Samsung 40es5500 vs 40es6100

Samsung 40es5500 vs 40es6100 vs UE40ES6340

witam mam zamiar kupic telewizor i upatrzylem sobie 3 modele samsung 40ES5500, samsung 40es6100 i samsung 40ES6340, ktory lepiej wybrac roznica w cenie pomiedzy nimi to jakies 400-500zł, roznice ktore wypatrzyelm w porownywarce to ze 5500 ma 100hz, nie ma wifi i 3d, tylko ze internet sobie puszcze po kablu do tv a z 3d niewiem czy bede korzystac wiec czy jest sens dokladac 400 zl do 6100 lub wziasc 6340? wogole ktos ma 6340 bo nigdzie nie moge znalesc opini na jego temat a jest w satrunie i w media.
 
Ostatnia edycja:

olsenik6

New member
!

Oczywiście że warto. tak jak pisałeś masz lepszą matrycę z 200Hz CRM, wbudowane wi-fi, 3D a dodatkowo od 40' w górę dokładają 2 pary okularów 3D. No i es6100 ma o jedno USB więcej oraz ładniejszą stopkę (metalowy pseudo krzyżak jak w serii d7000).
Poprostu prze-skok technologiczny ;-).
Olsenik
PS. Okulary 3D od mojego TV też są od pół roku nierozpakowane i jeszcze pewnie z miesiąc poleżą.
 
Oczywiście że warto. tak jak pisałeś masz lepszą matrycę z 200Hz CRM, wbudowane wi-fi, 3D a dodatkowo od 40' w górę dokładają 2 pary okularów 3D. No i es6100 ma o jedno USB więcej oraz ładniejszą stopkę (metalowy pseudo krzyżak jak w serii d7000).
Poprostu prze-skok technologiczny ;-).
Olsenik
PS. Okulary 3D od mojego TV też są od pół roku nierozpakowane i jeszcze pewnie z miesiąc poleżą.

no właśnie ja pewnie bym nie ogladal w 3d, a czy jest duza roznica pomiedzy 100 a 200 Hz w graniu na konsoli?
 

olsenik6

New member
!

Różnica to rzecz subiektywna. Jedni ją widzą inni nie. To są poprostu różne matryce i nie ogranicza się to tylko do czystych "herców". Tak jak w serii D inne było nasycenie i oddawanie barw, kontrasty itp (lepsze w matrycach 200hz).
Pozdrawiam
olsenik
 

szakal4950

New member
ja dziś kupiłem ue406100

i jestem bardzo zadowolony. Dobra rada- nie czytaj za dużo opinii na forach bo to są brednie w 90% które pisze konkurencja. Ja kupowałem tv chyba z pół roku chodząc od sklepu do sklepu i im więcej czytałem to dochodziłem do wniosku, że nie ma obecnie na rynku dobrego telewizora. Dużo czytałem o "cloudingu" w tym modelu i powiem tak. Ja tam dziś zaszedłem do Neonetu poprosiłem sprzedawcę aby zgasił światła w sklepie aby było ciemniej i zacząłem zaglądać z każdej strony,zmieniać ustawienia i nic nie widziałem. Teraz porobiłem aktualizacje i siedzę i testuję go. Internet ładnie chodzi, konwersja 2d -3d to bajer (mała różnica), odbiór dvb-t super, a tvp1hd naprawde ładnie.Na razie nie mam się do czego przyczepić. Przy zaciągniętych roletach jest ok i cloudingu nie widzę ale zobaczę nocą.
 

isbi

New member
Witam, posiadam ue40es6100 od paru dni i już pare rzeczy mnie denerwuje. Mianowicie, występuje minimalny clouding jak jest ciemno w pomieszczeniu i tv jest podświetlony mocno, jak zmniejsze podświetlenie to ciężko go zobaczyć (tylko na czarnych tłach!!!) druga rzecz to dlna.... nie wiem co jest nie tak, posiadam samsunga galaxy s, zainstalowałem samsung remote, widział tv działało świetnie, teraz już nie widze tv ani w tym samsung remote anie w programie imedia share do udostepniania zdjec po dlna który też działał. Z komputerem się połączyłęm tylko poprzez servio, ale żadnego filmu nie odtworzyłem bo za każdym razem piszę że format nie obsługiwany(te same pliki po usb działają normalnie) teraz to telewizor nie widzi w sieci żadnych urządzeń, ani kompa ani telefonu, i odwrotnie tv jest niewidoczny na tych urządzeniach, dodam że internet na tv działą normalnie. Nie wiem co mam z tym zrobić.... Czy ktoś też ma problemy takie jakie opisałem?
 

