Samsung 46ES6570 - można zadawać pytania

otf82

New member
micmus a mółbyś wrzucić na forum Twoje ustawienia tego Samsunga, przy których, czerń według Ciebie jest idealna?
 

micmus

Member
Bez reklam
Kolego... z nieba mi spadłeś z Twoja opinią. Też wahałem się z wyborem między TL933, ET5, PFL5507 a tym właśnie Samsungiem - wybrałem tego ostatniego w 46". Obecnie mam Sharpa 40LE830E i mam nadzieje, że nie będę żałował tej zamiany.
Pozdrwawiam.

Koniecznie opisz swoje wrażenia jak już będziesz miał go u siebie. Pamiętaj aby go dobrze poustawiać bo ja jak go wypakowałem i odpaliłem bardzo się rozczarowałem obrazem, a teraz jest świetnie.

zwróć uwagę na matryce aby otrzymać z oznaczeniem "A" czyli Samsung, a nie innych Chińskich podwykonawców. Póki co wszystkie jakie sprawdzałem od modelu Es6100 w 46 calach miały zawsze matryce Samsunga także nie jest źle.

Słyszałem, że w początkowej fazie dostaw niby zawsze są tylko Samsung a później dopiero kombinują - jednak nie jest to wiadomość potwierdzona.
 

micmus

Member
Bez reklam
Wypracowane własne ustawienia:

Są to ustawienia do oglądania TV nie do filmów z USB, do USB podam później bo jeszcze dopracowuje.

Przy oglądaniu dobrego materiału (nowe programy na TVP1 HD) obraz rewelacja - wszystkie aspekty po przesiadce z plazmy S20 mi pasują.

Tryb standard
podświet:14 (z koniecznie załączonym automatycznym ściemnianiem w funkcji ECO, zejście dolne 8 ważne)
kontrast:72
jasność:45
ostr:50
kolor:42
odcień:z50-c50
kont-dyn.-wył
tonacja czerni-ciemna.
odc.skóry-0
przest kol-oryg
bal.bieli c-23 z24 n25 (zaczerpnięte od innego użytkownika)
wzm:c-22 z20 n27 (zaczerpnięte od innego użytkownika)
gama +2
oswiet.dyn.-wł
tonacja kol.stand
filtr cyf-wył
filtr mpeg-wył
motion plus: standardowy
led motion-wł
tryb film -aut 2 lub wyłączony
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy ES6800 (najlepiej w 55") mógłby sprawdzić te ustawienia i podzielić się wrażeniami?
Jeśli można to proszę podać jaka jest matryca, trzymając się symboliki podanej w tym wątku. No chyba, że Samsung dla większych matryc zmienił oznakowanie, ale wątpię.
 

micmus

Member
Bez reklam
Niestety nie mam już możliwości edycji pierwszego wpisu take na bieżąco swoje spostrzeżenia będę wpisywał w osobnych postach.

Nowe spostrzeżenia:
- na plus, że Tv przy zmianie kanałów również uwzględnia ustawienia obrazu dzięki temu na czarnej planszy w trakcie zmiany kanału mam czerń, a nie świecący ekran.
- czerń bez względu na ustawienia zawsze najgorzej wygląda w trybie "film", widać tą zmianę również przy zmianie kanałów - czerń mocno świeci
- najlepsze efekty oglądania są zawsze na trybie standard do telewizji oraz naturalny dla filmów z USB
- jako, ze TV sporo oglądam również w dzień bardzo mi pasuje czerń w dzień po przesiadce z plazmy bez filtra Panasonic S20 (szaro zielona czerń w dzień) ogromna różnica w tym aspekcie na plus dla Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy ES6800 (najlepiej w 55") mógłby sprawdzić te ustawienia i podzielić się wrażeniami?
Jeśli można to proszę podać jaka jest matryca, trzymając się symboliki podanej w tym wątku. No chyba, że Samsung dla większych matryc zmienił oznakowanie, ale wątpię.

