Samsung 42E71H

xanders

New member
Jak narazie to też nie wiem czym w instrukcji tez chyba nic nie ma na ten temat. ostatnio czysciłem suchą szmatka do okularów ale bardzo delikatnie. Naszczęscie ten ekran nie przyciąga tak kurzu jak normalne tv.
Nie wiem czy można czyscić je jakimiś srodkami chemicznymi, np takimi do mycia szyb.
 

Kto_To_Jest

New member
Orientujecie sie może jak wygląda opcja z przedłużeniem gwarancji w plazmach Samsunga???żeby np mieć 5lat gwarancji a nie 2lata jak to jest w standarcie?Jeżeli jest cóś takiego to jak z tego skorzystać?
Pozdrawiam.
 

mer123

New member
brzeczenie

Cze
Tez mam ten model plazmy i gdy glos jest sciszony slychac brzeczenie ...
nie wiem czy tak ma byc ale poki co nie przeszkadz mi to ...
wiecie moze jak wlaczyc DNIe?? bo ja mam problem...
pzdr
 

encrypt

New member
mer123 napisał:
wiecie moze jak wlaczyc DNIe??
DNIe jest wlaczone caly czas, nie ma jego wlaczania i wylaczania, jedyne co mozesz zobaczyc to demo DNIe, ktore pokazuje roznice miedzy uzyciem DNIe a jego brakiem - czyli przecina ekran w pol.

Tez posiadam ten model i tez jak wylacze glos to slychac lekkie buczenie transformatora czy czegos takiego, jednak przy normalnym ogladaniu TV nie slysze tego w ogole.
 

xanders

New member
Ja dzisiaj się troche przeraziłem bo ogladałem tv ok godzine i wyłączyłem po włączeniu na niebieskim tle widoczne były slady po pasku informacyjnym cyfry+. Właczyłęm funkcje zapobiegającą wypalaniu i po chwili było widać mniej. Mam nadzieje ze nie jest to coś groźnego.
 

Kto_To_Jest

New member
xanders napisał:
Ja dzisiaj się troche przeraziłem bo ogladałem tv ok godzine i wyłączyłem po włączeniu na niebieskim tle widoczne były slady po pasku informacyjnym cyfry+. Właczyłęm funkcje zapobiegającą wypalaniu i po chwili było widać mniej. Mam nadzieje ze nie jest to coś groźnego.

Ja funkcje przeciw wypalaniu mam włączoną non stop(ruchomy pixel)i nie mam żadnego problemu z jakimkolwiek wypalaniem czy powidokami.
Jeżeli oglądasz C+ to możesz to robić na funkji powiekszenia obrazu.Dodatkowo w tym trybie mozesz obraz przesuwac góra dół i wtedy logo stacji trójkty info.przy oglądaniu filmu nie będą widoczne.
Przez pierwsze 300-400 godzin nie będę też podnosił kontrastu i jasnosci powyzej 50-55% wartości,to podbno pomaga lepiej dotrzeć plasme i w przyszłości będzie trudniej cokolwiek na niej wypalic.


 

Sebek1

New member
Do posiadaczy PS42C7H lub Q7H

Witam

Oglądałem ostatnio w spokoju ten telewizor i porównywałem go do PV60
Moim zdaniem Panasonic przekłamuje kolor grafit i ciemny niebieski wyświetlając w odcieniu zielonym
Oczywiście sekta PV60 tego nie widzi
Chciałbym spytać jak wygląda wyświetlanie czarnego i ciemnych kolorów w samsungu
Czy jestesciw w pełni zadowoleni w domowych warunkach

Pozdrawiam
 

Kto_To_Jest

New member
Jezeli chodzi o ciemne kolory czy tez czarny czy grafitowy jest jak najbardziej oki.Tzn czarny naprawde jest czarny( a nie biały :Dkwa kwa:D)Czarny zlewa sie idealnie z ramką tej plazmy i nie uwidiełem jeszcze nic niepokojącego.Rewelacyjnie wyświetlany jest tez kolor niebieski.Jedyne do czego mozna sie przyczepic to kolor czerwony,szczególnie gdzieś na drugim planie obrazu>Widoczne sa niedokładnosci obrazu w postaci "pixelozy"-tak bym to określił.Ale z tego co zaobserwowalem u konkurencji -nawet u pioneera jest to normalne przy ogladaniu obrazu z 2m.
Pozdro.
 

mer123

New member
Samsung 42E71H + asus

witam wszystkich
mam pewien problem :
chcialbym podlaczyc laptopa z telewizorem w celu ogladania filmow na duzym ekranie
czytalem posty o podlaczeniach i nie znalazlem wszystkich odp. na moje pytania
Gl. chodzi mi o to aby puscic dzwiek i obraz przez telewizor (ewentualine dzwiek przez wieze ) uzyskujac przy tym jak najlepsza jakos obrazu i dzwieku
, wiec krotko mowiac potrzebuje nalepszego z mozliwych rozwiazan.
Kompletnie sie na tym nie znam dlatego prosze WAS o pomoc.
z gory dziekuj i pozdrawiam....zamieszczem linki do lapa i plazmy

Samsung 42E71H
http://www.euro-plus.pl/produkt/tele...ps_42_e71h.php

Asus A3HF
http://www.assert.pl/product_info.php/products_id/23846
 

pawmal_

New member
...7h

aby zobaczyc efekty 'chwilowego wypalania' proponuje wlaczyc white screen, dopiero wtedy widac 'duszki', ogladalem taki tv w media z przebiegiem na demo i po wlaczeniu white screena skonsternowany sprzedawaca panicznie klikal w pilota aby to wylaczyc, na roznych programach tego nie widac i jest ok
 

radpl

New member
czy ktos zna moze podstawowe róznice miedzy modelemi ps 42 e 7 h vs ps 42 e 71 h

a moze to tylko róznica wynikająca z symboliki?:confused:

juz sie dowidziałem, różnia sie tylko podstawą, a juz myslałem, że to cos bardziej znaczącego:eek:
 

jarukrym

New member
witam wszystkich, zanim zadam swoje pytania chcialem zaznaczyc ze jestem kompletnym laikiem w tych sparawach wiec prosze o wyrozumialosc:) . mam laptopa hp pavilion dv9820ea i chcialbym go podlaczyc pod plazme samsunga ps42a456p. jakiego kabla potrzebuje zeby wszystko dzialalo ok ( chodzi mi o dzwiek i obraz najwyzszej jakosci), ewentualnie jakiej firmy(cena nie gra roli)? bo naczytalem sie troche o tym i musze przyznac ze troche zglupialem:) . z gory dzieki za rady
 
Do góry