Samsung 40F6400 Internet przyczyną ON/OFF

dawidxt

New member
Witam Panowie,

Mam pewien kłopot z modelem telewizora (jak w temacie). Mianowicie mam router asus'a. Internet rozprowadzony jest poprzez Wifi. Jako, że TV ma wbudowany moduł - dlaczego miałbym nie skorzystać? A teraz do sedna, czasem telewizor ma problem z połączeniem się do internetu i przez ten fakt samoczynnie się wyłącza, a później włącza. Tak jest co 3-5 minut. Nie raz telewizor potrafi funkcjonować poprawnie przez 2-4 dni. Po czym jest dzień, chwila, gdzie dalej internetu nie złapie i problem się tak zapętla.

W momencie kiedy nie ma internetu na telewizorze, inne urządzenia korzystające z Wifi go posiadają.
Podczas kiedy wypnę kabel LAN z router'a - telewizor wówczas poprawnie się łączy z Routerem. Kiedy jest wpięty to się zamyśla aż do ON/OFF ON/OFF ON/OFF i tak dalej.

Rozwiązaniem tymczasowym okazuje się wypięcie i ponowne wpięcie zasilania z Anteny głównej (internetowej) znajdującej się na dachu. Po tym zabiegu TV bardzo szybko łapie internet aż do x dnia, kiedy znów jest to samo.

Oprogramowanie zostało zaktualizowane do najnowszego.
W TV zostało wymienione przez serwisanta Samsunga : Moduł Wifi, Płytka. Problem ten sam.
Serwis po niespałna 2.5 dniowym teście na ich internecie bezprzewodowym nie stwierdził usterki.

A więc przyczyna leży po stronie internetu? Jakim cudem?

Macie jakieś sugestie , uwagi co może być nie tak ?
 

dawidxt

New member
Nie wiem za bardzo o co chodzi, więc napisze to najprościej - najdokładniej:

Antena (maszt) na dachu. Od którego biegnie kabel LAN do "Switcha?" w miejsce oznaczone "PoE". I już właściwy kabel LAN idzie do drugiego gniazda tej kostki/switcha - którego podpinam do Routera, a dalej to już wiadomo.
 

tdx

New member
Bez reklam
Kurcze jakoś nie wyobrażam tego sobie :) Jeśli podłączałbyś po lan i TV by się resetował to by była sprawa jasna a tak voodoo ;)

No to nic trzeba zacząć od początku sprawdzić na innym routerze ściągnąć hasło z sieci domowej i zobaczyć czy TV się połączy.

Taki rodzaj usterki czasem działa czasem nie jest najbardziej wk... :)
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Antena (maszt) na dachu. Od którego biegnie kabel LAN do "Switcha?" w miejsce oznaczone "PoE". I już właściwy kabel LAN idzie do drugiego gniazda tej kostki/switcha - którego podpinam do Routera
Obstawiam na urządzenie w stylu Ubiquiti NanoStation, ale podaj dokładne nazwy urządzeń (producent i model) jak to jest wszystko podłączone ze sobą portami lan czy wan, adresacja ip wszystkich urządzeń.

Najpierw sprawdź przy ręcznym wprowadzeniu IP wyłączając DHCP w TV. Zmień w routerze parametry: Beacon Interval - 500ms, 200ms lub 100ms; DTIM Interval: 1 lub 3. Jaką masz ustawioną długość czasu dzierżawy DHCP, jaki masz zasięg sieci wifi w tv w jednostkach RSSI. Ustaw szyfrowanie na WPA/WPA2 PSK AES. Zobacz zajętość kanałów i zmień.
 

tdx

New member
Bez reklam
Obstawiam na urządzenie w stylu Ubiquiti NanoStation, ale podaj dokładne nazwy urządzeń (producent i model) jak to jest wszystko podłączone ze sobą portami lan czy wan, adresacja ip wszystkich urządzeń.

Najpierw sprawdź przy ręcznym wprowadzeniu IP wyłączając DHCP w TV. Zmień w routerze parametry: Beacon Interval - 500ms, 200ms lub 100ms; DTIM Interval: 1 lub 3. Jaką masz ustawioną długość czasu dzierżawy DHCP, jaki masz zasięg sieci wifi w tv w jednostkach RSSI. Ustaw szyfrowanie na WPA/WPA2 PSK AES. Zobacz zajętość kanałów i zmień.

Tsubasa tak myślałem że Ty to pojmiesz :D
 

dawidxt

New member
Panowie ja skonfigurowałem router według zaleceń manuala dołączonego do TV. Typ i rodzaj zabezpieczenia także. Jeżeli te rzeczy byłyby nie tak, to chyba w ogóle nie uzyskiwałbym na TV internetu?

Odległość pomiędzy routerem a TV to jakieś + - 3 metry.

Według mnie ta usterka jest związana faktycznie z urządzeniem - tym na dachu. Tylko jak to wyjaśnić bądź nakierować mojego internetowego dawcę?

lestek - powiedz mi jaki jest Twój internetowy usługodawca?
 

lestek

New member
witam

U mnie necik obsługuje router linksys e4200 i od jakiegoś czasu (sam nie wiem od kiedy, możliwe że od czasu upgrade firmware w TV) mam tak, że tv nie łączy się z netem, a jak się już połączy po jakimś czasie, pojawia mi się znaczek "platformy hybrydowej" hbbtv wiec naciskam czerwony przycisk "A" i nic, czekam i naciskam go po pewnej chwili kilka razy no i wtedy restart tv on/off czasem restartuje mi się jak chce wejść do smart tv .....o co Kaman nie wiem...zdarza mi się co pewien czas...na szczęście nie jest to aż takie uciążliwy kłopot jak dla mnie
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Panowie ja skonfigurowałem router według zaleceń manuala dołączonego do TV. Typ i rodzaj zabezpieczenia także. Jeżeli te rzeczy byłyby nie tak, to chyba w ogóle nie uzyskiwałbym na TV internetu?
Owszem, ale również zła konfiguracja może powodować takie problemy jakie teraz masz.

