Samsung 40C6500 - dźwięk - 5.1 problem

mtymieniecki

New member
Witam,

posiadam telewizor led samsung c6500 i amplituner hrt-6030.
połączyłem oba urządzenia światłowodowym kablem audio. oba urządzenia obsługują Dolby Digital i DTS.
do telewizora podłączyłem przez usb dysk i puściłem film z dźwiękiem 5.1 a jedyne co otrzymuję na głośnikach to stereo.

W ustawieniach telewizora: Dźwięk>Dodoatkowe ustawienie>wyjście SPDIF>Format Dźwięku mogę wybrać tylko PCM.

Jak przestawić na Dolby Digital?
Jak uzyskać dźwięk 5.1??
 

darken

New member
Witam,

posiadam telewizor led samsung c6500 i amplituner hrt-6030.
połączyłem oba urządzenia światłowodowym kablem audio. oba urządzenia obsługują Dolby Digital i DTS.
do telewizora podłączyłem przez usb dysk i puściłem film z dźwiękiem 5.1 a jedyne co otrzymuję na głośnikach to stereo.

W ustawieniach telewizora: Dźwięk>Dodoatkowe ustawienie>wyjście SPDIF>Format Dźwięku mogę wybrać tylko PCM.

Jak przestawić na Dolby Digital?
Jak uzyskać dźwięk 5.1??

Skoro w "Dźwięk>Dodoatkowe ustawienie>wyjście SPDIF>Format Dźwięku mogę wybrać tylko PCM" masz tylko to - to poprostu ten plik ma niepoprawny format dzwieku 5.1 lub ma kilka sciezek dzwiekowych i dlatego masz stereo jak w pliku jest poprawna sciezka dd 5.1 lub dts to w wyzej opisanych ustawiniach jest mozliwosc ich wyboru. pozostaje w takim wypadku wybor na amplitunerze opcji dolby prologic i symulowanie 5.1
 

mil999

New member
Przecież Tom69 już napisał o co chodzi i jak to zmienić.

Dźwięk>Dodoatkowe ustawienie>wyjście SPDIF>Format Dźwięku nie zależy od pliku z filmem.
 

darken

New member
Przecież Tom69 już napisał o co chodzi i jak to zmienić.

Dźwięk>Dodoatkowe ustawienie>wyjście SPDIF>Format Dźwięku nie zależy od pliku z filmem.

Co rozumiesz przez Format Dźwięku nie zależy od pliku z filmem - a niby od czego jak film nie ma sciezki dd5.1 to tv jej sam nie zrobi i bedzie tylko pcm.

wiec aby miec na wyjsciu optycznym dd5.1 lub dts to film musi miec taka sciezke dzwiekowa inaczej nic nie wymyslisz
 

dynx

New member
Chcesz powiedziec, ze jezeli odtwarzam plik (film) z dzwiekiem stereo, to w Media Playerze jestem w stanie w magiczny sposob przelaczyc dzwiek na DD5.1 albo DTS? Hmm...
 

mil999

New member
Nie możesz. W ustawieniach mediaplayera możesz zmienić na DD jeżeli film ma taki dźwięk.
Ustawienie w Dźwięk->Dodoatkowe ustawienie->wyjście SPDIF jest ogólne dla całego telewizora i nie jest tutaj to ważne. U mnie mogę tą opcję ustawić dowolnie a jeżeli film ma dźwięk DD to w ustawieniach mediaplayera mogę go wybrać.
Sprawdź co masz wybrane w Tools -> Ustawienia dźwięku -> Format dźwięku (pod equalizerem).
 

darken

New member
opcja ta zalezy do sygnalu antenowego i nie ma nic wspolnego z odtwarzaniem filmow przez usb kolega sie pytal o filmy z usb.
po 2 mozna to tylko zmieniac dla sygnalu cyfrowego i tylko na ustawieniu tv czyli jak masz podpiety kabel w gniazdo antenowe przy wszelkiego rodzaju dekoderach i zewnetrznych urzadzeniach (dvd itd) jest niedostepna
 
Do góry