Samsung 42Q91 - Dostepność, a w zasadzie jej brak

rabarbar

New member
Włączyłem komputer, wybrałem się na zakupy po Samsunga PS-42Q91H i co się okazuje. W żadnym sensownym sklepie internetowym nie ma tego modelu i nie wiadomo kiedy będzie.
Co jest grane???
 

przemasg

New member
U mnie też brak

Dokładnie... Ja złożyłem zamówienie na ten telewizor w zeszłym tygodniu i też nie potrafią mi powiedzieć kiedy będzie... Obdzwoniłem wszystkie sensowne sklepy internetowe i to samo. Ma ktoś może jakieś informacje?
 

azor200

New member
samsung

witam
no to jest nas conajmniej trzech co poluje na ten tv.
Też ostatnio zauważyłem że tych samsungów jest jak na lekarstwo. Dzisiaj byłem w sklepie "dla tych inteligentnych" w Poznaniu i cena za ten model o ile dobrze pamiętam ok. 4.500 złociszy. To raczej za dużo jak na mnie. Jak niedostanę tego modelu w rozsądnej cenie to chyba rozważę zakup rozleklamowanego na tym forum panasa PV70
 

median

New member
Tak samo jest teraz z LG nie mozesz juz dostac PC51, a weszly PC35 i PT81 Time Machine pewnie swiateczne promocje sie zblizaja:Djavascript:goModelDetail( '42PC35' );
 

qnrad

New member
Mam identyczny problem jak Wy :(

Po obdzwonieniu wszystkich najtańszych sklepów internetowych i aukcji Allegro jestem co najmniej zdziwiony.

Dzisiaj w jednym ze sklepów usłyszałem coś, co wbiło mnie w ziemię: mają wstępnie potwierdzone dostawy na ... STYCZEŃ 2008
:hmm:

Nie będę tyle czekać na plazmę. Niestety, to Panasonic zarobi na mnie, a nie Samsung... Tylko czy PV70, czy PV700? Żeby tylko ten PV70 nie był taki brzydki... A 700 zł dopłacać do PV700... Qrcze, Samsung popsuł mi wszystkie plany :???:
 

przemasg

New member
bandyta napisał:
Witam

Tez zakupilem ten TV w tamtym tygodniu i czekam. W jakim sklepie kupowałes ? Ja w max24.pl

Pozdrawiam
Bandyta

Czesc

Ja kupiłem w rtvmedia i mi wczoraj zamówienie odrzucili z powodu braku towaru. Znalazłem na allegro sklep, gdzie dziś mają dostać 3 sztuki i mają do mnie dzwonić czy się załapię. W jednym ze sklepów powiedzieli mi, że dystrybutor Samsunga nie ma tych telewizorów po ponoć jakaś partia matryć była zwalona i w Czechach czekają na dostawę matryc z Korei... Czy to prawda, nie wiem...

Pozdrawiam
 

foxfire

New member
Sklep, w którym kupiłem Q91H kilka dni temu

Potwierdzam wszelkie problemy z dostępnością Samsuna PS42Q91H. Polowałem na niego poprzez internet bite dwa dni od rana do wieczora (urlop to cudowna rzecz;P). W tej chwili żaden typowy sklep internetowy, tzn. taki który nie ma zapasu sprzętu, a jedynie zamawia u dystrybutora, nie ma tego modelu, ponieważ nie ma go dystrybutor. Nie przewidzieli podobno w Samsungu takiej popularności tego modelu. Nie wiadomo nic o tym, kiedy znów będzie dostępny.

W każdym razie ja dosłownie rzutem na taśmę, obawiając się że jedynie stacjonarne markety RTV będą go mieć (tam ceny zaczynają się w lubuskim od 4100 zł i też jest ich jak na lekarstwo). W końcu znalazłem go na allegro, poprzez sprzedawcę, który sprzedawał na prywatnych aukcjach 2 sztuki, ale okazało się, że ma jeszcze jedną. Wyrwałem ją sprzed nosa innemu klientowi (5 minut spóźnienia i byłyby nici; dzień wcześniej podobne małe opóźnienie zadecydowało, że nie kupiłem go poprzez rtvmedia.pl).

W każdym razie podaję nr GG gościa, od którego kupiłem, i jestem bardzo zadowolony. Telewizor przyjechał błyskawicznie, świetnie zabezpieczony, umowę ratalną posłali mi mailem, przyspieszając procedurę o 1 dzień.