Według mnie ta usterka jest związana faktycznie z urządzeniem - tym na dachu. Tylko jak to wyjaśnić bądź nakierować mojego internetowego dawcę?
Tego typu usługodawca często daje dwa swoje urządzenia. Jedno 'obierające', czyli antena + router na dachu i drugie umieszczone w mieszkaniu Access Point do którego można podłączyć urządzenia przewodem i łączyć się z nim bezprzewodowo. Jeżeli ISP zapewnia tylko antenę + router, to musisz wezwać ich technika i zapewne za drobną opłatą skonfiguruje twój router.
Nie podałeś żadnych informacji więc będę pomagał w ciemno
1. zresetuj swój router do ustawień fabrycznych
2. Operation Mode ustaw router lub gateway
3. w zakładce LAN zmień IP routera na np. 10.0.0.1
4. w zakładce WAN ustaw typ połączenia na dynamic IP
5. w zakładce DHCP włącz serwer DHCP, ustaw zakres przydzielanych IP na np: 10.0.0.10 - 10.0.0.50, Address Lease Time maksymalny możliwy np. 2880, DNS'y możesz ustawić operatora lub np. 8.8.8.8 i 8.8.4.4
6. w zakładce Wireless ustaw SSID bez polskich znaków i znaków specjalnych, Mode: AP, Band: 11bgn mixed, Channel Width: 20MHz (jeśli masz dużo sieci wifi w okolicy), Channel: sprawdź zajętość kanałów i ustaw najmniej obciążony. Szyfrowanie ustaw na WPA/WPA2 Personal AES ~12 znakowe, nie słownikowe
7. podłącz przewód od routera operatora do portu WAN w swoim routerze

U mnie necik obsługuje router linksys e4200
TV jak nie ma internetu to ma przydzielone IP z DHCP czy w tym momencie odnawia się IP i to długo trwa? Sprawdź radę co napisałem wyżej o statycznym IP, Beacon Interval, DTIM Interval, szyfrowaniu.
czasem restartuje mi się jak chce wejść do smart tv
Przywróć ustawienia fabryczne jak będzie to samo, to zapewne aktualizacja coś namieszała.
 

TheNaturaT

New member
Obstawiam na urządzenie w stylu Ubiquiti NanoStation, ale podaj dokładne nazwy urządzeń (producent i model) jak to jest wszystko podłączone ze sobą portami lan czy wan, adresacja ip wszystkich urządzeń.

Najpierw sprawdź przy ręcznym wprowadzeniu IP wyłączając DHCP w TV. Zmień w routerze parametry: Beacon Interval - 500ms, 200ms lub 100ms; DTIM Interval: 1 lub 3. Jaką masz ustawioną długość czasu dzierżawy DHCP, jaki masz zasięg sieci wifi w tv w jednostkach RSSI. Ustaw szyfrowanie na WPA/WPA2 PSK AES. Zobacz zajętość kanałów i zmień.


Ja mam wpięty f6400 do Ubiquiti Airrouter i działa idealnie. Natomiast w przypadku Panasa 50vt60 były problemy (tel kolegi na tym samym routerze).
Problemem okazało się kodowanie TKIP.
Ustaw na AES może pomoże.

Przekaż nam więcej informacji jak masz skonfigurowaną sieć domową.
 

dawidxt

New member
Tsubasa - dzięki kolego. Kluczowym elementem okazało się chyba zmienienie typu pracy z: Tryb współdzielenia IP(domyślna) na Tryb punktu dostępowego. Internet od razu po tej zmianie pojawił się w TV. Mam nadzieję, że podczas dłuższego testowania nie będzie nieprzyjemnych resetów.

Gdyby co, to wrócimy do tematu, póki co dziękuję.
 

rdn

New member
Witam, chciałbym kupic telewizor na dniach.
Moj wybor ograniczylem do:

1. Samsung UE40F6400
2. LG 42LA620S

Czy ktos moglby mi potwierdzic/zaprzeczyc czy maja one matryce 100Hz?
Ktory z tych dwoch polecalibyscie i dlaczego? Wiem, ze roznica jest w cenie jak i w rozmiarze (nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia), jednak chodzi mi bardziej o jakosc obrazu i funkcje.
W domu bede w duzym zakresie wykorzystywał polaczenie do wifi i konfiguracje w sieci domowej.

Dzieki za porady i wszystkie za i przeciw. Wiem, ze juz nie mam za duzo czasu do zakupu jednak moze cos doradzicie:)

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Lepiej nie dublować postów ale
+LG widi
+LG dvb-s

+samsunga codeki
+matryca
+lepszy smart + 2gi pilot
 

rdn

New member
sory za doubla, i dzieki za odpowiedz!
A czy wiesz moze czy rzeczywiscie oba modele maja 100Hz matryce? Wg specyfikacji obydwa sa podkrecone do 200Hz.
 

rdn

New member
A czy moglbys mi podac wiecej szczegolow dotyczacych matryc, dlaczego uwazasz, ze w samsungu jest lepsza matryca.
Dzis bylem w neonet i ogladalem obydwa, nie widzialem znaczacych roznic, oczywiscie jakies byly jednak mysle ze to kwestia konfiguracji, ale moge sie mylic.
 
Do góry