Samsung 40ES6100 czy Philips 40PFL5007K ?

farba

New member
Pomijam różnice w cenie i 3D na którym kompletnie mi nie zależy.
Priorytet to kąty widzenia i płynność obrazu przy dynamicznych scenach. Jak jest z Samsungiem chyba każdy wie, tzn loteria z matrycami, a jak jest z Philipsem? Również loteria czy tylko matryce Samsunga w tytułowym(5007) modelu? Medialnie, USB równie funkcjonalne jak w Koreańczyku?
 

Kpc21

New member
Wystarczy przeczytać... Po pierwsze nie ma testu Samsunga, po drugie dostęp do testu Philipsa jest płatny.

Postaram się je jutro porównać. Tylko raczej Philipsa 4007H. I spojrzę na niższe modele Samsunga - smużenie. Bo po co przepłacać, jeśli na 3D nam nie zależy, a może na niższych modelach pomimo braku prawdziwego 100 Hz smużenia też nie ma.
 

farba

New member
Wystarczy przeczytać... Po pierwsze nie ma testu Samsunga, po drugie dostęp do testu Philipsa jest płatny.

Postaram się je jutro porównać. Tylko raczej Philipsa 4007H. I spojrzę na niższe modele Samsunga - smużenie. Bo po co przepłacać, jeśli na 3D nam nie zależy, a może na niższych modelach pomimo braku prawdziwego 100 Hz smużenia też nie ma.
Jeden model w dół u Samsunga to ES5500, który kosztuje tyle samo co tyłowy Philips. Niestety ES5500 jest dość ubogo wyposażony: brak wbudowanego WiFi, tunera DVB-S, typowe 50Hz i co najważniejsze, wspomniana w pierwszym wpisie loteria z matrycami. Miałem Samsunga z matrycą najprawdopodobniej od AUO i po miesiącu go sprzedałem, m.in. ze względu na beznadziejne kąty.
Porównaj i napisz jak Ty to widzisz :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test Samsunga będzie w tygodniu.
Kwota opłat 1 zł - więc nawet dziecko stać na opłatę z kieszonkowego. Kasa idzie na opłaty serwerów. Nie ma loterii z matrycami w Philipsie.
 

Kpc21

New member
Kwota opłat 1 zł (a raczej 1,66 zł - co nawet po odliczeniu VAT-u daje ponad 1,30 zł) obowiązuje tylko jeśli zapłacę z góry za cały rok. Roczny dostęp nie jest mi potrzebny, wystarczy mi miesięczny. A wtedy płacę prawie 7 zł. Biorąc pod uwagę to, że i tak wolę porównać telewizory sam, dla mnie to za duża kwota. 2-3 zł bym poświęcił, ale nie 6,50 zł.

Jeśli zależy ci na DVB-S, to rzeczywiście opłaca się 5007K. Chyba że dostałbyś gdzieś 4007K, ale na Polskę Philips ich nie sprzedaje, więc nawet jeśli takiego znajdziesz, mogą być problemy z gwarancją.
 

tigigi

New member
Kwota opłat 1 zł (a raczej 1,66 zł - co nawet po odliczeniu VAT-u daje ponad 1,30 zł) obowiązuje tylko jeśli zapłacę z góry za cały rok. Roczny dostęp nie jest mi potrzebny, wystarczy mi miesięczny. A wtedy płacę prawie 7 zł. Biorąc pod uwagę to, że i tak wolę porównać telewizory sam, dla mnie to za duża kwota. 2-3 zł bym poświęcił, ale nie 6,50 zł.

Kupujesz chłopie sprzęt za 2-3 tys. a szkoda ci kilku złotych na test. Czemu w Polsce większość uważa że inni muszą im robić dobrze i za darmo. Fajnie ze będziesz robił porównanie, wrzuć wyniki na forum - chętnie poczytamy (za darmo). Tylko zrób to szybko i porządnie :-D.
P.S. Podaj mi numer konta to wpłacę ci te brakujące 3,5zł :wink:

Kiki: szacuneczek za to co robisz bo widać że więcej masz z tego harówki niż zysku. Wszystko podane jak na tacy a ludzie...

Co do Samsung 40ES6100 czy Philips 40PFL5007K - dla mnie przy podobnej jakości odbiorników zadecydowała by cena, bo musi być naprawdę warto dopłacać.
 

farba

New member
Kolego, być może dla ciebie wszelakie testy są głównym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie, ale ja biorę na nie poprawkę. Przyczyn jest kilka. Przykładowo, producent mógł dostarczyć do testów wyselekcjonowany egzemplarz, mający niewiele wspólnego z masówką schodzącą z taśmy. Do tego dochodzi wspomniana loteria z matrycami, które mają kolosalny wpływ na wyświetlany obraz. Dalsze przykłady można mnożyć. Wejdź w wątki poświęcone plazmom Panasa i przeczytaj żale niektórych użytkowników. Żale skierowane do testerów, którzy nie wspominali o buczących wentylatorach itp. Założyłem ten temat, ponieważ będąc w sklepie porównywałem tytułowego Philipsa z Samsungiem i moim zdaniem Samsung prezentował się lepiej. Oba TV podłączone do tego samego źródła, jednak obraz z Philipsa(zarówno 5007 jak 5507) był mętny. Z testu wynika, że ów Philips to cud, miód i orzeszki ziemne, dlatego mam zagwozdkę. Czyżby Philips nie dawał sobie rady z sygnałem gorszej jakości, a może rożne matryce...?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model jest akurat produkcyjny, dlatego czekaliśmy dłużej na niego.
Porównywanie modeli na sklepie ma się nijak do grania w domu.