Przy takiej wielkości nie odważyłbym się kupić bez uprzedniego obejrzenia danego modelu pod względem cloudingu.
 

otf82

New member
Dzięki micmus za wszelkie podpowiedzi i info odnośnie ES6570. Niestety nie będę miał możliwości sprawdzenia osobiście przy zakupie czy mój model będzie miał matrycę Samsunga, ale jestem dobrej myśli i wierzę że tak będzie. Jak tylko TV zawiśnie na mojej ścianie i uda mi się go skalibrować to podziele się swoimi spostrzeżeniami.
 

Andrew_88

New member
Witam,
jestem właśnie na kupnie dokładnie tego tv (46es6570) - jest w teraz w euro na promocji za 3990 ! Panowie jak to jest z tymi promocjami w euro, jak sie skończy to tv wróci do starej ceny, czyli do 4590 ??

Mam prośbę do kolegi, który założył temat, czy pilot ma podświetlane guziki ? Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie pilota ? Na jakim wieszaku masz zawieszony tv ? Ja chciałbym go zawiesić jak najbliżej ściany i zastanawiam się nad wieszakami linkowymi (samsung ma takie wieszaki ale drogie jak fix :/)

Pozdrawiam ;)
 

przemo73

New member
Bez reklam
Witam,
jestem właśnie na kupnie dokładnie tego tv (46es6570) - jest w teraz w euro na promocji za 3990 ! Panowie jak to jest z tymi promocjami w euro, jak sie skończy to tv wróci do starej ceny, czyli do 4590 ??

Z promocjami w Euro jest różnie. W zeszłym roku polowałem na 46d6750 i obserwowałem jego cenę dość długo. Był w "promocji" za 4459 (o ile dobrze pamiętam). Już miałem brać, ale wyszła afera z brakiem FDH3D i odpuściłem. Później ten TV był już poza promocją za 4499. Także różnie to bywa.

Nie mniej cena 3990 za 46ES6570, jest uważam dobra. Chociaż masz też Philipsa 46pfl5507 za kilka stówek mniej. Gdyby jego większy brat 55ES6570 kosztował 4990 to bym go kupił.
 

Andrew_88

New member
Z promocjami w Euro jest różnie. W zeszłym roku polowałem na 46d6750 i obserwowałem jego cenę dość długo. Był w "promocji" za 4459 (o ile dobrze pamiętam). Już miałem brać, ale wyszła afera z brakiem FDH3D i odpuściłem. Później ten TV był już poza promocją za 4499. Także różnie to bywa.

Nie mniej cena 3990 za 46ES6570, jest uważam dobra. Chociaż masz też Philipsa 46pfl5507 za kilka stówek mniej. Gdyby jego większy brat 55ES6570 kosztował 4990 to bym go kupił.



Generalnie jestem już zdecydowany na samsunga no i chyba konkretnie na ten model.
Tak samo bym brał 55 jakby cena była troche niższa ;)
 

micmus

Member
Bez reklam
Pilot niestety nie jest podświetlany. Jest to model 1250 - później zrobię fotki. Sam pilot bardzo wygodny i intuicyjny, dodatkowo całkiem ładny i przyzwoicie wykonany. Jednak nie tak ekskluzywny jak w wyższych seriach z "dotykowymi - płaskimi" przyciskami (model bodajże 1270).

Też uważam, że cena za model 46ES6570 w Euro obecnie bardzo dobra, nie warto kupować modelu niższego ES6300 (6340), które w najtańszych sklepach online jest 300 zł tańszy, a nie posiada microdimming. Chociaż uważam, że model niższy ES6100 i ES6300 jest wizualnie ładniejszy i dodatkowo co ciekawe ma cieńszą pleksi ramkę.

Z tego powodu musiałem kuć ściany - wnęki na TV bo był o 2 mm za szeroki heh

Tu pełne uznanie dla mojej Żony za moje kombinowanie. Wróciła do domu patrzy jeden wielki kurz, przecinak w użyciu, młot udarowy, szpachlowanie - spojrzała uśmiechnęła się i wykazała zrozumienie, a na końcu pomogła mi go zawiesić i spytała czy czerń jest czarna :)

Wieszak mam standardowy zakupiony na allegro za około 70 zł. Pasuje każdy o rozstawie VESA 400x400. TV odstaje na 25-30 mm od ściany - mi pasuje.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Uważajcie tylko przy kupnie na matrycę aby była Samsunga bo z innymi to różnie bywa. Chociaż na kilka egzemplarzy od serii ES6100 w rozmairze 46 cali nie spotkałem innej niż A Samsung.

