Samsung 46ES6570 - można zadawać pytania

robert1robert4

New member
samsung

zakupilem ten tv 46 6570 w grudniu sprawdzilem wlasnie w menu serwisowym jaka jest matryca, 46 a1af6e czyli ta dobra samsunga z tego co czytam na tym forum,ogolnie jestem z niego zadowolony,jedynie mala uwaga co do smuzenia obrazu zwlaszcza na meczach nawet w jakosci hd ,problem mam z ustawieniem led motion raz mialem na plynny teraz na ostry, nie wiem moze te ustawienia sa istotne jezeli mozecie napiszczcie na co najlep[iej ustawic,a moze ima ktos inny pomysl co przestawic w ustawieniach aby nie smuzyl,pomijajac ta wade tv ok ten mi sie podobal i tego kupilem choc bralem jeszcze pod uwage sony ktory byl w tej samej cenie lecz nie odpowiadala mi jego grubosc a ten jest fajny cienki........prosze o porade co ustawic ewentualnie zmienic ,pozdrawiam:|
 

dawid347

New member
ja mam led motion włączony,filtry wyłączone,wogóle to standardowy moge napisac swoje ustawienia u mnie nie ma smużenia,obraz-standa,podświe-15,kontrast-80,jasnosc-50,ostrosc-70,kolor-50,odcien w połowie,ustaw zaw-kontr dynam-wyłączony,tonacja czerni-najciem,odcien -0,tryb-wyłącz,przestrzen-orginalna,opcje obrazu tonacja-standart,filtr-wyłacz,red zakó-wyłacz,poziom-niski,tryb-auto2,motion plus-standard,led motion-włączony
 
Ostatnia edycja:

fazixxl

New member
Witam mam pytanie odnośnie tego modelu jak odblokować nagrywanie na usb na dysk zewnętrzny,wiem że trzeba wejść w tryb serwisowy ale dalej nie znalazłem opisu do tego modelu.Proszę o opis
 

fazixxl

New member
A ja na razie nie mam podłączonej anteny tylko mam tuner z NC+ czyli jak podłącze antene to mogetylko nagrywać tylko z tych kanałów cyfrowych a nie to co leci aktualnie w telewizorze np z dekodera NC+
 

fazixxl

New member
Dzięki rozumiem a mam jeszcze taką prośbe szukam instrukcji obsługi takiej szczegółowej bo tą co dostałem w sklepie to kiepska na stronie samsunga niema do tego modelu może jest podobny model i od niego będzie pasowała
 

fazixxl

New member
mam jeszcze pytanie jaka jest różnica między UE46ES6570 a UE46ES6570S bo zciągnąłem ze strony samsunga firmware do UE46ES6570S szukałem do UE46ES6570 i przekierowało mnie na to modelu UE46ES6570S i boję się uaktualnić.
 

klakla

New member
Spoko to jest do tego modelu ćwiczyłem już aktualizację kilka razy obecnie mam wersję 001033.Powodzenia i polecam dokupić soundbar hw-f450 dopiero wtedy są wrażenia ze sprzętu.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posiadam ten Tv już ponad rok, najbardziej mnie denerwują świecące twarze. Matryce mam samsunga. Podajcie jakieś swoje ustawienia, które rozwiązują ten problem
 

tdx

New member
Bez reklam
Picture Mode Movie
Backlight 16
Contrast 95
Brightness 45
Sharpness 15
Color 50
Tint G50/R50
ADVANCE SETTINGS
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
RGB Only Mode Off
Color Space Auto
10pt White Balance On
Gamma +1
Expert Pattern Off
xvYCC Off
PICTURE OPTIONS
Color Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
MPEG Noise Filter Off
HDMI Black Level Low
Film Mode Off
Auto Motion Plus Off
LED Motion Plus Off
10PT WHITE BALANCE
ON
Interval Red Green Blue
1 0 -1 -1
2 -1 -1 -1
3 0 0 0
4 -1 0 +1
5 -1 -1 +1
6 -1 -1 -1
7 -1 -1 -1
8 0 0 0
9 +1 0 0
10 +2 0 0
WHITE BALANCE
Setting Value
R-Offset 25
G-Offset 25
B-Offset 28
R-Gain 18
G-Gain 23
B-Gain 21
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki. Faktycznie twarze nie świecą, ale jakość obrazu nie powala, jest jakby zamglony. Widocznie ten typ tak ma i trzeba z tym żyć. Zastanawiam się czy w nowych modelach uporali się z tym problem i z cloudingiem.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiele zależy od matrycy to są tylko ustawienia z kalibracji innego TV na Twoim mogą jedno poprawić co innego zepsuć....
Musisz spróbować pobawić się samemu
 

tomitar

New member
Witam
1. czy ten model obsługuje Screen Mirroring ? ponoć jest to opcja funkcji allshare ale ja nie mogę tego ustawić :(

2. czy to normalne że aby wyświetlić zawartość z You Tube trzeba uruchomić aplikację YT w SmartHub? kolega ma UE46F6400 i może wysłać obraz normalnie bez uruchamiania czegokolwiek (poza TV oczywiście ;) )
 
Do góry