Samsung 46F6640 problemy - proszę o pomoc.

tom170

New member
Witam,

Zakupiłem wczoraj samsunga 46 ue f6640.
Mam jednak b. duży problem ze smart hub - działa jak chce a najczęściej to wogóle nie działa.

Objawy :

Smart hub - ipla.tv czasem działa, youtube klikam i czarny ekran.
Zazwyczaj po uruchomieniu telewizora mam tylko 2 aktywne aplikacje reszta jest szara (ipla.tv i youtube / skype lub facebook).

Wczoraj kilka razy ipla.tv się uruchomiła ale youtube/facebook zawsze czarny ekran (czekam 1 min i rezygnuję).

Fatkem jest, że mam trochę słaby zasięg WiFi w tym pokoju ale gdy klikam przycisk Menu a następnie otwieram przeglądarkę to działa w miarę szybko nawet filmy w 720p/1080p dobrze z youtube lecą (pomijam, że cięzko się to obsługuje i trochę wolno działa ale jak już uruchomię to jest ok).

Proszę o pomoc.

[edit] jeszcze mogę po pracy spróbować przenieść telewizor w pobliże routera lub skonfigurować Access Point i podpiąć po ethernet jednak wolałbym by działał po WiFi.

Telewizor zakupiłem w Saturnie (ostatnia sztuka) zdenerwuję się gdy z powodu niedziałającego smart hub będę go musiał jechać oddać i szukać czegoś innego (nie jest to dla mnie priorytetem ale chciałbym by działało w końcu za to zapłaciłem też).

Jeszcze mam pytanie w jaki sposób przy odtwarzaniu z USB wybrać ścieżkę dzwiękowa (jeśli jest ich kilka) lub włączyć napisy (przycisk ad subtitle zawsze mówi niedostępny).
 

tdx

New member
Bez reklam
Zaistaluj nowy soft
UE46F6640SS - POBIERANIE | WSPARCIE | SAMSUNG
Ściągasz soft ze strony rozpakowujesz na pendrive tak żeby był katalog z nr softu w nim folder image a w nim plik upgrade
odpalasz TV wkładasz pena do usb czekasz chwilę dajesz pomoc aktualizacja aktualizuj teraz

Sprawdzasz czy działa jeśli nie walczysz z wifi

Sprawdź czy na tym samym kanale ktoś nie nadaje, jeśli tak zmień kanał w routerze na wolny.
Szare ikony to takie co chciały by się zaktualizować ale nie mogą (np przez kiepskiego neta).
Jak już to zrobiłeś należy
Menu ekranowe > Pomoc techniczna > Diagnostyka > Resetuj

I od razu podpiąć neta, zaakceptować warunki kortzystania ze smarrta.

Napisy włączasz wpodczas trwania filmu w ostatniej zakładce ustawienia
 

tom170

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Telewizor już raz się aktualizował po podłaczeniu do wi-fi pierwszy raz i twierdzi, że jest zaktualizowany (trwało to ok 10 min a mam 75MBit łącze, tam to z 20MBit powinno działać).

Co do napisów byłem w miejscu o którym piszesz dziś rano i w ustawieniach nie było raczej opcji ładowania napisów - może aktualizacja nie przebiegła do końca pomyślnie.

Spróbuje tak jak piszesz poniżej i się odezwę - dziękuję za szybką reakcję.

Jak sprawdzić na jakich kanałach chodzą pobliskie sieci WIFI ? Tak się składa, że wszyscy mają ten sam router od dostawcy internetu i być może kanały się pokrywają.
 

tdx

New member
Bez reklam
sprawdź wersje softu masz 1119?
użyj smartfona/tableta i aplikacji wifi analizer >> jest darmowa

do ściągania napisów użyj napiprojket najlepiej ustaw od razu zapis do srt. (wtedy każde napisy narmalnie będą chodzić)
w opcjach napisów ustaw sobie europa centralna
 

tom170

New member
Dzięki, mialem 1118 aktualizowalem do 1119. Te sieci muszę sprawdzić.
Co uruchomie TV to inne opcje w smarthub są dostępne.
Raz youtube zaczał się ładować ale jakby zwisł, tvp zaladował mi panoramę, reszta dalej szara - teraz to już może byc faktycznie problem słabego połączenia.

Gdy w momencie uruchamiana TV jest słaby zasieg to albo pokaże się jedna albo kilka aplikacji - ustawię później AccessPoint TP-linka i podepnę po Ethernet do TV albo przeniose telewizor by mieć pewność, że WiFi działa tez prawidłowo.

Napisy ogarnąłem faktycznie jest tam opcja właczenia napisów i wybrałem europe centralną.

Dam znać czy po podpięciu AP (ulepszeniu zasięgu) zadziała dobrze.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak juz podlaczyc to zrob resem chociaz smart huba to wazne

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

tom170

New member
AllShare mi zadziałało poprzez wifi i zainstalowaną aplikację od samsunga na pc (PC stoi przy routerze). Więc jeśli film 1080p ok 2GB wielkości odtwarza się poprawnie to smart hub też by musiał działać.

Zrobię ponownie reset z diagnostyki i reset ustawień.
Jak resetować samego smart huba?

Czy warto wogóle się męczyć i walczyć o ten smarthub ?

Mam Asus google nexus 7 chciałbym z tabletu np youtube/przeglądarkę puszczać na TV - jakiś prosty sposób na to jest? Wtedy smarthuba bym sobie odpuscil bo i tak pewnie to wolno działać będzie a tablet jest bardzo szybki.
 

tdx

New member
Bez reklam
jest różnica PC i TV pracują w sieci lokalnej YT i cały smart hub wychodzi na zewnątrz...

Menu ekranowe > Funkcje Smart > Resetuj Smart Hub

pewnie że walczyć przecież za to zapłaciłeś :D

A ten nexus na jakim androidzie jest?
 

tom170

New member
Dziekuję za pomoc - wychodzi na to, ze smart hub wymaga b. szybkiego łącza na zewnątrz inaczej nie zamierza wogóle działać. Wystarczyło ze przestawiłem router z komputera na biuro - 30cm wyżej i youtube już zaczał całkiem przyzwoicie działać - niektóre teledyski czasem doczytują a pozatym działa płynnie. Jestem bardzo zadowolony w tym momencie ale wciąż muszę dopracować połączenie z internetem by było 100% stabilne. Jeśli chodzi o sam all share to prawda działa lokalnie ale widać, że nie potrzebuje aż takiego dobrego zasięgu wifi do funckonowania podczas gdy smart hub na slabym zasięgu nie działał wogóle.

Android mam 4.4.2 na nexus 7.
 

tdx

New member
Bez reklam
sprawdz czy na czy w opcjach komunikacji na tablecie masz wireless display, jak masz odpalasz screen mirroring w TV, parujesz i działa
 

tom170

New member
Już chyba wszystkie funkcje działają (tj. nie próbowałem wszystkich aplikacji jeszcze i logowania do konta samsung) ale podjrzewam, że zadziała.
Skype mi się jedynie nie uruchamiał - dziś zrobię popołudniu ostatnie podejście.

Jesli chodzi o screen mirroring działa pięknie.

Jeszcze tylko pozostaje ogarnąć ustawienia obrazu - muszę poszukać wątek z optymalnymi nastawami dla serii f6500 pewnie u mnie będzie to samo.

W nexusie jest tak ustawienia -> wyświetlacz -> Ekran Cast -> włacz udostępnianie ekranu
 
Do góry