GG: 3015828 (a nuż ma jeszcze coś)

=============
pozdrawiam
foxfire

Onkyo 604/405 + QQ700
Samsung PS42Q91H
nbox recorder
Playstation 3
 

cammus

New member
ja troche dalem ciala

tez poluje na ten tv, w poprzednią sobote w MM w Bydzi mieli promocje na niego i byl za ok. 3700 (+-) a w ta sobote znalazlem w model1 c91 za 3500 i jak wczoraj poszedlem kupic to juz nie bylo, hmm.
 

foxfire

New member
Sam należę do ludzi niecierpliwych, więc wiem, jaki to ból musieć czekać na coś, co już by się chciało mieć.

Niemniej jednak wszelkie znane mi opinie oraz suche dane potwierdzają, że nie warto zadowalać się C91, tylko poszukać Q.
 

kajot04

New member
cammus napisał:
tez poluje na ten tv, w poprzednią sobote w MM w Bydzi mieli promocje na niego i byl za ok. 3700 (+-) a w ta sobote znalazlem w model1 c91 za 3500 i jak wczoraj poszedlem kupic to juz nie bylo, hmm.

sprawdzajcie TV z promocji a zwłaszcza te pobierane z połki - bywa róznie, czesto teraz duze sieci przemieszczaja towar pomiedzy sklepami aby klient myslał że wczoraj przyszło - na kilka sprawdzonych plazm które miałem zamiar juz zapłacić - ilosc przepracowanych godzin wynosiła od 640 do ponad 2300 h !!. Tylko fabryczna nówka, karton.

qnrad napisał:
Nie będę tyle czekać na plazmę. Niestety, to Panasonic zarobi na mnie, a nie Samsung... Tylko czy PV70, czy PV700? Żeby tylko ten PV70 nie był taki brzydki... A 700 zł dopłacać do PV700...

wbrew pozorom nie jast taki brzydki po postawieniu w domu :) powiedziałbym ze w pv700 przeszkadza mi to alu na dole jak bez oryginalnego stolika, ale warto dopłacić z PV70 do Pv700. To jednak była najwyższa linia, wszystko dopracowane, zdecydowanie lepszy dźwiek, PIP i kilka innych bajerków -aczkolwiek po porównaniach wybrałem Q91 - lepszy obraz i wieksze mozliwosci kalibracji i ustawień a dżwiek i tak idzie przez zestaw audio.
 

qnrad

New member
No właśnie wychodzę (wychodziłem :() z tego samego założenia - telewizor kupuję dla jakości obrazu. O dźwięk zadba Onkyo+Jamo ;) Dlatego padło na Q91. A tu taka niespodzianka!

Jeszcze muszę to wszystko przemyśleć. Może gdzieś jeszcze znajdę Samsunga... Jestem gotów coraz więcej za niego zapłacić (ah te prawa rynku!)
 

foxfire

New member
qnrad napisał:
No właśnie wychodzę (wychodziłem :() z tego samego założenia - telewizor kupuję dla jakości obrazu. O dźwięk zadba Onkyo+Jamo ;) Dlatego padło na Q91. A tu taka niespodzianka!

Jeszcze muszę to wszystko przemyśleć. Może gdzieś jeszcze znajdę Samsunga... Jestem gotów coraz więcej za niego zapłacić (ah te prawa rynku!)

Pewnie łatwo mi pisać, bo już go mam, ale też byłem na takim etapie, że jak nigdzie nie mogłem go znaleźć, oferty rzędu 4100-4200 (a dochodziły do 4700...) wydawały mi się atrakcyjne.

Jednak jeśli jesteś w stanie się wstrzymać trochę, poczekaj. Wszystko wskazuje na to, że pojawią sie niedługo na rynku (choć nie ma pewności w jakich cenach). Jeśli utrzyma się kilkaset do tysiąca zł różnicy, będziesz je mógł zainwestować w co innego.
 

przemasg

New member
Ja znalazłem i wczoraj do mnie przyjechał:) Gościu miał na samochodzie 3 nówki (jedna dla mnie). Zamówiłm we wtorek po południu, w środę o 15 był u mnie.

Polecam
Znalazłem ich na allegro, nick glogowianin1, jak sama nazwa mówi jest z Głogowa, mają salon RTV. Kompetentni i wogóle.

