Samsung 46ES6570 - można zadawać pytania

Andrew_88

New member
Rozumiem, a czy to ma jakiś wpływ na późniejszą ewentualnie reklamacje, gwarancję itp. ? Nie wiem takie mi coś do głowy przychodzi :D hehe że tych tv bedzie mniej, albo coś ! Teraz się zastanawiam czy czasem nie kupić serii 6100 ? I znowu "myślenice" hehe bo dzisiaj chce jechac do sklepu po tv :D
 

micmus

Member
Bez reklam
Rozumiem, a czy to ma jakiś wpływ na późniejszą ewentualnie reklamacje, gwarancję itp. ? Nie wiem takie mi coś do głowy przychodzi :D hehe że tych tv bedzie mniej, albo coś ! Teraz się zastanawiam czy czasem nie kupić serii 6100 ? I znowu "myślenice" hehe bo dzisiaj chce jechac do sklepu po tv :D


Nie kombinuj nie kombinuj.

ES6570 to pełnoprawny telewizor z gwarancją serwisem itp itd. Naprawę chcesz kupić znacznie uboższy model ES6100 bez tunerów wbudowanych (wbudowane tunery to rewelacja), bez microdimming, bez lepszej matrycy?

Bierz ES6570 :)
 

Andrew_88

New member
Masz racje, właśnie porównuje specyfikacje ;) ... zaleta jest jeszcze 400 Mhz CMR ;)
No i tuner satelitarny do którego biorę moduł N na kartę z pełnym pakietem przez 6miesięcy :D

Także decyzje podjęta ;)
 

kowal1983r

New member
Chiałem tylko dodac ze clouding to jest kwestia szczescia lub jego brak. Jestem posiadaczem tego tv od przedwczoraj. I owe zjawisko wystepuje w moim modelu w paru miejscach. Dodam jeszcze ze matryca A1A.
Poza tym Tv bajka. :)
 

micmus

Member
Bez reklam
Chiałem tylko dodac ze clouding to jest kwestia szczescia lub jego brak. Jestem posiadaczem tego tv od przedwczoraj. I owe zjawisko wystepuje w moim modelu w paru miejscach. Dodam jeszcze ze matryca A1A.
Poza tym Tv bajka. :)

Czyli w Samsungu nadal duża loteria z Cloudingiem :(

U mnie dla przykładu owe zjawisko nie występuje w ogóle. Szkoda, że nie jest tak w każdym egzemplarzu. Przykładowo u Panasonica, Philipsa ponoć Clouding prawie w żadnym egzemplarzu nie występuje.

Dobrze, że póki co w seriach od ES6100 wszędzie widzę, że są matryce A- samsung.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
kowal1983r czy sam clouding jest bo jest dla "wtajemniczonych" czy w jakikolwiek sposób przeszkadza Ci podczas oglądania?

I zgadzam się z Tobą, że TV bajka :)
 
Ostatnia edycja:

kowal1983r

New member
Przeszkadzać może tylko sam fakt jego istnienia :). Podczas normalnego korzystania jest on niewidoczny, w przypadku mojego egzemplarza. Podejrzewam, że jak bym o tym nie przeczytał, to bym tego nie zauważył. :)
Dodam jeszcze że jest on widoczny w miejscu na równi z mocowaniem podstawy(z tyłu tv). Być może występują tam jakieś naprężenia. Ty masz na wieszaku, być może dzięki temu nie występuje to ustrojstwo.
 
Ostatnia edycja:

Andrew_88

New member
Witam,
Panowie i znowu mam dylemat, ale to już taki, którego się nie spodziewałem :D Wczoraj pojechałem po Samsunga, wchodze do euroRTV, a tu na półce stoi piękny SONY 46HX820 z ceną 4350 i Pan mówi, że to ostatni na stanie i zrobi mi jeszcze rabat 199zł czyli moge go mieć za 4151zł ;) ... A Samsunga 46es6570 miałem brać z modułem N'ki za 4189 :D

No i sie wstrzymałem, bo ten SONY jest idealny, tzn. wygląd ma zabójczy, no i w sumie zawsze chciałem mieć SONY, ale był dla mnie niedostępny (i resztę sprzętu w pokoju mam tylko SONY) - a ten model to jeden z najwyższych z 2011, tylko teraz tak - nie ma okularów w zestawie i nie podłącze do niego modułu n'ki... takie szczegóły, ale dwóch gości powiedziało, że obraz na SONY będzie lepszy, a 3D to już na pewno. Okularki sobie tam kiedyś dokupie... SONY jest piękny ;)

Zresztą zobaczcie sami, na stronie euro jest jeszcze cena 4999zł:
Sony KDL-46HX820 + filmy Blu-ray 3D - Telewizor LED 3D - CENA w Sklepie RTV EURO AGD
 

accu

New member
Bez reklam
Masz racje, właśnie porównuje specyfikacje ;) ... zaleta jest jeszcze 400 Mhz CMR ;)
No i tuner satelitarny do którego biorę moduł N na kartę z pełnym pakietem przez 6miesięcy :D

Także decyzje podjęta ;)

