Samsung 48h6400 czy lg 50LF652V

e4r5t

New member
Witam, niestety miałem 2 dni na kupno TV, ponieważ kończyły się raty 0%, wiec musiałem szybko dokonać wyboru i kupiłem LG i teraz zastanawiam się czy zrobiłem dobrze czy nie lepiej było wziąć samsunga. W sklepie z tego co widziałem samsung ma piękną czerń i cukierkowe kolory . natomiast Lg ma również piękny obraz, ale kolory sa takie naturalne i ta czerń jest szara zastanawiam się czy z samsunga nie byłbym bardziej zadowolony. Ogólnie mam 2 tyg na oddanie i pytanie czy zostawić lg czy jednak zmienić na samsunga? W Lg mam lepsze 3d ze względu na okulary pasywne, sprawdzałem wczoraj to oczy nie sa zmęczone, głowa nie boli ;) Zrezygnowałem z samsunga ponieważ przestraszylem sie, ze wychodzi taizen i nie dostanje ten model aktualizacji, wiex przestanie działać yt, ale przecież yt mogę odpalić na telefonie i wyświetlić na TV;) kolejna fajna rzecz samsung chyba posiada czujnik święcenia? W lg w nocy strasznie świeci i musze sam przyciemniac, a w Samsung chyba robi to automatycznie?
Sprawdzałem gry to 100hz robi robotę ;)
Nie powiem, ze jestem nie zadowolony z tego modelu, ale czuje taki niedosyt czy z kolorystyki samsunga nie będę bardziej zadowolony ;)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dlaczego ma w samsungu przestac dzialac youtube? Yt zostało wyłączone w starych modelach, poniewaz przeszli na nowszy standard. Na H dziala i dzialac bedzie. Co do obrazu, to samsung bedzie lepszy. Kolory mozesz sobie ustawic pod linijke, a marnej czerni na lg nie poprawisz, poniewaz ma matryce IPS i ten typ tak ma. Podobnie kontrast, ktory jest kilkukrotnie nizszy od samsunga. Ja bym wymienil bez wahania. Uplynniacz w samsungu rowniez jest lepszy.

Wysłane z mojego SM-G900F
 
Ostatnia edycja:

e4r5t

New member
Sprzedawca mówił, że samsung jest na flash, a YT przechodzi na html5 czyli przestanie działać za jakiś czas, bo w tym modelu nie zastosują taizena i dlatego kupiłem LG, a poszedłem po właśnie ten model samsunga. Teraz jeszcze zobaczyłem, że filmy na cda chodzą, ale na zalukaj już nie:/ czyli rozumiem, że ten LG flasha nie odbiera? a cda na czym jest?
 

willis81

New member
ja bym wymienił bez wahania
porównywałem osobiście oba modele, testy różnych filmów oraz plansz z kolorami i lg poległ praktycznie przy każdym teście
 

Peresik

New member
CDA na html, LG flasha nie ma to jego minus. Sam miałem taki sam dylemat kupiłem LG kilka dni się zastanawialem czy nie oddać i wziąć h6400 ale zostaje przy LG, IPS to dla mnie wielki plus, obraz ładny, piłka smiga aż miło, Xbox też. A co do czerni itp po kilku dniach nie będziesz na to zwracał uwagi bo się przyzwyczaisz, ale to twoja decyzja. Jeśli nie masz bandingu cloudingu itp to zostań przy tym LG, żebyś się kilka miesięcy z samsungiem nie bujal po serwisach, to model zeszloroczny większość sklepów go wycofała no i tan kurz zbierający się pod matrycą.
 

mafia35

New member
Bez reklam
H6400 jest nadal w sprzedaży ze świerzych partii. Nie wiem skąd masz takie info. Ips ma w porównaniu z va jedną zaletę: kąty widzenia. Reszta czyli kontrast, czerń czy lekkie smużenie przy szybkim ruchu lepsza jest na va.
Sprzedawca wprowadził Cie specjalnie w błąd by wypychając Lg. Yt tuż jakiś czas temu przeszło na html5 i działa jako apka w smart hubie jak i poprzez przeglądarkę.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