szakal4950

New member
jestem mo nocnych testach matrycy

I tak, jak kolega wyżej pisze że clouding widać w nocy w kilku miejscach, ale jeśli:
- podświetlenie jest na maxa
- jest oglądamywyłącznie prawie czarny obraz
Ale kto wieczorem ma włączone podświetlenie na maxa, ja mam na 14 i jest ok. Przy normalnym użytkowaniu mi to w ogóle nie przeszkadza.
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
[...] ja mam na 14 i jest ok. Przy normalnym użytkowaniu mi to w ogóle nie przeszkadza.

Ja mam ES6800 i 14 dla podświetlania to bardzo dużo. Ustawiłem na 10 i jest jeszcze lepiej.
Chyba, że ktoś szuka TV bez cloudingu; proponuję wtedy wogóle nie zaśmiecać forum o LCD :)

Pozdrawiam
Jacek
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Moim zdanie warto. Co prawda pierwotnie planowałem zakup ES6340
(rewelacyjny obraz i czytał przez USB wszystkie filmy DivX jakie zabrałem ze sobą do testów), ale w końcu kupiłem ES6800.

3D to fajny bajer. Obejrzałem kilka filmów przyrodniczych i sci-fi, ale to jednak tylko zabawka, choć też niezła frajda dla dzieciaków.

Pozdrawiam
Jacek
 

micmus

Member
Bez reklam
ES5500 nie ma neistety prawdziwego 100HZ tylko matryce 50Hz, a 100Hz ma podane marketingowe CMR- odpuściłbym.

Nie wiem w jakich cenach upatrzyłeś wyższe modele 6100 i 6340 (różni się posiadanym wbudowanym tunerem SAT od modelu 6100), ale w Euro jest świetna cena na jeszcze wyższy model 6570 za 2990 zł w 40 calach. Największa zaleta, że ten model posiada już microdimming (teoretycznie lepsza czerń, kontrast). Brałbym tego.

pozdrawiam
Michał
 
6100 znalazlem w sklepie neo24.pl za 2663zł tylko niewiem czy mi jest potrzebny az taki wypasiony telewizor jak 6570. a po drugie do niego musze dolozyc kolejne 300zł.
 

szakal4950

New member
Model 6100

ma prawdziwe 100hz a 200 to takie ulepszenie. Ale to teraz każdy producent tak robi. Po drugim dniu użytkowania jestem bardziej ze swego zadowolony 6100. Clouding praktycznie nie zauważalny (po za momentem przełączania między kanałami) Gdybym nie czytał o cloudingu to pewnie bym go nie widział ale jak wiem o czymś takim to już się doszukuję go. Jak 3 moich znajomych oglądało to mówili że nic nie widzą (tylko ja ) Dlatego radzę nie wpatrujcie się na siłę, bo zawsze coś się nie spodoba.Nie wiem jak inni ale ja polecam go
 
Ostatnia edycja:

szakal4950

New member
pewnie lepiej

Ja mam ES6800 i 14 dla podświetlania to bardzo dużo. Ustawiłem na 10 i jest jeszcze lepiej.
Chyba, że ktoś szuka TV bez cloudingu; proponuję wtedy wogóle nie zaśmiecać forum o LCD :)

Pozdrawiam
Jacek
ale myślę ze w każdym modelu jest trochę inaczej, no i dochodzi do tego subiektywne odczucie każdej osoby co do jakości obrazu. Wieczorem myślę ze i 10 starczy podświetlenie ale w dzień przy moich warunkach te 14 jest OK.
 

dekiel

New member
Samsung ES6100 potrzebuję pomocy. Otóż ojciec posiada ten tv i "coś" włączył tak skutecznie, że dokładnie co 5 minut telewizor wydaje głośne 2 dźwięki. Ja nie jestem specjalistą od tej marki telewizorów i przyznam, że przeleciałem menu wzdłuż i wszerz plus reset, a pikanie jak było tak jest. Co mam zrobić, żeby tv przestał pikać?
Z góry dzięki za info.
 
kupilem dzisiaj 40ES6100 i jestem bardzo zadowolony z zakupu, bardzo dobry obraz i dzwiek, smart hub szybko dziala przegladarka tez. polecam
 
Do góry