Samsung 40es5500 potrzebuje do połączenia z netem faktycznie ponad 10Mb/s?

Piotrek91

New member
Ciężko cokolwiek napisać, pisesz ze masz internet oraz jego prędkość to 9,24 Mb/s, a następnie że w ogóle nie działa o_O

Tak na logike to chodziło mu, że ma internet 10 Mb/s w speedteście wykazuje mu 9,24 Mb/s a w Telewizorze internet NIE działa

PS. ja mam ten TV, ale net 16 mb więc nie wiem czy na mniejszym sa problemy
 

muzyk219

New member
Jest to serwer DLNA, możesz użyć dowolnego innego np. PC share manager, PS3 Media Server, Serviio.

Jest to najczęściej domyślnie udostępniony udział w windowsie (to jest tzw. udostępnianie przez protokół SMB; Samba). Nie jestem pewien, ale możliwe że wbudowany w windows Windows Media Player też może domyślnie udostępniać te zasoby przez swój serwer DLNA, ale to musi się wypowiedzieć osoba która korzysta z WMP jako serwera DLNA.

o_O

Z tego co pamiętam, kiedyś próbowałem tego samego z WMP i faktycznie też ma możliwość udostępniania zasobów dysku ale już nie pamiętam z jakiego powodu zrezygnowałem z tej możliwości. Generalnie TV widzi wszystko co mu skopiuję/przeniosę do domyślnych folderów i właściwie wystarczy mi to z tym że zajmuje niepotrzebnie mi miejsce na dysku C.
Chciałem to przenieść na inną partycje którą mam największą i zmieniłem nawet domyślna ścieżkę moich dokumentów za pomocą jednych z programów lecz mimo to nic to nie dało gdyż tv widocznie szukał na dysku C nadal gdyż nic nie odnalazł więc przeniosłem to z powrotem i ponownie cofnąłem zmiany w ustawieniach komputera.
Ciekaw jestem czy podłączony zewn, HDD do routera będzie widzialny przez Tv?
Jeszcze nie kupiłem routera i chyba zwyczajnie będę próbował metodą prób. Jeśli okaże się że TV nie zobaczy dysku wpiętego do routera to wymienię go na inny model bez USB z tym że to trochę utrapienie gdy będę chciał coś nowego przenieść na dysk i będę musiał wpinać to do komputera a potem do TV. Cóż... zobaczymy jak będzie i zdam relację.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
zajmuje niepotrzebnie mi miejsce na dysku C. Chciałem to przenieść na inną partycje
Sprawdź powiązanie symboliczne https://code.google.com/p/symlinker/
Możesz spróbować udostępnić inny folder i we właściwościach "określonym osobom" dodaj Gość (odczyt/zapis).
Ciekaw jestem czy podłączony zewn, HDD do routera będzie widzialny przez Tv?
Jeżeli udostępnisz folder tak jak pisałem wyżej i TV zobaczy zasoby, to wystarczy żeby router miał opcję udostępniania zasobów (SMB; Samba).
 
Do góry