samsung 40h6400 czy 40f6800

tdx

New member
Bez reklam
W moim odczuciu F6800 jest zdecydowanie ładniejszy (szczególnie na ścianę)
F ma 2rdzenie H 4,
H ma nowszy smart, codec hevc, nowy pilot z żyroskopem.

Matrycowo bardzo są do siebie podobne. Czy wybierzesz 1 czy 2 błędu nie popełnisz, pytanie tylko czyb będziesz się kierować przy wyborze (wyglądem, ceną, dodatkami)
 

kokos147

New member
w tym wypadku cena jest przy jednym i drugim jak najbardziej akceptowalna. duze znaczenie ma dla mnie multimedialnosc takiego tv i tu lekka przewaga h6400 ale zastanawiam sie czy nie bedzie to troche wiecej bajerow kosztem jakosci obrazu? wlasnie nie bardzo ogarniam czym sie te matryce roznia, w specyfikacji niby niczym konkretnym no ale w sklepie mowia ze zdecydowanie lepiej brac f6800...
 

tdx

New member
Bez reklam
Ustaw oba TV tak samo i sprawdź sam.... Matryce ze względu na rodzaj i sposób podświetlania jest dokładanie taki sam.

Zobacz jak w obu wyglądają rogi ekranu na jasnych tłach, cloudning, banding i wybierz ten który wg Ciebie ładniej świeci
 

kokos147

New member
Backlight consistency was fantastic on our Samsung H6400 review unit, with nary a hint of corner bleeding or clouding even before calibration. We also didn’t notice any significant dirty screen effect (DSE) during panning shots across a uniformly toned background (for example football field). While plasma still rules in the screen uniformity stakes, what we saw on the UE-40H6400 was probably as good as it gets for an LCD-based display. This is the reason why video enthusiasts generally prefer direct-lit LED technology – even without local dimming – over its edge LED counterpart.i

taka recenzje znalazlem na hdtv.co.uk

Jesli faktycznie nie ma wielkich roznic to zdecyduje sie h6400.
 

kokos147

New member
wlasnie dostalem odpowiedz od lg ze dostane zwrot pieniedzy ze wzgledu na powidoki w 42lb671v. jesli faktycznie bedzie to zwrot gotowki to nastepny kupie przez internet ale nie jestem pewien czy nie kaza mi wykorzystac tych pieniedzy w sklepie w ktorym kupowalem tamten tv
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak będziesz kupował w sklepie to daj znać napiszę Ci od razu jak go przetestować na miejscu...
 

tdx

New member
Bez reklam
Zależy jak bardzo interesuje Cię wiedza z zakresu wad ;)
bo czasami lepiej żyć w nieświadomości :D

Dla samsunga:
1. Menu serwisowe (jak wejść info w stopce) odczytuje menu serwisowe dla sprawdzenia matrycy (ważne przy wklepywaniu nastaw) i ewentualnie sprawdzeniu czasu pracy >> żeby sprawdzić czy to nie np jakaś zwrotka
2. Ustawiamy tryb obrazu film podświetlenie w zależności od oświetlenia 8-12
3. Materiały z USB
a) plansze 1080p RGB biały szary
cel: sprawdzenie bad pixeli/subpixeli (zawieszonych/nieaktywnych)
szary sprawdzenie równomierności podświetlenia
biały ewentualne znalezienie ciemniejszych rogów

przykład:
lb6300-dse-medium.jpg


b) DSE/ Banding

To elementy które potrafią obrzydzić każdy mecz (nie tylko piłki nożnej)

tu masz mój oryginalny test
[youtube]NxWeH-M3O6M[/youtube]

tutaj jak to wygląda z tv który ma problem
[youtube]MjKLKnUNA-g[/youtube]

c) clouding
najlepiej wiadomo testować nocą, natomiast w warunkach sklepowych jeśli tylko zauważysz naśniejsze miejsca na matrycy to w domu ten efekt będzie tylko spotęgowany

lb6300-uniformity-medium.jpg


Ja jeszcze lubię testować motion blur ale to już inna historia....

Po tych zabiegach możesz mieć pewność że TV Cię raczej niczym przykrym nie zaskoczy podczas normalnego użytkowania...
 

tdx

New member
Bez reklam
tak, po wielkości 40 powinna być literka A (samsung) >> nie determinuje to wcale tego że jak będzie inna to trzeba pożegnać pozwala to jedynie posiąść wiedzę o producencie matrycy
 

Koqs77

New member
Zależy jak bardzo interesuje Cię wiedza z zakresu wad ;)
bo czasami lepiej żyć w nieświadomości :D

święte słowa , czasami lepiej żyć w nieświadomości.
Zanim trafiłem na forum to Mój Sharp LC-40LE814E nie miał wad ;)
Jak dołączyłem do forum przed zakupem nowego tv , to się okazało , że Sharp ma clouding , niewielki banding itp.

Pewnie gdybym tu nie trafił to najnowszy nabytek ( patrz stopka) też byłby bez wad a tak zauważam
delikatnie przyciemnione rogi w tv , clouding i banding -zaznaczam , że naprawdę nie przeszkadza to , cieszeniem się z codziennego oglądania pięknie świecącego tv.


@tdx jak byś określił w dwóch słowach "Banding" - czy ma zwracać uwagę na pionowe , ciemniejsze pasy , czy objawia się w inny sposób.
Mam problem z określeniem poziomu bandingu w nowym tv , aczkolwiek przy oglądaniu meczów nic specjalnie nie zauważyłem i jest ok , może faktycznie lepiej żyć w nieświadomości ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
"Świadomość kształtuje byt?" :D
inaczej gdybym nie przeczytał to bym nie wiedział :D

Jeśli nie przeszkadza i nie masz problemów ze wzrokiem to jest akceptowalny :D
Problem się zaczyna kiedy ktoś się zaczyna skupiać na śledzeniu bandingu. Nie ogląda meczu tylko szuka pasów ciemniejszych miejsc itp....
 

Koqs77

New member
Problemów ze wzrokiem nie mam bo widzę banding na teście 65F8000 , który zamieściłeś powyżej. :)
w Moim 55H6640 na szczęście tego nie widzę :D a testowałem jeszcze w sklepie przed zakupem na filmiku , który udostępniłeś na YT - dzięki :)
 
Ostatnia edycja:

kokos147

New member
Jeśli nie przeszkadza i nie masz problemów ze wzrokiem to jest akceptowalny :D
Problem się zaczyna kiedy ktoś się zaczyna skupiać na śledzeniu bandingu. Nie ogląda meczu tylko szuka pasów ciemniejszych miejsc itp....

jak beda nasze Orły graly to bedzie na co patrzec ;D mozna szukac bandingu i cloudingu i co tam jeszcze jest
 

tdx

New member
Bez reklam
Cmr wyzszy i wszystkie tunery x2

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Koqs77

New member
znalazlem jeszcze w neonecie h6500 stowke drozszy. uwazacie ze warto doplacac? konkretnych roznic nie widze;)

Z jakiego źródła telewizji będziesz korzystać?
Podwójny tuner fajna sprawa , oglądasz jeden program a inny możesz nagrać na hdd.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
 
Do góry