W Panasonicu to nie są buczące wentylatory i o tym pisaliśmy w wielu postach.
 

Kpc21

New member
Kupujesz chłopie sprzęt za 2-3 tys. a szkoda ci kilku złotych na test. Czemu w Polsce większość uważa że inni muszą im robić dobrze i za darmo.
Gdyby mi zależało, to zapłaciłbym za test. Zresztą kiki testy Philipsów dzisiaj upublicznił, więc nie ma już o czym dyskutować.

O Philipsach niestety dużo nie będzie. Był w RTV Euro, ale z niewiadomej przyczyny nie odbierał DVB-T. Więc na nim się nie skupiałem.

Patrzyłem na Sharpa LE630 i Samsungi z serii 5000, jakiś LCD bodajże D503, D6100 też był. Wyszło, że D6100 ma najlepszy obraz, co w sumie nie jest dziwne. Ale jakiegoś szczególnego smużenia na niższych modelach nie zauważyłem.

Generalnie Samsungi mają specyficzne skalowanie. Domyślnie obraz mają ustawiony bardzo łagodnie w przeciwieństwie do Sonych, gdzie jest on bardzo ostry. Można to regulować (i na Samsungu ustawić ostrość taką jak na Soniaku lub odwrotnie), ale skalowanie wychodzi najlepiej na domyślnych ustawieniach. Soniaki nie mają wcale żadnego ziarna, przynajmniej ja takiego nie zauważyłem, za to samo skalowanie (czy też raczej interpretacja mocno skompresowanego materiału - o niskim bitrate - bo tak naprawdę największy problem jest tutaj, porządny obraz SD na każdym TV będzie wyglądać dobrze) jest dość specyficzne.

W Realu (mieli tam głównie niższe i starsze modele) doszedłem - nie tylko ja - do wniosku, że najlepszy obraz i dźwięk mają Sharpy i Toshiby. Ale nie było Panasoniców ani nowych Philipsów, był za to Samsung sprzed dwóch lat w 32 calach za 600 zł ze względu na matrycę zamontowaną... do góry nogami. Ktoś w fabryce zrobił chyba sobie jakiś żart.

W końcu (w innym sklepie, gdzie ją mieli) doszedłem do wniosku, że najlepsze skalowanie ma Toshiba TL-838 (nie było 933). Trochę lepsze od LE630, tyle że LE630 ma kiepską czerń. Prawdopodobnie lepsze nawet od Philipsów. Same Philipsy widziałem raz na sygnale SD, ale to było tydzień temu, w dodatku specjalnie się im wtedy nie przyglądałem bo byłem nastawiony na plazmy. W każdym razie skalowanie wyglądało w nich raczej na przeciętne.

Mam mały problem, bo TL838 wychodzi z rynku, a Philipsy wchodzą. Zaleta Philipsów jest jeszcze to, że ich 37-calówka (w przeciwieństwie do Samsungów i Panasoniców) wchodzi mi w meblościankę. Ale 37PFL4007H jest póki co dostępny w jednym sklepie internetowym za ponad 2800 zł, opisany jako "wkrótce dostępny". @kiki - wiesz może, kiedy on ma wejść?

Od Toshiby odpychają kłopoty z serwisem i loteria z matrycami (można zidentyfikować po numerze seryjnym, ale nie znajdę sklepu, gdzie będą mieć na stanie). Philips takich problemów nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Kpc21

New member
Owszem, na polskiej stronie. Na anglojęzycznej już nie:
37PFL4007H/12 Philips 4000 series Smart LED TV 37PFL4007H 94 cm (37") Full HD 1080p DVB-T/C with Pixel Plus HD - Philips Support

Można tam znaleźć ulotkę odnośnie modelu 37-calowego w języku polskim - tak więc wydaje mi się, że na polski rynek też on wejdzie. Tym bardziej, że jeden ze sklepów zapowiada, że będzie dostępny za tydzień:
Philips 37PFL4007H Zestaw 1 ˇ TV LED + Kabel HDMI + Uchwyt | redcoon Polska
Jeszcze wczoraj przed północą była informacja "wkrótce dostępny" i cena rzędu 2800 zł. Teraz już obniżyli do ok. 2300 i podali dokładny termin.

W Holandii można go dostać już teraz:
Barrato | Home > Televisies > LCD televisies > PHILIPS 37PFL4007H
 

farba

New member
Kupiłem Samsunga. Philipsa dali mi przetestować na tyle, na ile jest to możliwe w sklepie i mnie ten TV nie przekonał. Samsung też nie jest bez wad(clouding), ale multimedialnie prezentował się lepiej.
Matryca Samsungowska jakby kogoś interesowało, tzn A1.
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Dali ci wejść do trybu serwisowego?
Swego czasu kupiłem zamiennik pilota do Samsunga, który kosztował mnie 19zł :D Testowany egzemplarz "przeleciałem" sklepowym, a potem swoim... Wziąłem fabrycznie zapakowane pudło ale się umówiłem, że jak coś będzie nie tak to wymieniam. Powiedzieli, że nie ma sprawy. Jak na razie wszystko OK oprócz lekkiego cloudingu. Przymykam na to oko, bo można trafić gorzej; chociażby matrycę od firmy trzeciej lub martwe piksele. Zresztą w temacie "chmurek", chyba już wszystko powiedziano: ZACHMURZONE LEDY | TV TEST
 
Ostatnia edycja:
Do góry