Faktycznie, prawa rynku. Cena 3900, a mieli za 3800 dzień wczesniej:)
Sprawdźcie ich, może coś załatwią

Pozdrawiam

PS: Po jednym dniu oglądania jestem zachwycony, nie zawiodłem się pod żadnym względem (obraz po RGB i Component bardzo ładny, antena naziemna OK, HDMI nie mam jak sprawdzić narazie).
Myślałem, że nie wykorzystam PIP, ale mile się zaskoczyłem. Mam podłączonego Belwooda po Componencie, to mogę w PIPie podglądać zwykłą antenę oraz Euro1 i 2, czyli np podłączony po RGB tuner Polsatu.
 

azor200

New member
ja akurat w dwóch sklepach internetowych ustaliłem że mają mieć nową dostawę telewizorów od dystrybutora w przyszłym tygodniu. więc cierpliwie czekam. w trzecim sklepie podali mi że ten model będzie dostępny dopiero w styczniu 2008r., zresztą ktoś o tym wspominał wyżej. pożyjemy zobaczymy jak to będzie, bo święta tuż tuż, i ceny polecą w góóórę ;)
 

qnrad

New member
I mnie się w końcu udało kupić.
Tu: http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/53_74/products_id/2090

Cena wysoka (4059), ale moje rozumowanie było następujące:

1. Nie będę czekał, aż się pojawi w innych sklepach z niższymi cenami, bo nie wiem, kiedy to będzie (bez przesady, do stycznia nie będę czekał).
2. Jak już się pojawi w innych sklepach, to nie wiadomo, w jakiej będzie cenie. Popyt jest tak duży, że pewnie cena pójdzie i tak w górę.
3. Jako alternatywa wchodził w grę jedynie Panasonic PV700 w cenie >4330

Zatem cena 4050 (bo nie miał wydać :) jest dla mnie akceptowalna (oszczędzam 280)

Ale każdy musi oczywiście przeprowadzić swoją analizę.

Ja kupiłem i od wczoraj jestem szczęśliwym (BARDZO) użytkownikiem 42Q91H :D
 

goresh

New member
Byłem ostatnio w Saturnie, i mieli Q91H, nawet kilka jeszcze w magazynie, tylko że cena mnie odstraszyła :) 4799pln, urwałem na 4700pln, ale to i tak deczko za dużo :). Ja wiem że rynek ma swoje prawa, ale to już chyba przesada, przy cenie w normalnych sklepach 3800pln.
Jak coś to pewnikiem jeszcze mają pare sztuk (mieli 4, z czego 1 na wystawie), więc zapraszam do saturna jak ktoś ma takie fundusze :).

Przy okazji utwierdziłem się w swoim wyborze, bo na całej ścianie telewizorów, naprawdę Samsung grał najlepiej :)
 

foxfire

New member
goresh napisał:
Byłem ostatnio w Saturnie, i mieli Q91H, nawet kilka jeszcze w magazynie, tylko że cena mnie odstraszyła :) 4799pln, urwałem na 4700pln, ale to i tak deczko za dużo :). Ja wiem że rynek ma swoje prawa, ale to już chyba przesada, przy cenie w normalnych sklepach 3800pln.
Oczywiście 4700 to dużo, w lubuskim w Neonecie idzie go kupić za 4100 zł. Ale raczej nie należy oczekiwać, że sklepy stacjonarne będą miały ceny konkurencyjne do tych ze sklepów internetowych z prostej przyczyny: sklep internetowy najczęściej nie ma na stanie co droższej elektroniki i zamawia ją dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta. Więc odpadają koszty magazynowania i zamrożenia gotówki.

Ale druga strona medalu jest taka, że sklep internetowy nie sprzeda Ci takiego TV, choćby miał dostępność na stronie "24h", jeśli skończył się on u dystrybutora. A sklep stacjonarny, zamrażając wcześniej ileś tam swoich pieniędzy, może mieć go na stanie i móc sprzedać go od ręki.

To jest jedna z przyczyn tych różnic w cenach. Sprawdziłem na własnej skórze, gdy obdzwoniłem (jedyny sposób potwierdzenia faktycznej dostępności) kilkanaście sklepów internetowych i żaden nie miał tego TV, nawet mimo deklaracji na www, że ma od ręki. Kupiłem go dopiero na allegro, ale nie wiem jakim cudem;P, bo przyszedł prosto od dystrybutora; widocznie mój sprzedawca miał jakiś lepszy kontakt.
 

goresh

New member
foxfire oczywiście zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości,
wiem że mocno poszukiwany jest ten model, i chciałem dać znać forumowiczom że jest dostępny, osobiście jestem zapisany do "komitetu kolejkowego" w sklepie internetowym, gdzie może dzisiaj będą mieli parę sztuk, w sumie to mają jakieś niezłe chyba układy, bo w poniedziałek pojawiło się u nich 7 sztuk, i od razu zniknęły :) troszkę za późno zadzwoniłem,
co do ceny 4100 to chyba byłbym jeszcze w stanie tyle dać za ten telewizorek, chociaż kto wie :) ja z grodu Kraka jestem, to nie lubie przepłacać :rolleyes:

pozdrowionka
 
Do góry