Samsung 46 F6770/6640 czy LG 47 LA691S/690S

emalia

New member
mam dylemat

Samsung 46 F6770/6640 czy LG 47 LA691S/690S

parametry i cena podobne, kazdy sprzedawca zachwala co innego w zalezności jaką markę sami mają w domu :|
łazilam po sklepach ale oba modele stoją za daleko siebie żeby dobrze porównać obraz :(

1. ktory lepszy jakościowo - matryca, clouding banding itp
2. który lepszy pod względem kodekow, czytania formatów video i audio
3. mam smartfona i tableta samsunga czy połączyło by się to z LG? opcja wyswietlania TV na tablecie może mi się przydać w duzym domu w kuchni :p ale to taki bajer
4. 3d... skoro już jest to fajnie było by czasem skorzystać,
w samungu aktywne, niby lepsza jakosć ale mniej i drozsze okulary, ze znajomymi już się nie pooglada
w lg pasywne mniej męczy oczy, więcej okularów i ładniejsze,
5. który mniej się będzie ciął na przegladarce, na pewno chciała bym zeby TV sluzyl do odpalania YT, ipli,

telewizja będzie naziemna zwykła darmowa,
 

emalia

New member
dorzucę jeszcze odp na ankietę

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? pokój 15 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 do 3,00 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 2, sporadycznie 4-6
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? narożnik, głównie na wprost, sporadycznie bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna są prostopadle do TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak :)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? kodeki, możliwosć odczytu różnych formatów, sprawne przegladanie zdjęć z dysku lub usb, Wi-Fi, dobrą czerń, płynny obraz, kompatybilność z innymi urzadzeniami, jak najlepszą jakość obrazu, 3D, bez brandingu i cloudingu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemny zwykły bezpłatny "z wieszaka"
10.Jakie urządzenia ? tablet samsung, smartfon samsung
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? wieczory w tygodniu, trochę więcej w weekendy
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale i programy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, filmiki na YT, seriale i programy z ipla,
15.Czy zamierzasz grać w gry - na razie nie, może za rok czy dwa po dokupieniu konsoli
16.Preferencje co do marki ? samsung, sony, LG ale nie koniecznie
17.Preferencje co do wielkości ? 42-46-47 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? mulenie przegladarki, odbijanie światła, słaba czerń, chmury, paski, rozmazujacy się obraz, nienaturalne kolory,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3500-4000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak, ale nie moge sie zdecydować czy pasywne czy aktywne
 

Chmiel05

New member
Mam identyczny dylemat jak Ty. Nawet ten sam rozmiar. Od miesiąca czytam te forum i nie wiem czemu ale polecany bardziej jest samsung. Mimo to dalej jestem bardziej przekonany do LG ze względu na pasywne 3D i jeden cal więcej :) I bawiłem się dzisiaj tym pilotem - fajna sprawa.
 

emalia

New member
to fakt, ten pilot magic naprawdę super leży w dłoni, tylko pewnie bym dokupowała zwykły bo na bank wkurzało by mnie szukanie głębiej w menu różnych ustawień, a w Samsungu jest też zwykły pilot TV, może kwestia przyzwyczajenia :niewiem:



wczoraj bawiłam się chwilę Samsungiem w Euro, z tyłu jest joystick i łatwiej bez pilota w sklepie coś pokombinować, akurat miał odpalone tv... zdziwiła mnie jakość polskich programów w HD, szczególnie widać było na TVP1, leciało coś nawet w miarę, później reklamy, wracam znów na tvp1 a tam strasznie zmielona "jaka to melodia", myślałam że to SD, ale przełączam na SD a tam już totalna breja :roll:
a na TVN HD jakiś serial i było elegancko, oczywiście co chwila odchodziłam na odpowiednią odległość, ile tam było miejsca w alejce,

w LG nie było podpiętych programów telewizji więc można było zobaczyć tylko demo, oczywiście wszystkie dema wyglądają dobrze więc nie było jak porównać, było akurat 3d ale specjalnie tyłka nie urywało
no i guziczki z tyłu TV są bardzo niewygodne do klikania, co chwila musiałam patrzeć co chcę nacisnąć, no ale wiadomo, że w domu to się używa pilota, ale w sklepie wkurza ;)

chyba muszę przygotować sobie pena z materiałami testowymi i pomęczyć oba TV w sklepie
 
Do góry