Witam,
Raczej nie sugeruj się opiniami jakiś dwóch gości , a zdaj się również na własny osąd. Przecież to Ty
będziesz dany model telewizora , danej firmy użytkował .Musisz zadać sobie podstawowe pytanie moim skromnym zdaniem:
do czego telewizora będę najczęściej używał? Jeżeli będą to multimedia i programy satelitarne
to telewizor firmy Samsung jest lepszym wyborem. Natomiast , jeżeli telewizor ma służyć do oglądania
sportu , filmów i tak bardzo nie zależy Tobie na szerokim dostępie do multimediów to wybór telewizora
firmy Sony będzie trafnym wyborem. Nie da się ukryć , że telewizor firmy Sony ma lepsze odwzorowanie
kolorów.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Andrew_88

New member
... dzięki ;) ... DOKŁADNIE to samo pytanie sobie zadaje od wczoraj :D Dlatego nie kupiłem wczoraj żadnego, tylko dałem sobie jeden dzien do przemyślenia ;) Co do programów satelitarnych, to mam wyjście w postaci dokupienia dekodera multiroom w N (rodzice mają N'ke), tyle tylko że w samsungu miałbym to bez dekodera i drugiego pilota.
TV głównie potrzebuje to oglądania N'ki grania na PS3 i oczywiście Blu-Ray ;) ... wydaje mi się, że nie potrzebuje, aż tak rozbudowanego SMART'a jak samsung i to co oferuje SONY będzie mi wystarczało.
Jedynym teraz dużym minusem jest brak okularów, ale to w sumie nie jest duży problem.

Pozdro ;)
 

micmus

Member
Bez reklam
Andrew_88 gratuluje zakupu. Uważam, że dokonałeś bardzo dobrego wyboru w Twoim przypadku. Marzyłeś zawsze o SONY, reszta sprzętu również tej marki i dodatkowo zawsze uważałem, że SONY w serii monolitdesing ma klase :)

Marzenia trzeba realizować...
 

Andrew_88

New member
Dzięki ;) Naprawdę tv prezentuje się konkretnie, jak zamontuje wszystko tak jak trzeba to może wrzuce jakąś fote, bo tv jeszcze nie wisi.

Pozdrawiam ;)
 

accu

New member
Bez reklam
I zapadła decyzja ... SONY 46HX820 stoi w moim pokoju ;)) jednak :D

Pozdrawiam ;)

Witam,
Mam nadzieję ,że telewizor jest w pełni sprawny , a prezentowany przez niego obraz zapewni Tobie i
zapewne Twoim bliskim wiele przyjemności.Napisz ,jak już go zainstalujesz i wprowadzisz swoje ustawienia obrazu w telewizorze.
Powodzenia w użytkowaniu.:)
Przepraszam ,że piszę w wątku o telewizorze firmy Samsung 46ES6570.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Z tym cloudingiem to bym sie tak nie podniecal...Moj kolega ma ten TV i u niego pojawilo sie to po 3 tygodniach ogladania. Teraz klnie bo masz 2 tygodnie na zwrot do sklepuc:-D
 

kuc10

New member
es6570

Witam,

poczytałem trochę Wasze posty i postanowiłem sam się odezwać:)

Od tygodnia mam es6570 46'' - szukałem minimum 46'', LED, 3D, +200Hz, z wifi, smart tv i całą resztą. Myślałem, że za 4k wrażenia mnie powalą, a tymczasem...

Mimo kombinowania z ustawieniami kolory baaardzo mało intensywne, cały obraz jakby za mgiełką, nieostro, a na kanałach nie-HD to już w ogóle bieda... Może czegoś nie wiem, może robię coś źle, ale, jak Boga kocham, z mojego 3-letniego Sama LCD 32'' za 1300 PLN byłem bardziej zadowolony:)
A przecież w opiniach wszyscy się rozpływają jakie kolory, jaka czerń, jaka głębia...

Korzystam z dekodera CYFRY PACE 500 GB, sygnał po noname hdmi 1.4, telewizor stoi w pomieszczeniu słabo nasłonecznionym (potężne roletki w oknach), 2-2,5 m od oczu. (Docelowo będzie stał ok. 5m).

Poradźcie mi, co zrobić, bo go chyba wyrzucę przez okno :D

PS. Czasem nawet napisy w reklamach "pikselizują" :/
 

RHJG

New member
Bez reklam
CYT:poradźcie mi, co zrobić, bo go chyba wyrzucę przez okno
powiedz kiedy i gdzie? a powaznie to musi chodzić dobrze,kwestia ustawień.!!!
 

kuc10

New member
No tylko co i jak ustawić? Korzystałem ze wszystkich defaultowych ustawień obrazu. Może to kwestia sygnału? Ten dekoder też mam od tygodnia, ale tam zbyt wielu opcji nie ma.

Faktem jest, że w menu Smart TV, czy w teście obrazu kolory są bajkowe, ale w TV nie ma porównania (in minus). Może to kwestia ustawień tych wszystkich różnych motion plusów, filtrów i redukcji zakłóceń? Może ten zestaw funkcji należałoby jakoś sensownie ustawić...
 
Do góry