Ja taką mam i obraz piękny, kąty OK i najważniejsze czerń czarna (mocno zależne od ustawień) i brak cloudingu (tu mogę mieć podświetlanie na maksa 20/20, a i tak chmurek nie mam tylko równomiernie cała matryca się rozjaśnia).

Dla przykładu u kolegi obcowałem z serią D bodajże model 46D6500 i tam clouding to jakaś porażka. Nic tylko ciągle widziałem jasne chmurki przy ciemnych scenach. Take albo w Samsungu się zmieniło albo ja miałem szczęście. Tak samo z czernią poszło do przodu - nie wiem jaki wpływ tu ma funkcja microdimming bo model D6500 chyba tego nie miał.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Też uważam, że cena za model 46ES6570 w Euro obecnie bardzo dobra, nie warto kupować modelu niższego ES6300 (6340), które w najtańszych sklepach online jest 300 zł tańszy, a nie posiada microdimming. Chociaż uważam, że model niższy ES6100 i ES6300 jest wizualnie ładniejszy i dodatkowo co ciekawe ma cieńszą pleksi ramkę.

Nie tylko Microdimming jest przewagą ES6570 nad 6100 i 6300.
Ma także CMR na poziomie 400(jak topowe 6800) gdzie dwa niższe tylko 200.
Do tego jeszcze posiada MHP (1.1.3) - cokolwiek to znaczy ;)

W szczególności Microdimming i wyższe CMR dyskwalifikują dwa niższe modele. Oczywiście przy zachowaniu aktualnych cen.
 

Andrew_88

New member
Jak najbardziej jestem zdecydowany na 46es6570 ;)
Też własnie zauważyłem różnicę w wysokości tv i zastanawiam się gdzie jest ta różnica 10cm ? Przeciez one są prawie takie same (te ramki) :D

Dodam jeszcze, że na szerokość różnice między 6100 a 6570 jest 4mm :D a na wysokości 9,1cm :D
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Jak najbardziej jestem zdecydowany na 46es6570 ;)
Też własnie zauważyłem różnicę w wysokości tv i zastanawiam się gdzie jest ta różnica 10cm ? Przeciez one są prawie takie same (te ramki) :D

10 cm na wysokości to chyba raczej błąd w opisie, tu są różnice najwyżej kilku mm.

Ogólnie ramki pleksi w modelu ES6100/6300 i ES5500/5700 są płaskie (według mnie ładniejsze) i inaczej wyprofilowane. Przez to są węższe od ES6570 o 3-4 mm i 7 mm węższy od serii ES6800. U mnie właśnie chodziło o te 3-4 mm stąd miałem problem ze wstawieniem i musiałem kuć ściany we wnęce przygotowanej na TV, ale było warto :)
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Tak czy inaczej drobna różnica w wyglądzie w tych modelach to szczegóły bo ładne są wszystkie, a najładniej i tak w tym roku popłynął LG z desingiem od modelu LM660 - minimalistycznie i skutecznie.

Gdy pojawi się nowy użytkownik tego TV koniecznie niech napisze swoją opinie oraz jaki ma typ matrycy - zobaczymy jak w innych egzemplarzach szczególnie z Cloudingiem.
 
Ostatnia edycja:

Andrew_88

New member
Dokładnie, LG według mnie ma najlepszy desing teraz, no ale LG ..jakoś mnie nie przekonuje ;/

Jedyne co mnie zastanawia, to czemu "nasz" tv tzn. 46es6570 jest dostępny tylko w euroRTV AGD. Na allegro nie ma ani jednego z tej serii, na skąpcu itp. są tylko dwie oferty - z euro i jakiegoś innego sklepu jeszcze. Czy to nie jest jakaś seria robiona pod sieciówke, w tym przypadku dla euro ? orientuje sie ktoś ? Bardziej dostępna jest seria 6100.
 

harri

New member
dokładnie tak jak piszesz ta seria to to samo co UE46D6750 czyli robiona dla sieciówki euro. oleole to ten sam właściciel co euro dlatego posiada go w swojej ofercie.
 
Do góry