Samsung 40B650 vs Toshiba 42XV635DG

idzi5

New member
Decyzja zapadła, jutro tj w piątek mam kupić rano TV w MM (będzie bez VATu).

Po małym rekonesansie zastanawiam się między (ceny bez VATu):
Samsungiem 40B650 z matrycą SQ04 w cenie 2780,0 zł
Toshibą 42XV635DG w cenie 2870,0 zł
WIęcej nic ciekawego nie znalazłem, ale może źle szukałem

Decyzję co wybrać muszę podjąć do jutra rano bo jak się przekonałem jak rano nie kupię to po południu już nic nie będzie.

Co wybrać.
Może przekonacie mnie do jutra rana do czegoś innego.
A może kiki mi coś zaproponuje z uwzględnieniem maksymalnego pułapu cenowego ok. 3000 zł.

Warunki:
odległość od ekranu : ok. 4 m
jak słońce świeci w pokoju : tv będzie po lewej stronie od zachodniego okna i słońce nie będzie padać bezpośrednio
Jak duży jest pokój ; 5x4m
jaki masz obecnie telewizor: TRILUX 28"
jakie programy najczęściej oglądasz: kablówka, platforma cyfrowa (n lub Polsat), bajki z DVD filmy DiVX (z USB lub laptopa), może być sygnał z sieci domowej po skrętce - DLNA (ale to przy samsungu chyba tylko)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudniu i wieczorem
preferowana wielkość telewizora: 40"-42" (może być więcej ale zapewne finanse nie pozwolą)
preferowana marka: nie ma większego znaczenia
jakie urządzenia będą podłączone: DVD, kablówka, platforma cyfrowa, Laptop (nie kablem hdmi)
ile programów HD : za 2 miesiące będzie nTV HD
jaka klasa cenowa: ok. 3000 zł
 

LUPO78

Banned
na pewno zaletą samsunga jest to że muszą mieć jakieś profity z tego że pogonią jak najwięcej tych tv -/- poczytaj wypowiedź chwilowego użytkownika fakt że inny model http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/50252-samsung-le37b530-duze-smuzenie.html poczekaj jak się temat rozkręci i sam zobaczysz ile osób co będzie polecało,ale stawiam na tosię,a ogólnie co tosia ma takiego co nie ma samsung to na pewno zdecydowanie lepsze skalowanie nawet do Lg się samsung umywa
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
Sprzedawca w MMtwierdził coś wręcz innego, co prawda nie wem jaki miał w tym interes ale jemu jest chyba wszystko jedno co sprzeda?

Jakie są zatety toshiby?

Ty chyba nie sluchasz gosci z MM?
Zalety Toshiby:
- skalowanie sygnalu SD
- kolory
- dzwiek z glosnikow w TV
- wspolpraca z komputerem i konsolami
- polmatowa matryca
- no i 42" (przy ogladaniu z 4 metrow to min - uwierz)

To jak dla mnie wystarczylo do kupna tego TV.
 

idzi5

New member
Ty chyba nie sluchasz gosci z MM?

No nie do końca, dlatego proszę o wskazówki tutaj.
Na razie jest 2:1 dla toshiby.
Co prawda kusi mnie DLNA i możliwość oglądania filmów z napisami na Samsungu.
W toshibie z kolei podobno bardzo dobrze działa skalowanie obrazu i pozytywna współpraca z komputerem. Do toshiby musiałbym dokupić jakiś hdd player bo nie chce mi się biegać z laptopem do drugiego pokoju.

Na obudowie Samsunga jest nakleka SQ04, a jakie matryce są w toshibie?

Toshiba ma chyba szybę przed matrycą czy samsung też bo nie zwróciłem uwagi.
 
Ostatnia edycja:

idzi5

New member
No i nie ma :(
Na stanie w MM były dwie toshiby a w magazynie żadnej :(
W sumie nic na razie nie kupiłem.
I teraz zastanawiam się nad Samsungiem ale już sam nie wiem.
Było jeszcze JVC 42" LT 42 HB 1 BY za 3200,00 zł ale nic niewiem na jego temat i jednak parę złotych droższy.

To co brać Samsunga czy na razie sobie odpuścić i zaczekać z decyzją?
 

idzi5

New member
Zakup w MM "dobra rzecz", tylko sie nie zdziw nowa cena i policz dobrze, pamietaj, ze to MM ma zarobic nie TY :)

Ceny były takie jak podałem.
Samsung był na magazynie, ale Toshiba tylko jedna z wystawy i nie wziąłem.

Jeśli chodzi o wysokość cen to były porównywalne z najniższymi cenami z netu.
 

nocai

New member
Bierz Samsunga :) Przy Twoich warunkach nie przeszkadza Ci odbijające światło, a zyskujesz lepszy kontrast i czerń. Czytanie mkv z HDD w NTFS przez Samsunga bezcenne. Porównywanie z Samsungiem serii B530 (patrz posty wcześniej), który jest tańszy niemal o połowę mija się z celem.
Też wybierałem pomiędzy Toshibą i Samsungiem.
 

idzi5

New member
Toshiba 42 XV 635 D - Telewizor LCD, Full-HD, DVB-T, 100Hz - Toshiba | redcoon Polska

DC-COMP: Telewizor 42" LCD TOSHIBA 42XV635 (Full HD, 4 HDMI, MPEG-4) - Toshiba

Telewizor TOSHIBA 42" REGZA LCD 42XV635DG - Telewizory - Agito.pl

Ah te "promocje" w MM... Wczoraj tam byłem to widząc ceny się przeraziłem, ale później naszła mnie refleksja - już wiem z czego obetną te 22% (niby VATu)...

Po prostu przy takich akcjach ceny są normalne. A chyba w niektórych przypadkach lepiej kupić TV w MM do którego mam 500 m od domu, niż zamawiać w sklepie internetowym opłacać przesyłkę i nie mieć praktycznie żadnego wpływu na to co się dostanie (np. różne matryce w samsungach).
 

idzi5

New member
Więc...
Poszedłem wieczorem do MM obejrzeć jeszcze raz TV i Toshiby z wystawy nie było ale zapytałem gościa czy się już skończyły i on na to, że tak ale jedna jest zarezerwowana dla kogoś kto był rano. Więc powiedziałem, ze to zapewne dla mnie (znaleźli w magazynie) i tak oto stałem się posiadaczem Toshiby :)

Po pierwszym włączeniu obraz trochę ciemny ale zaraz wprowadzę jakies ustawienia znalezione na forum i powinno być lepiej.

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę oprócz kalibracji?

Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji.

Mam nadzieję, że TOSHIBA mnie ne zawiedzie!
 
Do góry