Samsung 40d5500 dźwięk 5.1 w filmach mkv

rifire

New member
Witam
Mam tv Samsung 40d5500 podłączony kablem optycznym z kinem domowym, podczas oglądania tv wszystko jest ok ale gdy przez allshare odtwarzam film mkv nie ma dźwięku, gdy ustawie na dźwięk przez głośniki z tv wszystko jest ok ale samsung nie radzi sobie z dźwiękiem przez SPDIF.
Jest na to jakaś rada czy po prostu "ten model tak ma"?
 

rifire

New member
Już tam sprawdzałem i jest wszystko dobrze ustawione, w filmach divx działa normalnie a w mkv cisza. Chyba nie odtwarza po prostu DTS ale jeśli ktoś miałby pomysł co zrobić żeby działało to będe wdzięczny.
 

qset

New member
a juz ci mowie nie wiem na 100 % ale mkv + dzwiek dts dziala przynajmniej u mnie ale dzwiek dts hd ma + mkv juz nie natomiast jesli bedzie ten plik w formacie m2ts i nawet dzwiek dts hd ma bedzie dzialal tylko zdekoduje go do zwyklego dts ogolnie mkv z dzwiekiem dts hd ma nie dzialaja nawet na odtwarzaczach bd na sieciowych tak
pozdr...
 

rifire

New member
W filmie mam dźwięk:
Audio: DTS @ 1510 kbps
tylko tyle wiem, czyli to chyba dts hd tak?
jakim programem można sprawdzić jaki to jest dźwięk?
 

Adrenalinka

New member
Witaj "rifire". Mam identyczny model TV i chciałem się zapytać czy na Twoim telewizorze gdy wyświetla jakiś czarny obraz nie występują w narożnikach jaśniejsze smugiu?
 

rifire

New member
Faktycznei występuje coś takiego ale nie aż w takim stopniu jak na tych zdjęciach. Mi to w każdym razie nie przeszkadza bo nei wzracam na to uwagi.
pozdro
 

qset

New member
W filmie mam dźwięk:
Audio: DTS @ 1510 kbps
tylko tyle wiem, czyli to chyba dts hd tak?
jakim programem można sprawdzić jaki to jest dźwięk?

programem MediaInfo sprawdzisz ale problem tez moze byc z plikiem mkv a dokladnie z jego naglowkiem tym programem mkvtoolnix-unicode-3.2.0 przepusc go jeszcze raz moze pomoze bo u mnie pliki z mkv + dts dzialaja
 
Ostatnia edycja:

rifire

New member
u mnie pliki z mkv + dts dzialaja
U mnie działać też działają tylko jak podłącze tv do kina kablem optycznym i ustawie w menu tv Dźwięk-> Dodatkowe ustawienia -> Wyjście SPDIF-> Format dźwięku i zaznaczę "DTS" nie ma dźwięku, jeśli jest zaznaczone "PCM" dźwięk jest ale tylko stereo.
 

tdx

New member
Bez reklam
U mnie działać też działają tylko jak podłącze tv do kina kablem optycznym i ustawie w menu tv Dźwięk-> Dodatkowe ustawienia -> Wyjście SPDIF-> Format dźwięku i zaznaczę "DTS" nie ma dźwięku, jeśli jest zaznaczone "PCM" dźwięk jest ale tylko stereo.

Czyli ampli nie dekoduje DTS'a >> skoro po PCM chodzi
Ja w tej chwili bawię się D5500 + kino C6800 i wszystko chodzi jak trzeba
 
Do góry