e4r5t

New member
Sprzedawca ogólnie zachwalal tego samsunga, ale bardziej polecal Panasonica 50 cali 100hz z 3d za 2999zl i faktycznie szczegóły bylo widać konkretnie na tym tv ale który również takie naturalne, ale np byla reklama mediamarkt tlo czerwono i na tym tle lekkie pasy biały i tylko panasonic to wyświetlil, bo w samsungu i lg bylo całe czerwone ;) Lg on odradzal i nawet nie chciał rozmawiać o lg ze mną, caly czas upierał się przy panasonicu, ale kiedy widział ze nie chce mówił zebym wziął tego samunga, als tak mi namieszal w głowie, ze jiz go nie chciałem ;/ jestem zielony w tv i nie mam pojęcia jakoe sa tam technologie czyli jak samusung nie ma html czyli cda nie pojdzie? Lg posiada html ale nie pójdzie flash tak? Czyli co jest lepsze html czy Flash? ;D
Co do kolorystyki w Lg ustawiłem teraz na żywe i jest mega, boje się ze jak teraz wezme samsunga to zatesknie za lg;/ ze mna tak jest zawsze nigdy nie wiem czego chce;/
Mam jeszcze jedno pytanie czy samsung posiada taka funkcje jak w lg, ze lacze się ze smartfonem i wszytsko co robię na nim pokazuje mi się na tv?
 

DesT_

New member
Wczoraj przyjechał do mnie TV LG i jestem średnio zadowolony. Szczególnie irytujące jest jedno - w ekranie można się przeglądać jak w lustrze. Mam monitor od LG z matrycą IPS i jest ona całkiem matowa. TV natomiast odbija wszystko tak, jakby był przykryty taflą szkła. To tylko mój model, czy wszystkie tak mają?
 

e4r5t

New member
A to nie jest tak, że z Flasha wszytsko będzie przechodziło na html? I samsung teraz jest ok, a np. Za rok już nic nie będzie działać?
Sprzedawca mówił również, że lg ma mniejszy lag jeśli chodzi o gry?
Co do lustra to faktycznie w lg można się przeglądać;) nie wiem jak imne modele.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
A to nie jest tak, że z Flasha wszytsko będzie przechodziło na html? I samsung teraz jest ok, a np. Za rok już nic nie będzie działać?
Sprzedawca mówił również, że lg ma mniejszy lag jeśli chodzi o gry?
Co do lustra to faktycznie w lg można się przeglądać;) nie wiem jak imne modele.

oddajcie to LG i bierzcie Samsunga. Sprzedawca dostał wytyczne aby sprzedawać LG i tak Wam wciskał ściemę. Ja również kilka tyg temu musiałem na szybko kupić TV i jak zobaczyłem czerń, a raczej szarość w LG to nie miałem już żadnych wątpliwości.
 

Peresik

New member
A ja tam nie narzekam na LG, nie chce zostać na święta bez tv, bo nagle będę oddawał i czekał nie wiadomo ile. Obraz ładny a to że jakiś inny ma ładniejszych?hmm zawsze się taki znajdzie, zamiast szukać wad lepiej skupić się na pozytywach a tych LG ma sporo jak dla mnie.
Najlepiej nich każdy przetestuje w sklepie i po klopocie.
 

mafia35

New member
Bez reklam
A to nie jest tak, że z Flasha wszytsko będzie przechodziło na html? I samsung teraz jest ok, a np. Za rok już nic nie będzie działać?
Sprzedawca mówił również, że lg ma mniejszy lag jeśli chodzi o gry?
Co do lustra to faktycznie w lg można się przeglądać;) nie wiem jak imne modele.
Przecież Samsung obsługuje html... Ten sprzedawca to albo idiota albo miał wytyczne...


Wysłane z mojego SM-G900F
 

DesT_

New member
A ja zmieniam zdanie - z tv jestem zadowolony :) Pokombinowałem z konfiguracją obrazu i teraz kolory są wyraziste a czerń głęboka. Obraz nie smuży nawet przy snookerze. Przeglądarka (w tym filmy online - np. cda, kinoman) działa jak należy, screen share również, a jedyne czego brakuje to pilot magic w zestawie :p Na szczęście można pobrać dedykowaną aplikację na smartphone/tablet, która działa poprawnie - narzekać można tylko na czułość touchpada i scrollowanie stron.
 
Do góry