
Seria W829 nie ma konstrukcji wedge
Sony ma prawie 2x mniejszy input lag
Kalibracja Sonego jest trudniejsza, ale zazwyczaj dająca lepszy rezultat.
 
Do góry