samsung 450 clasic 42" - problem z transmsją w jakości HD

maldik

New member
Wczoraj musiałem domu wszystkie 3 telewizory (w salonie gdzie jest kino, u rodziców w sypialni i na moim MonitorzeTV od komputera) musiałem przeprogramować listę kanałów gdyż pozmieniała się kolejność kanałów i dotarły 2 nowe. Na jednym z telewizorów (w salonie) czyli samsung 450 clasic 42" (PS42C450B1W) pojawił się problem, a mianowicie na kanale TVP1 HD i TVP2 HD jak leci transmisja jakiegoś programu w jakości filmy HD (wiadomości czy igrzyska) to obraz drga i nie da się oglądać, kiedy obraz nie jest w HD (reklamy czy starsze filmy) to problemu niema. Problem pojawił się dopiero wczoraj i nie wiem co zrobić. Na pozostałych dwóch telewizorach (u rodziców w sypialni czy na moim MonitorzeTV od komputera) problemu nie zauważyłem. Wie ktoś jaka może być przyczyna?

Od razu wyjaśnię, że wszędzie szukam ręcznie kanały (z mojego preferowanego nadajnika) gdyż telewizory na automatycznym szukaniu łapały sygnał z złego nadajnika i wszystkie kanały cięły na wszystkim telewizorze.


Jak ktoś chce wiedzieć to na telewizorze, który ma problem, zrobiłem dzisiaj aktualizacje softu który pobrałem z strony producenta.
 

maldik

New member
Na innym forum zapodałem również ten temat/post i ktoś się podpiął, że ma ten sam problem, więc twierdzę ze to nie u mnie
 

tdx

New member
Bez reklam
co nie zmienia faktu że winowajcą może być tuner wbudowany w TV :D (skoro piszesz że pozostałe TV działają w HD normalnie
 

maldik

New member
1.Dziwne, że się problem pojawił u mnie i u innych akurat wczoraj kiedy były zmiany. Dziwnie by się naraz popsuły telewizory w różnych domach.

2. Zrobiłem ponowne skanowanie (tym razem automatyczne), wczoraj na pozycji 1 wstawiło TVP1 HD a na pozycji 2 TVP2 HD, dzisiaj zmienił i na pozycji 1 mam zwykłe TVP1 a na pozycji 2 mam TVP2, dziwne to jest
 

tdx

New member
Bez reklam
Strasznie nie precyzyjnie piszesz. Napisałeś że ktoś ma tak samo na tym samym modelu tv czy innym?

jeśli na tym samym modelu problemem może być tuner tam zainstalowany.

Niestety w tym momencie z DVB-T nie masz więcej kanałów HD ale 15 marca zostaną tylko TVP1 HD i TVP2 HD
 

prezy

New member
Bez reklam
Kartofel spokojnie ewidentnie widać, że nadawca leci w śnieżne kule. Potrzeba trochę czasu aż się ogarną. Aż się boję pomyśleć co będzie dalej przy wprowadzeniu nowej oferty programowej.
Tdx ma rację nie długo znikną sygnały SD dla 1 i 2.
 
Do góry